حافظه HPE SSD

حافظه HPE SSD ، بررسی انواع و قابلیت‌های حافظه‌های HPE SSD

تخمین زده می‌شود که نزدیک به 2.5 اگزابایت (یک میلیارد گیگابایت) داده در هر روز تولید می‌شود. برای اینکه بتوان از قدرت کلان داده‌ها (Big Data) استفاده کرد، نرم‌افزارها و ابزارهایی که به کار می‌بریم باید بتوانند حجم زیادی از داده‌ها را نگارش کرده و بخوانند و از هر زمان دیگری این کار را سریعتر انجام دهند. حافظه‌های حالت جامد HPE SSD امکان دسترسی فوق‌العاده سریعتر به داده‌ها، کاهش چشمگیر تاخیرها و افزایش عمر حافظه را در کنار مصرف انرژی پایین‌تر به ما ارائه می‌کنند.

با توجه به نظر مشتریانی که سابقا از‌هاردهای مکانیکی (H.D.D) استفاده می‌کردند، هنگامی که به سراغ حافظه‌های حالت جامد (SSD) رفته‌اند، علاوه بر قیمت رقابتی این حافظه‌ها، عملکرد بسیار سریعتری را به خصوص برای ظرفیت‌های زیر یک ترابایت تجربه می‌کردند.

حافظه HPE SSD

افزایش عملکرد برای عملیات‌هایی با داده‌های تصادفی

HPE SSD برای محیط‌های سازمانی که نیازمند استفاده از دسترسی به داده‌ها تحت جریان‌کاری نگارشی تصادفی هستند، مناسب است. حافظه‌های حالت جامد (SSDها) قدرت فوق‌العاده‌ای در زمینه عملکرد دسترسی تصادفی خوانشی و نگارش در هر ثانیه (IOPS) در مقایسه با‌هاردهای مکانیکی (HDD) فراهم آورده‌اند. این در حالی است که، توان عملیاتی آنها در مقایسه با‌هاردهای مکانیکی (HDD) بسیار بهتر است؛ بزرگترین مزیت این‌هاردها در عملیات دسترسی تصادفی آنها به داده‌هاست. در نتیجه دسترسی تصادفی بهتر، عملکرد آنها بسیار بالاتر، تاخیرشان بسیار کمتر و هزینه‌های عملیاتی شان نیز بسیار پایین‌تر است و می‌توانند منافع سیستمی چشمگیری را برای عملیات‌ها فراهم آورند، این مزایا تا پیش از این در‌هاردهای مکانیکی (HDD) هرگز در دسترس نبودند.

پیکربندی سازمانی برای کاربردهای دیتاسنتر

حافظه‌های حالت جامد HPE SSD، ساختاربندی‌های کلیدی دارند که حتما در دیتاسنتر خود به آن‌ها احتیاج خواهید داشت. برخی از آن‌ها عبارتند از تشخیص خطا در مسیر داده به صورت کامل، حفاظت از داده‌ها در هنگام قطع ناگهانی جریان برق و پشتیبانی از گِیج HPE SmartSDD که از این حافظه‌های به شکل کامل محافظت می‌کند. شرکت HPE این امکان را میسر کرده است که بتوان از پوشش SmartSSD در کریرهای HPE Smart Carrier استفاده کرد. با استفاده از SmartSDD wear Gange، این قابلیت برای ما فراهم می‌گردد که بتوانیم از حافظه‌های حالت جامد HPE SSD را در حین نگارش داده‌ها نظارت کرد و گزارشی را در زمانی که عمر مفید این حافظه به انتهای خودش نزدیک می‌شود دریافت کرد.

چه در محیط‌های عملیاتی سنگین و یا در ذخیره‌سازی‌های محلی، حافظه‌های SSD توان عملیاتی ورودی و خروجی بهتر، تاخیر فوق‌العاده کمتر، مصرف انرژی بهینه‌تر، اعتماد پذیری بالاتر و قدرت خوانش و نگارش بالاتر را در مقایسه با‌ هاردهای با دیسک‌های چرخشی از خودشان نشان می‌دهند. این حافظه‌ها، تاخیرهایی که در‌ هاردهای مکانیکی برای جستجو و دسترسی به قطاع داده وجود دارد، از بین برده‌اند و به همین خاطر در خوانش تصادفی اطلاعات، حافظه‌های SSD عملکرد بسیار بهتری را به ما ارائه می‌کنند. حافظه‌های HPE SSD در هر دو فرم فاکتور SFF (2.5 اینچی) و LFF (3.5 اینچی) برای استفاده در سرورهای HPE ProLiant، HPE Synergy و HPE Apollo ، در دسترس هستند. این درایوها می‌توانند بدون هیچ مشکلی در زیرساختهای ذخیره‌سازی و سرورهای HPE به کار گرفته شوند.

به خاطر آنکه در این حافظه‌ها از هیچ عضو چرخنده‌ای استفاده نشده است، آنها صرفه جویی قابل توجهی را به نسبت حافظه‌های مکانیکی در مصرف انرژی ایجاد می‌کنند. SSD‌ها کاربردهای جدیدی را در عصر کلان داده‌ها (Big Data) ایجاد کرده‌اند.

حافظه HPE SSD

سازگاری کامل با محیط سرور شما

حافظه‌های HPE SSD به صورت کامل تحت آزمون قرار گرفته‌اند و شرایط کیفی کامل و سازگار برای راهکارهای HPE ProLiant، HPE Synergy و HPE Blade System را کسب کرده‌اند. حافظه‌های HPE SSD در میان بهترین برندهای موجود در بازار قرار دارد و در مقایسه با محصولات دیگر بازار، عملکرد بسیار بهتر و رقابتی‌تری را از خود نشان می‌دهند. فریموور در این حافظه‌ها توسط شرکت HPE بهینه‌سازی شده است تا عملکرد بهتر، سطح‌بندی بهینه‌تر و نظارت سطح بالاتری را برای مشتریان فراهم آورد.

حافظه‌های SSD کامل برای هر کاربردی

حافظه‌های HPE SSD برحسب جریان‌های کاری در بازار در سه دسته‌بندی قرار گرفته‌اند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • حافظه‌های مناسب خوانش سریع (Read Intensive)؛
 • حافظه‌های مناسب نگارش سریع (Write Intensive)؛
 • حافظه‌های با عملکرد دوگانه بهینه (Mixed Use)؛

جریان‌کاری (Workload) با تعداد نگارش‌های درایوها که در هر روز تخمین زده می‌شود (DWPD)، نمایش داده می‌شوند. (مقدار DWPD نشانگر 4 هزار نگارش‌هاست در هر روز در مدت 5 سال کاری است).

حافظه‌های HPE SSD مناسب فرایند خوانش سریع (Read intensive) معمولا قیمت پایین‌تری دارند و قدرت تحمل شرایط کاری آن‌ها بر حسب DWPD برابر با یک و یا کمتر از آن است. حافظه‌های SSD مناسب فرایند نگارش سریع (Write intensive) عملکرد نگارشی بسیار سریعتر و بهتری دارند و قدرت آن‌ها در مقیاس DWPD برابر با 10 و یا بیشتر از آن است. حافظه‌های HPE SSD با عملکرد ترکیبی بهینه (Mixed Use) برای جریان‌های کاری مناسب هستند که توازن مناسبی را میان خوانش و نگارش دارند و قدرت آن‌ها در مقیاس DWPD معمولا بیشتر از یک و کمتر از 10 است.

حافظه HPE SSD

گزینه‌های کیفیت سنجی برای حافظه‌های HPE SSD

جدول 1: بخشبندی حافظه‌های HPE SSD
شاخص/ نوع حافظه Write intensive Mixed use Read intensive
رابط کاربری SAS/ PCIe/ NVMe/ M.2/ / کیت‌های تقویت شده M.2 با کارت‌های افزوده SAS/ SATA/ PCIe/ NVMe/ M.2/ کیت‌های تقویت شده M.2 و کارت‌های افزوده SAS/ SATA/ PCIe/ NVMe/ M2/ و کارت‌های افزوده
قدرت تحمل برابر و یا بیشتر از 10 DWPD بیشتر از یک و کمتر از 10 DWPD  برابر و یا بیشتر از 10 DWPD
جریان کار محصول کاربرد در نگارش‌های سریع و خوانش‌های کند، مانند دوربین‌های مدار بسته کاربرد متوازن میان خوانش و نگارش، فعالیت‌های اداری معمول کاربرد در فعالیت‌های با خوانش سریع و نگارش کندتر، ماننند بانک‌ها، و وب سرویس‌ها

حافظه‌های HPE SSD طراحی شده برای جلوگیری از حذف داده‌ها

تمام حافظه‌های HPE SSD در کارخانه، تحت آزمونی با 3.5 میلیون ساعت آزمایش در شرایط سخت کاری قرار گرفته‌اند، و برنامه‌هایشان، اعتماد پذیر بودن عملیات‌هایشان و قدرت درایوشان به دقت کیفیت سنجی شده‌اند.

با استفاده از HPE Digitally signed firmware از دسترسی افراد غیر مجاز به اطلاعات شما جلوگیری می‌شود. این سیستم به شما اطمینان می‌دهد که‌ هارد شما از منبع قابل اطمینانی تهیه شده‌اند و آنها در برابر حملات خرابکارانه ایمن هستند.

درایوهای HPE SSD مناسب نگارش سریع (Write intensive)

حافظه‌های HPE SSD Write Intensive با پورت‌های SAS 12G و SATA 6G عملکرد و قدرت بسیار عالی را در عملیات‌ها برایمان فراهم آورده اند.

این حافظه‌ها مناسب محیط‌های سازمانی با عملیات بحرانی (Mission Critical) هستند که در آن‌ها جریان‌های کاری نیازمند خوانش و نگارش بسیار زیاد هستند. جریان‌های کاری با نیازمندی نگارش سریع و زیاد، در پردازش‌های تراکنش‌های آنلاین (OLTP)، زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI)، هوش تجاری و تحلیل کلان داده‌ها وجود دارد.

حافظه‌های HPE SSD با کاربری ترکیبی بهینه (Mixed Use)

حافظه‌هایHPE SSD Mixed Use با پورت‌های SAS 12G و SATA 6G برای جریان‌های کاری با عملکرد متوازن میان خوانش و نگارش مناسب هستند. هنگامی که از این حافظه‌ها در کنار سرورهای HPE ProLiant استفاده شود، آنها به شما در مواجه با چالش‌های کلان داده‌ها (Big Data) کمک می‌کنند.

حافظ‌های HPE SSD مناسب خوانش سریع (Read intensive)

حافظه‌های HPE SSD Read Intensive با پورت SAS 12G و SATA 6G پیکربندی سازمانی را در قیمت بسیار مقرون به صرفه برای سرورهایHPE ارائه می‌کنند. قیمت‌گذاری مناسب این حافظه‌ها، سبب شده است که بسیاری از سازمان‌ها به استفاده از این حافظه‌ها در سرورهای خودشان علاقه نشان دهند، زیرا هزینه‌ای که در برابر IOPS دریافتی پرداخت می‌کنند، بسیار مقرون به صرفته تر از‌هاردهای مکانیکی (H.D.D) است. درایوهای SSD سری Read Intensive عملکرد بسار عالی را برای جریان‌های کاری با خوانش بالا مانند Boot/Swap، سرور وب، کش کردن و موارد مشابه دارند.

کیت‌های HPE Read Intensive M.2 Enablement SSD

کیت‌های HPE Read Intensive M.2 Enablement SSD، قطعه‌ای جدید است که به داریوهای حالت جامد (SSD) اضافه شده است و عملکرد بهتری را برای فرایندهای Boot/Swap فراهم می‌آورد. کیت M.2 Solid State Enablement در ظرفیت‌های تک (Single) و دوگانه (Double)، موجود است. این کیت برای سرورهای بلید پرولینت نسل نهم، به شکل کاملا سازگار شده، ارائه شده است و اکنون آن‌ها می‌توانند از رابط‌های SATA 6G پشتیبانی کنند. قابلیت‌های تک و دوگانه کیت‌های M.2 Enablement اکنون برای سرورهای پرولینت ML و DL و همچنین Apollo در دسترس است.

رابط‌های SAS یا SATA در دسترس هستند

شرکت Hewlett Packard دارای مجموعه کامل حافظه‌های SSD با پورت‌های SAS 12Gb/s است. حافظه‌های SSD با رابط کاربری SAS دارای قابلیت تبادل اطلاعات دو طرفه (Full duplex) هستند که امکان ایجاد پهنای باندهای عریض‌تر ورودی و خروجی و اجتناب از گلوگاه‌ها را در اختیارمان می‌گذارند.

به علاوه درگاه‌های SAS از دستورات SCSI برای بازیابی خطاها و گزارش کردن آن استفاده می‌کنند که در نتیجه آن این درگاه‌های عملیاتی‌تر از درگاه‌هایی که تنها دستورات ATA استفاده می‌کنند (نظیر SATA) هستند. شرکت HPE از اکسپندرهای SAS با سرعت 12Gb/s برای افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی در زمانی که نیازمند جریان‌های‌کاری چندگانه هستیم، استفاده کرده است. حافظه‌های SSD با درگاه‌های SATA هنگامی که اولویت هزینه‌ای مدنظر باشند، عملکرد خوبی را در تبادل یک جهته (Half Duplex) دارند و می‌توانند با سرعت خوب و هزینه کمتر اطلاعات را انتقال دهند

ارتقای عملکرد با استفاده از حافظه‌های HPE NVMe 2.5” SSD

با معرفی حافظه‌های NVMe، یک رابط کاربری صنعتی برای دسترسی به حافظه‌های حالت جامد (SSD) از طریق درگاه‌های PCI Express نیاز بود، شرکت‌های تولید کننده به دنبال مجموعه‌ای شیوه‌ها بودند که بتوانند محدودیت‌های ورش‌های استاندارد را حذف کنند و به طیف گسترده‌تری از قابلیت‌های همکاری دست پیدا کنند. حافظه‌های HPE NVMe PCIe 2.5” SSD به صورت مستقیم از طریق پورت‌ها PCIe قابل به کارگیری است و می‌توانند، پهنای باند ورودی و خروجی عالی و تاخیر اندک را در اختیارمان قرار دهند. با این قابلیت آن‌ها می‌توانند پردازش‌های مورد نیازمان را به سرعت انجام دهند. این به آن معناست که ما می‌توانیم تمام دیتابیس خودمان را بر روی چند حافظه HPE NVMe PCIe 2.5″ SSD قرار دهیم تا عملکرد و دسترسی داده‌های در حافظه سیستم مان بهبودی چشمگیری پیدا کنند.

حافظه‌های NVMe یا Non-Volatile Memory Express، مشخصات فنی به کلی متفاوت نسبت به حافظه‌های دیگر دارند و تمرکز آن‌ها بر روی کارآمدی، مقیاس‌پذیری، و عملکرد بسیار بالاتر از حافظه‌های معمول است.

حافظه‌های SSD با عملکرد بالا و تاخیر کم

حافظه‌های NVMe SSD عملکرد بالا و با تاخیر بسیار کم دارند و اولی از سری حافظه‌های HPE SSD هستند که از فناوری 3d XPoint استفاده می‌کنند و اکنون آن‌ها سریعترین حافظه NVMe SSD در سبد محصولات شرکت HPE هستند.

این حافظه‌های SSD عملیات‌های کَش کردن را به سرعت انجام می‌دهند و به همین خاطر مقیاس ذخیره‌سازی به ازای هر سرور افزایش پیدا می‌کند و هزینه برای تراکنش‌های جریان‌کاری که نسبت به تاخیر زمانی حساس هستند، کاهش پیدا می‌کند. افزون بر این آن‌ها به گونه ای طراحی شده‌اند که بتوانند سرعتی 5 تا 8 برابر بیشتر از NAND مبتنی بر SSD را ارائه کنند. آن‌ها عملکرد مورد نیاز را فراهم می‌کنند که بتوان کش یا صف‌سازی لازم را انجام دهیم و حداقل تاخیر برای انواع سرویس‌ها و خدمات را ایجاد می‌کنند.

ساختاربندی کلیدی و منافع

عملکرد بالاتر و تاخیر بهتر

حافظه‌های HPE SSD امکان تراکنش‌های سریعتر داده‌ها را با قابلیت خوانش و نگارش سریعتر ایجاد می‌کنند. در هنگامی که از ‌هاردهای مکانیکی (HDD) استفاده می‌کنیم، همیشه مدت زمانی لازم است که هد پلاتر ‌هارد بتواند در جای خود برای خواندن و یا نگارش اطلاعات قرار بگیرد و بعد از آن عملیات تبادل داده آغاز شود. به خاطر اینکه حافظه‌های SSD هیچ عضو متحرکی ندارند، لذا هیچ تاخیری هم برای جا بجایی فیزیکی و قرارگیری هد در جای مناسب برای تبادل اطلاعات هم ندارند و به همین خاطر بسیار سریعتر از‌ هاردهای مکانیکی عمل می‌کنند. به خاطر وجود زمان جستجوی سریعتر این درایوها، دارای سرعت IOPS بالاتری هستند و می‌توانند دسترسی سریعتر و تاخیر اندکی را ایجاد کنند.

درایوهای SSD عملکردی برابر با چند ‌هارد مکانیکی (H.D.D) را در اختیار شما قرار می‌دهند و در نتیجه عملکرد کلی دیتا سنتر فعلی شما با استفاده از حافظه‌های SSD بیشتر می‌شوند.

مصرف انرژی کمتر

توسعه دائمی فضاهای ذخیره‌سازی سبب ایجاد مشکل مصرف انرژی برای پشتیبانی از این فضاها می‌گردد. حافظه‌های حالت جامد (SSD) نسبت عملکرد به انرژی مصرف شده بسیار بهتری به نسبت حافظه‌های مکانیکی (H.D.D) دارند. به خاطر آنکه این حافظه‌ها از موتورهای گردشی استفاده نمی‌کنند، مصرف انرژی کمتری نیز دارند. یک حافظه SSD در زمانی که در حالت بیکار باشد، 2 وات و در زمانی که در بیشترین حد ظرفیت خود کار کنند 9 وات انرژی مصرف می‌کنند.

مقاومت در شرایط سخت

مقاومت ذاتی حافظه‌های SSD آن‌ها را برای شرایط محیطی خاص و دشوار مناسب می‌سازد. این حافظه‌های در شرایطی می‌توانند کار کنند که حافظه‌های مکانیکی قدیمی توان انجام کار در آن شرایط را نداشته اند. این حافظه‌ها توان مقابله بهتری در برابر لرزش‌ها و شوک‌های الکتریکی و قطعی جریان برق به نسبت ‌هاردهای سنتی دارند. در واقع این حافظه‌ها توانسته‌اند به صورت کامل مشکل‌های ناشی از لرزش را برطرف کنند.

اعتماد پذیری بالا

فریموور HPE Digitally signed از دسترسی افراد غیرمجاز به داده‌های شما جلوگیری می‌کند. آنها می‌توانند امنیت و اطمینان لازم را برایتان ایجاد کنند و در نتیجه شما می‌توانید مطمئن باشید که حافظه SSD خودتان را از منبع درست و قابل اطمینان خریداری کرده‌اید. این فریموور از داده‌های شما در برابر حملات خرابکارانه نیز جلوگیری می‌کند.

حفظ ارزش سرمایه‌گذاری شما  با حافظه HPE SSD

حافظه‌های HPE SSD جایگزین بسیار مناسبی برای ‌هاردهای HDD ما هستند. آنها به راحتی در فضای HDD Hot Plug Bay قرار می‌گیرند و نیازمند هیچ تغییری در زیرساخت و یا سیستم عامل سرور و استوریج نیستند. این درایوها می‌توانند به راحتی با رابط‌های کاربری SAS و SATA کار کنند بدون آنکه نیازمند تغییر در فریموورشان باشد. اگرچه نمی‌توان به صورت همزمان از حافظه‌های SSD و ‌هاردهای مکانیکی (H.D.D) در یک آرایه منطقی (Logical Array) استفاده کرد، اما فناوری‌هایی وجود دارند که ما به کمک آن‌ها می‌توانیم از این فضاهای ذخیره‌سازی بر روی سیستم خودمان به صورت مشترک استفاده کنیم.

شرکت HPE حافظه‌های حالت جامد (SSD) خودش را به چند متد گوناگون دسته‌بندی کرده است.

هنگامی که مراجع فنی این شرکت نظیر QuickSpace یا سورس‌های دیگر را مطالعه می‌کنیم، چند عنوان نظر ما را جلب می‌کند:

 • حافظه‌های مناسب خوانش سریع (Read Intensive)؛
 • حافظه‌های مناسب عملکرد ترکیبی بهینه (Mixed Use)؛
 • حافظه‌های مناسب نگارش سریع (Write Intensive)؛

و همچنین :

 • حافظه‌های با تحمل بالا در شرایط سخت (High Endurance (HE))؛
 • حافظه‌های با تحمل نرمال در برابر شرایط (Mainstream Endurance (ME))؛
 • حافظه‌های با تحمل کم در برابر شرایط (Light Endurance (LE))؛
 • حافظه‌های با تحمل بسیار کم در برابر شرایط (Value Endurance (VE))؛

حافظه‌های SSD سری سازمانی شرکت HPE به صورت معمول در سه دسته مناسب برای خوانش سریع (Read Intensive)، مناسب عملکرد ترکیبی بهینه (Mixed Use) و مناسب برای نگارش سریع (Write Intensive) ارائه می‌شوند.

اما بخش‌بندی تحمل شرایط کاری بالا، نرمال، کم و بسیار کم نیز برای تقسیم‌بندی‌های حافظه‌های SSD نیز توسط شرکت HPE استفاده شده است که به عنوان مکملی برای تقسیم‌بندی‌های بالا هستند.

نکته: در همه بخشبندی‌های حافظه HPE SSD، امکان استفاده از پورت‌های SAS با سرعت‌های 6 و 12 گیگابیت بر ثانیه و SATA با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه وجود دارد.

حالا ببینیم که مشخصات هر کدام از این بخش‌بندی‌ها چیست و آن‌ها چگونه کار می‌کنند:

 • حافظه‌های مناسب خوانش سریع (Read Intensive): این حافظه‌ها نسبت هزینه به عملکرد مناسب تری را برای عملیات‌ها دارند که در آن‌ها نیازمند تاخیر کم در خواندن اطلاعات و پهنای باند عریض تر هستیم. این دسته از حافظه‌ها معمولا ارزانترین گروه در میان گروه‌های دیگر حافظه‌های SSD هستند.
 • عملکرد ترکیبی بهینه (Mixed Used): این حافظه‌ها از معماری پردازشی موازی استفاده می‌کنند تا عملکرد قابل اطمینانی داشته باشند. قیمت این دسته از حافظه‌ها معمولا متوسط و نرمال است.
 • حافظه‌های مناسب نگارش سریع (Write Intensive): طراحی الگوی ورودی و خروجی این حافظه‌ها به نحوی است که آن‌ها را برای جریان‌کاری که نیازمند نگارش و ثبت اطلاعات به شکل سریع هستند مناسب می‌کند. این دسته از حافظه‌ها گرانتر از دو گروه قبل هستند.

اما از نظر تحمل در برابر شرایط سخت، نیز گروه‌بندی‌های زیر قابل توجه است.

 • حافظه‌های با تحمل بالا در برابر شرایط سخت (High Endurance (HE)): به طور معمول این حافظه‌ها دارای سطح تحمل 25 DWPD هستند.
 • حافظه‌های با تحمل متوسط در برابر شرایط (Mainstream Endurance (ME)): به طور معمول این حافظه‌ها قدرت تحمل 10 DWPD را در برابر شرط دارند.
 • حافظه‌های با تحمل کم در برابر شرایط (Light Endurance (LE)): این دسته از حافظه‌ها دارای تحمل 3 DWPD هستند و سطح تحمل کمی را از خود نشان می‌دهند.
 • حافظه‌های با تحمل بسیار کم در برابر شرایط (Value Endurance (VE)): این دسته از حافظه‌ها دارای درجه تحمل DWPD یک و یا کمتر هستند.

مبتنی بر سرعت و شتاب خروجی و ورودی اطلاعات بر ثانیه (IOPS)، قیمت حافظه SSD تغییر پیدا می‌کند. همچنین تحمل یک حافظه ذخیره‌سازی در برابر نگارش اطلاعات نیز عامل مهمی در تعیین قیمت حافظه‌های SSD است. زیرا حافظه‌های SSD در مدت زمان مشخص می‌توانند از سیکل خواندن و نوشتن پشتیبانی کنند.

مشخصات حافظه‌های SSD به صورت ساختار یافته در جدول زیر ارائه شده است.

(عبارت DWPD مخفف عبارت Drive write per day است).

DWPD نشان دهنده 4 هزار نگارش‌هاست بر روی یک حافظه SSD در طول یک روز و به مدت 5 سال است.

بخش‌بندی حافظه‌های HPE SSD برحسب استفاده
نوع حافظه HPE SSD Write intensive Mixed Use Read Intensive
رابط کاربری SAS با سرعت 6 یا 12 گیگابیت SAS با سرعت 6 یا 12 گیگابیت SAS با سرعت 6 یا 12 گیگابیت
تحمل شرایط بیشتر از 10 DWPD بین 1 تا 10 DWPD یک یا کمتر از یک DWPD
کاربرد نگارش و خوانش سریع حالت ترکیبی خوانش سریع و نگارش کند.
بخش‌بندی حافظه‌های HPE SSD بر حسب تحمل شرایط
نوع حافظه HPE SSD تحمل بالا  تحمل نرمال تحمل کم تحمل بسیار کم
رابط کاربری SAS 6 یا 12 گیگابیت یا SATA با سرعت 6 گیگابیت SAS 6 یا 12 گیگابیت یا SATA با سرعت 6 گیگابیت SAS 6 یا 12 گیگابیت یا SATA با سرعت 6 گیگابیت SAS 6 یا 12 گیگابیت یا SATA با سرعت 6 گیگابیت
تحمل بین 10 تا 25 DWPD بین 3 تا 10 DWPD 3 DWPD یا کمتر از آن 1 DWPD یا کمتر از آن
کاربرد خوانش و نگارش سریع استفاده ترکیبی بهینه خوانش سریع و نگارش کند خوانش سریع و نگارش کند

توضیحات

DWPD: به معنای کارکرد کامل درایو به مدت 5 سال پیوسته است.

آزمایشات اثبات کیفیت: شرکت HPE به مدت 3.35 میلیون ساعت درایوها و حافظه‌های ذخیره‌سازی خود را تحت آزمایش‌های کمی و کیفی قرار می‌دهد و از برنامه‌ها و ابزارهای مختلف برای سنجش توانمندی‌های داریوهای یادشده استفاده می‌کنند. به ویژه در این آزمون از برنامه HDDQ که اعتماد پذیر بودن عملکرد درایوهای ذخیره‌سازی را می‌سنجد استفاده می‌شود. همچنین تست‌های RDI و CSI و چند تست استاندارد دیگر نیز بر روی این محصولات انجام می‌شود.

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی