تغییر پیش فرض گوگل کرم

تغییر پیش فرض گوگل کرم به بینگ توسط مایکروسافت

مایکروسافت اعلام کرده است که برای مشتریانی جدیدی که از سرویس آفیس 365 ProPlus استفاده می کنند،  اقدام به تغییر پیش پیش فرض گوگل کرم به موتور جستجوی بینگ کرده است.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که در طی اقدامات اصلاحی اقدام به تغییر پیش فرض گوگل کرم به موتور جستجوی بینگ کرده است.

این تغییرات بعد از تصمیماتی برای سرویس اشتراکی آفیس 365 انجام شد، با این حال در طی روزهای گذشته انجام و اقدام به آن شتاب گرفته است.

این اقدام با کمک افزونه جدیدی که مایکروسافت برای آفیس 365 در بهمن 1398 ارائه کرده است، انجام شده است. با این حال در نسخه های سال 2005 به این سو، این اقدام به صورت پیش فرض نرم افزاری ارائه شده است.

با این حال به خاطر شیوع اپیدمی کرونا در ابتدای سال 2020 ممکن است ارائه این به روز رسانی با تاخیر همراه باشد. ولی مایکروسافت اعلام کرده است که ار تغییر پیش فرض گوگل کرم به موتور جستجوی بینگ بسیار جدی است وسعی دارد که در بقیه محصولات نیز از این تغییر استفاده کند.

بینگ (Bing) موتور جستجوی بسیار هوشمندی است که توسط مایکروسافت ارائه شده است و یکی از رقبای جدی گوگل به حساب می آید.

نرم افزارهای سری آفیس 365 نیز از جمله سیستم های اشتراکی (بر مبنای فضای ابری) مایکروسافت هستند که کاربران به راحتی  و از طریق اینترنت می توانند به نرم افزارهای آفیس و میز کار خودشان دسرسی داشته باشند. البته اکنون به غیر از نرم افزار آفیس، نرم افزارهای دیگری نیز در این میز کار گنجانده شده است.

البته این اولین باری نیست که این شرکت اقدام به تغییر موتورهای جستجوگر اینترنت می کند. در زمان ارائه جستجوگر Edge نیز شرکت مایکروسافت اقدام به تغییر موتور جستجوی پیشفرض این مرورگر کرده بود.

با این حال شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که تغییر پیش فرض گوگل کرم به موتور جستجوی بینگ سبب می شود که بتوان به راحتی به اسناد داخلی وان درایو و شیرپوینت دست پیدا کرد. این برای بسیاری از کاربرانی که به صورت دائمی نیازمند استفاده از این اسناد هستند راهکار بسیار مفید و سودمندی است.

البته برخی از کاربران نیز از این تغییر پیش فرض گوگل کرم به موتور جستجوی گوگل استقبال نکرده اند و شرکت مایکروسافت را به «دستبرد  غیر قانونی مرورگر کرم» و یا حتی «تزریق بد افزار» متهم کرده اند.

برخی از متخصصین نیز مدعی هستند که شرکت مایکروسافت این کار را برای افزایش ترافیک جستجو به موتور جستجوگر بینگ خود انجام داده است. با این حال به نظر می رسد که هنوز تصمیم های قطعی در این باره از سوی شرکت مایکروسافت اعلام نشده است، اما در آینده نزدیک باید شاهد تغییرات زیادی در خط مشی های این شرکت در ارائه محصولات مرتبط با اینترنت باشیم.

بسیاری از کاربران خواسته اند که افزونه های جدید شرکت مایکروسافت تنها در صورتی اقدام به تغییر پیش فرض گوگل کرم به موتور جستجوی بینگ کند که از کاربر اجازه این کار را دریافت کرده باشد. یا آنکه کاربر بتواند در این تغییر نظر بدهد. با این حال هنوز این روش نیز در دست بررسی است.

البته مایکروسافت نشان داده است که در برخی از تصمیم ها زیاد به سمت درخواست های کاربران گرایش ندارد، برای مثال ممکن است که با تغییر پیش فرض گوگل کرم به بینگ مخالف باشید و آن را تغییر دهید، اما این تنظیمات دوباره و در به روز رسانی های بعدی به حالت تنظیمی مایکروسافت برگردد.

تجارت موتورهای جستجو، تجارت بسیار پرسودی است که مایکروسافت سالهاست در تلاش است که بتواند از این تجارت بهره بگیرد. موتور جستجوی بینگ و نیز انواع سرویسهای ابری راهکارهایی بوده است که مایکروسافت برای دستیابی به این بازار ارائه داده است.

همچنین برخی از شایعات، خبرهای دال بر این منتشر شده بود که مایکروسافت قصد انجام چنین کاری را برای مرورگر موزیلا فایرفاکس دارد.(خدا رحم کند!!)

به نظرات آیا تغییر پیش فرض گوگل کرم به بینگ می تواند راهکار مفیدی برای متقاعد کردن کاربران برای استفاده از موتور جستجوی بینگ باشد؟ آیا شما در انتخاب موتور جستجو و به دست آوردن نتایج حاصل از آن حساس هستید؟ به نظرتان در آینده چه نوآوری های از سوی مایکروسافت می تواند کاربران را متقاعد از استفاده از موتور بینگ کند؟

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی