بررسی و تست پردازنده اینتل زئون Silver 4208 به همراه چارت و نمودارهای مرتبط

پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در نگاه اول به شکل یک به‌روزرسانی از نسل‌های قبلی اش به نظر می‌رسد. در حالی که در پردازنده اینتل زئون Silver 4210 شاهد افزایش تعداد هسته‌ها از 8 هسته به 10 هسته بودیم، اما پردازنده اینتل زئون Silver 4208 همچنان با همان 8 هسته و با قیمت 417 دلار به بازار ارائه شده است. در هنگامی که ما تست‌های خودمان را شروع کردیم، عملکردی بهتر از آنچه که منتظر ان بودیم را از این پردازنده مشاهده کردیم، احتمالا این موضوع به خاطر تنظیماتی است که در سرعت فرکانس ساعت این پردازنده ایجاد شده است. در بررسی پردازنده Silver 4208، ما نگاهی به پردازنده‌های ارزان قیمت تر سری اینتل زئون اسکابل نسل 2 که با فناوری‌هایپرتردینگ ارائه شده اند خواهیم انداخت و مقایسه ای بین آن آن‌ها و نسل‌های دیگر پردازنده را خواهیم دید، همچنین می‌بینیم که در SKU‌های موجود، چه زمانی بهترین زمان برای خرید پردازنده مناسب است.

Bunny Suit پردازنده‌های اینتل زئون اسکابل نسل دوم

اصلی ترین نکات برای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 با 8 هسته، 16 رشته، 2.1GHz پردازش در حالت عادی و 3.2GHz در حالت توربو ؛ در این پردازنده از 11MB حافظه کش داخلی استفاده شده است. توان TDP این پردازنده برابر با 85 وات است. قیمت این پارت در ابتدای سال 2020 برابر با 417$ بوده است. برای مشخصات آن هم یک صحفه اختصاصیARK  در سایت اینتل به این پردازنده اختصاص داده شده است.

در تصویر زیر می‌توانید مشخصات lscpu پردازنده اینتل زئون Silver 4208 را مشاهد کنید:

خروجی Lscpu پردازنده اینتل زئون Silver 4208

خروجی Lscpu پردازنده اینتل زئون Silver 4208

تست پیکربندی پردازنده اینتل زئون Silver 4208

برای پردازنده نسل دوم ما که از پردازنده‌های‌های Intel Xeon Scalable تک سوکته هستند، ما از پیکربندی زیر استفاده کرده ایم:

 • سیستم: HPE ProLiant DL360 Gen 10
 • پردازنده: پردازنده اینتل زئون Silver 4208
 • رم: 6 عدد رمRDIMM DDR4 با فرکانس 2400 و ظرفیت 32 گیگابیت از نوع ECC
 • ذخیره‌سازی: یک‌هارد اینتل DS سری S3700 با ظرفیت 400 گیگابایت
 • شبکه بندی PCIe: کارت شبکه Mellanox Conntect مدل X-3، و HPE FelxLOM دو پورته ، 40GbE

سری پردازنده‌های اینتل زئون 4200 می‌توانند رم‌هایی DDR4 با سرعت 2400 میلیون تراکنش بر ثانیه (MT/s) را پشتیبانی کنند. این کار می‌تواند سرعتی بسیار کمتر از رم‌های DDR4 2933 در اختیار ما قراردهد، این سرعت بالاتر را می‌توانید در لیست پردازنده‌های سری Gold و Platinume مشاهده کنید. سیستمی که در این آزمون استفاده شده است را به صورت کامل در مقالات قبلی توضیح داده ایم، این سیستم از هیت سینک‌ها و فن‌های مناسب برای پشتیبانی از دفع گرمای پردازنده برخودار بوده است.

پیکربندی استاندارد سیستم عملکرد بالا HPE ProLiant DL360 Gen 10

پیکربندی استاندارد سیستم عملکرد بالا HPE ProLiant DL360 Gen 10

در اینجا ما باید به این نکته اشاره کنیم که ما از یک هیت سینگ و فن‌های با عملکرد بالات استفاده کرده ایم. برای اطمینان بیشتر از کارکرد آزمون مان از یک سرور تک یونیته ( 1U ) استفاده کرده ایم، تا ظرفیت خنک کاری کافی را در اختیارمان قرار دهد. اگر شما یک سرور HPE ProLiant DL360 Gen10 خریداری کرده باشید، احتمالا بر روی آن هیت سینک‌های استاندارد قرار دارد، که نیازمند کمی تقویت و خرید قطعات اضافی است که بتواند گرمای ایجاد شده را به خوبی دفع کند. شما می‌توانید تفاوت‌های زیادی را بین هیت سینک‌های استانداردو عملکرد بالای در سرور HPE ProLiant DL360 Gen 10 را مشاهده کنید:

هیت سینک‌های استاندارد و عملکرد بالا در سرورهای HPE ProLiant DL360 Gen 10

هیت سینک‌های استاندارد و عملکرد بالا در سرورهای HPE ProLiant DL360 Gen 10

بعد از آن ما نگاهی به معیاری‌های مطرح شده درباره پردازنده اینتل زئون Silver 4208 می‌اندازیم. در انتها نیز نتیجه گیری خودمان درباره مقایسه‌های انجام شده در این زمینه را در قسمت «حرف آخر» بیان می‌کنیم.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208

برای این قسمت، ما از اسکریپت‌های Linux-Bench استفاده کردیم که یک اسکریپت کراس پلتفرم است که به ما در مشاهده نتایج «بزرگترین مخرج مشترک» کمک می‌کند، و ما از ان برای چند سال تا آخرین نسخه به روز رسانی آن یعنی Linux-Bench2 استفاده کردیم. ما کارمان را با معیارهای پردازنده‌های اینتل زئون اسکابل نسل دوم شروع کردیم، ما در اینجا تعداد از شیوه‌های انجام آزمایش را به صورت ترکیبی استفاده کردیم و با استفاده از آنها پلتفرم خودمان را توسعه دادیم.

در این زمان، نشست‌های (بخش‌ها) معیار بندی ما بعد از چند روز تکمیل شد و ما هزارا نقطه داده سنجی را برای سنجش کار خودمان ایجاد کردیم. همچنین، ما از جریان‌های کاری نرم افزاری شرکت‌های مختلف استفاده کردیم، و برای اینکار به آنها بارهای کاری وارد کردیم که از بیشترین ظرفیت‌های سخت افزاری قابل دستیابیشان استفاده کنند. در نتیجه، این نمونه کوچک از داده‌ها را به دست آوردیم و توانستیم نتایج آن را به صورت عمومی به اشتراک بگذاریم. ما همیشه از اینکه مقداری داده رایگان ایجاد کرده ایم خوشحال هستیم، ولی در اینجا ما از اینکه شرکت‌ها این اجازه را به ما دادند که بتوانیم این جریان‌های کاری را در آزمایشگاه خودمان اجرا کنیم، برای مثال آزمایشگاه DemoEval یکی از آزمایشگاه‌هایی بود که این امکان را برای ما میسر کرد. هرکاری که ما در اینجا انجام داده ایم در یک محیط کاملا کنترلر شده بوده است، و ما می‌دانیم که تمامی مراحل در شرایط کامل یکسان و برابر اجرا شده است و شرایط مطابق با مواردی است که در یک دیتاسنتر معمول وجود دارد، و هیچ بار اضافی آزمایشی در اینجا به سرورها وارد نشده است.

ما در ادامه برخی از نتایج به دست آمده را نمایش خواهیم داد و تعدادی از نقطه‌های داده قابل توجه را در این مقاله بررسی می‌کنیم.

معیار کامپایل پایتون بر روی کرنل لینوکس 4.4.2

این مورد یکی از معیارهای به شدت مورد تقاضا بوده است که در ظرف چند سال گذشته از ما درخواست شده است. وظیفه ای که باید انجام بگیرد ساده است، د راینجا ما یک فایل مشخص داشتیم که آن را از سایت کرنل لینوکس 4.42 به آدرس اینترنتی Kernel.org دانلود کردیم و کاربری آن را برای تولید خودکار استانداردش بهینه سازی کردیم و از هر رشته ای در این سیستم استفاده کردیم. ما نتایج به دست آمده را بر مبنای مدت زمان کامپایل در هر ساعت آماده کردیم تا نتایج به راحتی قابل خواندن باشند.

معیار کامپایل کردن کرنل لینکوس با پردازنده اینتل زئون Silver 4208

معیار کامپایل کردن کرنل لینوکس با پردازنده اینتل زئون Silver 4208

ما در اینجا شاهده آن هستیم که عملکرد این سی پی یو بالاتر از پردازنده اینتل زئون Silver 4110 است. این موضوع در ابتدا جای شگفتی داشت، پردازنده اینتل زئون Silver 4208 دارای سرعت فرکانس ساعت بالاتر در حد 3.2GHz است، و به نظر می‌رسد که می‌تواند این سرعت فرکانس ساعت را به شکل پایدارتری بالاتر از پردازنده اینتل زئون Silver 4110 ما نگه دارد. حتی بدون داشتن هسته‌های اضافه تر، افزایش سرعت فرکانس ساعت اثرات خود در در این بخش را نشان میدهد.

عملکرد C-ray 1.1

ما از آزمون عملکرد C-ray که در چند ساله اخیر مورد استفاده قرار گرفته است، در اینجا بهره گرفته ایم. این شیوه از اشعه (Ray) استفاده می‌کند، این روش برای نشان دادن فعالیت پردازنده تحت جریان‌های کاری چندرشته ای بسیار پرطرفدار است. ما از نتایج 8K خودمان استفاده کردیم که به خوبی در انتهای این طیف عملکردی کار می‌کند.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون C-Ray

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون C-Ray

در این تست ما شباهت‌های را با بقیه پردازنده‌ها شاهد هستم، با این حال، عملکرد این پردازنده اندکی بیشتر از نسل‌های قبلی پردازنده اینتل زئون Silver 4108 است.

عمکلرد فشرده 7-zip

آزمون 7-zip به صورت گسترده برای فشرده سازی و خارج سازی از حالت فشرده بر روی پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شود. ما از این برنامه در اوایل در تست‌هایی که تحت سیستم عامل ویندوز می‌گرفتیم، استفاده می‌کردیم. این تست بخشی از هسته اصلی سیستم عامل لینوکس نیست.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون 7zip

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون 7zip

حتی با افزایش قابل توجه سرعت فرکانس ساعت، در این تست پردازنده‌های AMD EPYC7251 عملکرد به مراتب بهتری داشتند. ما سرعت ورودی و خروجی بیشتری را در پردازنده‌های AMD EPYC 7251 در اختیار داریم، اما همچنین باید تعداد گره‌های NUMA مربعی در هر سرور و نیز TDP بالاتر را نیز در نظر داشته باشیم.

عملکرد NAMD

NAMD یک آموزن مدلسازی ملکولی است که به وسیله گروه بیوفیزیک محاساباتی و تئوری در انیستیتو بکمان (Beckman) برای دانشگاه علوم و تکنولوژی‌های پیشرفته در اوربانا کمپینگ (Urbana-champaign) توسعه داده شده است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این آدرس  مراجعه کنید. به همراه GROMACS ما به سختی کار کردیم که بتوانیم فناوری اینتل اسکی لک (Skylake)’ AVX-512 و AVX2 را بر روی معماری AMD Zen پشتیبانی کنیم. در اینجا نتایج مقایسه ما با توجه به داده‌های مشابه ارائه شده است:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در تست NAMD

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در تست NAMD

در اینجا عملکرد بسیار شبیه به پردازنده‌های AMD EPYC 3251 است که دارای SoC داخلی هستند. این چیپ یک گره طراحی NUMA است که با TDP کمتر طراحی شده است و از قدرت ورودی و خروجی کمتری به نسبت پردازنده اینتل زئون Silver 4208 برخوردار است.

تست Sysbech CPU

تست Sysbech یکی از مواردی است که در تس‌های لینوکسی بسیار استفاده می‌شود. ما از این تست به شکل اختصاصی برای CPU‌ها استفاده کردیم، این تست مشابه تست OLTP که بر روی استوریج‌ها هم از آن استفاده می‌شود، نیست.

تست Sysbech بر روی پردازنده اینتل زئون Silver 4208

تست Sysbech بر روی پردازنده اینتل زئون Silver 4208

یکی از مواردی که در اینجا باید به آن دقت کرد آن است که سرعت فرکانس ساعت رشته ای این پردازنده برابر با 3.2GHz است که بالاتر از مقدار 3.0GHz نسل‌های قبلی پردازنده‌های زئون Silver بوده است حتی این مقدار از پردازندهSilver 4116 هم بیشتر است. این مسئله منجر به یک الگوی گام کوچک در اینجا می‌شود.

عملکرد OpenSSL

آزمون OpenSSL عمدتا برای ارتباط میان سرورها استفاده می‌شود. این پروتکل، در بسیاری از بررسی‌هایی که بر روی سرورها انجام می‌شود بسیار مهم است. ما در ابتدا نگاهی به تست‌های انجام شده خودمان انداختیم:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت OpenSSL

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت OpenSSL

در اینجا نتایج کمی متفاوت است:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت OpenSSL

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت OpenSSL به دست آمده

در اینجا سرعت فرکانس ساعت پردازنده اینتل زئون E-2186G با توجه به آنکه تعداد هسته کمتری دارد، عملکرد بهتری را از خود نشان میدهد. سرعت فرکانس ساعت هنوز در اینجا یکی از مهمترین مسائل است.

آزمون UnixBench Dhrystone 2 و Whetstone

از دیگر تست‌هایی که ما در اینجا اقدام به انجام دادن آن کردیم، تست UnixBech 5.1.3 Dhrystone 2 و Whetstone بوده است. هرچند که این آزمون‌ها بسیار قدیمی هستند، اما ما درخواست‌های زیادی را برای انجام دادن آن‌ها داشتیم، و بسیاری از مخاطبین ما هنگامی که انجام اینگونه تست‌ها را رها می‌کردیم از دست ما عصبانی می‌شدند. آزمون UnixBench به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد به همین خاطر ما سعی کردیم که آن‌ها در این مجموعه داده قرار دهیم. در اینجا نتایج به دست آموده از آزمون Dhrystone 2 را مشاهد می‌کنید:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون UnixBench Dhrystone 2

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون UnixBench Dhrystone 2

در اینجا نتایج حاصل از آزمون Whetstone نمایش داده شده است.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون Unixbech Whetstone

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تحت آزمون Unixbech Whetstone

ما در اینجا باید توجه شما را به پردازنده اینتل زئون Bronze 3204 جلب کنیم. بدون پردازنده اینتل زئون Bronze 3206 در این نسل، پردازنده اینتل زئون Bronze 3204 یک مرحله پایین تر از پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در جدول SKU‌ها قرار دارد. با داشتن دو هسته بیشتر، پردازش رشته این پردازنده سه مرتبه بیشتر شده است و سرعت فرکانس ساعت آن نیز افزایش یافته است، شاید پردازنده اینتل زئون Silver 4208 بیشترین به‌روزرسانی عملکرد را با حداقل هزینه در کل جدول SKU مورد بحث ما داشته باشد.

آزمون شبیه سازی GROMACS متوسط با AVX2/AVX-512

ما در این آزمون شبیه سازی ملکولی GROMACS کوچکی را ترتیب دادیم که قبلا آن را بر روی پردازنده‌های AMD EPYC 7601 با سیستم عامل لینوکس انجام دادیم. در Linux Bench 2 ما از کیس «Small» استفاه کردیم که مناسب سرورهای تک سوکته است. تست ما از هر دو فناوری AVX-512 و AVX-512 برای انجام آزمون GROMACS استفاده کردیم.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در تست GROMACS کوچک (Small)

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در تست GROMACS کوچک (Small)

در این جا ما دوباره شاهد عملکرد بسیار بالاتر و بهتری هستیم. سرعت ساعت AVX-512 در این نسل نسبت به آنچه که ما در پردازنده‌های سری SIlver مشاهده می‌کردیم، بسیار بالاتر هستند.

آزمون شطرنج

شطرنج یکی از موارد بسیار مورد علاقه بوده است و می‌توان گفت که یکی از پیچیده ترین آزمون‌ها نیز هست. در طول سالها، ما تعداد زیادی درخواست داشتیم که از ما خواسته بودند که آزمون شطرنج را بر روی قطعات مورد آزمون انجام دهیم. ما پروفایل سیستم‌های خودمان را درآوردیم، و اکنون نتایج از بررسیهای اصلی مان را میتوانید مشاهده کنید:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در تست شطرنج

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در تست شطرنج

در این آزمون، پردازنده اینتل زئون Silver 4208 نزدیکترین مورد به پردازنده Silver 4108 ، است، اما هنوز در عملکرد افزایش قابل توجهی را نشان میدهد، حتی در جاهایی مثل پردازنده Silver 4110 که سرعت فرکانس ساعت در آن افزایش یافته است، این موضوع را شاهد هستیم.

بعد از آن ما به سراغ بحث بر روی موقعیت بازار و سخن آخر می‌روید.

موقعیت بندی در بازار برای پردازنده اینتل زئون Silver 4208

این چیپست‌ها در خلا نیستند، بلکه تحت فشارهای رقابتی میان دو شرکت تولید کننده پردازنده اینتل و AMD هستند. هنگامی مکه شما سروری را می‌خرید باید برای آن یک CPU مناسب انتخاب کنید، اینجا است که شما به سراغ پلتفرم‌های اعلام شده از سوی این رقبا می‌روید.

پردازنده اینتل زئون 4208 در برابر پردازنده‌های جایگزین شرکت اینتل

در نسل‌های قبلی، که از دو پردازنده اینتل زئون Silver 4108 و پردازنده اینتل زئون Silver 4110 استفاده شده است، ما سرعت فرکانس‌های اضافه تری را در جدول SKU شاهد هستیم. هر دو این پردازنده‌ها از هشت هسته برای پردازش‌های خود استفاده می‌کردند. در این نسل، از یک سو با پردازنده‌های اینتل زئون Bronze 3204 با 6 هسته و 6 رشته و سرعت فرکانس 1.9GHz روبرو هستیم و از سوی دیگر هم پردازنده اینتل زئون Silver 4208 با 8 هسته و 16 رشته و سرعت فرکانس 2.1GHz تا 3.2GHz را می‌بینیم اگر به بالای این فهرست نگاهی بیندازیم، می‌توانیم ببینیم که پردازنده اینتل زئون Silver 4210 با داشتن دو هسته بیشتر و سرعت فرکانس ساعت بالاتر، در سطح بالاتری از پردازنده یاد شده ما قرارگرفته است.

در نگاه اول، ما باید نگاهی به مقایسه‌های انجام شده بین پردازنده اینتل زئون Silver 4208 با سایر پردازنده‌های فعلی و نسل قبلش داشته باشیم، و همچنین بهتر است که همه پردازنده اینتل زئون سری Silver را که در زیر فهرست SKU آن ارائه شده است را یک بررسی بکنیم:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4200 V 4100

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4200 V 4100

همانطوری که مشاهده می‌کنید، پردازنده اینتل زئون Silver 4208 می‌تواند بهترین نسبت هزینه به تعداد هسته را از میان چهار خط اصلی تولید پردازنده اینتل زئون Silver سری 4200 به خود اختصاص دهد. این عملکرد بهترین نسبت کارکرد حتی در نسل‌های قبلی به حساب می‌آید.

با در نظر گرفتن این مطلب، تنها گزینه ای که ما میتوانیم پیشنهاد بدهیم پردازنده اینتل Bronze 3204 است که کارکردی کمی بالاتر از پردازنده اینتلSilver 4208 ارائه می‌کند و قیمت پایین تری دارند و عملکرد کمتری را هم بر روی سرور به ما تحویل می‌دهند. اگر هر عملکردی از طریق هسته پردازنده مورد نیاز باشد، پردازنده اینتل زئون Silver 4208 تعداد هسته بیشتر و با سرعت بالاتری را د راختیار دارد.

این منجر به شیب‌های افزایش و کاهش عملکرد بسیار سریعتر و روانتری می‌شود. حرکت به سمت پردازنده اینتل زئون Silver 4210 با داشتن دو هسته بیشتر و قدرت 4 رشته بالاتر که همراه با سرعت فرکانس ساعت بیشتری هم هست، تنها 84$ هزینه برایتان در بر خواهد داشت. این قیمت وقتی که نگاهی به فهرست قیمت‌های زئون اسکابل می‌اندازیم قیمت خوب است و می‌تواند آپشن‌های خوبی را برای هر پیکربندی ارائه دهد، به خصوص اگر انتخاب شما میان پردازنده اینتل زئون Silver 4208 و یا Silver 4210 باشد.

پردازنده اینتل زئون Silver 4208 در برابر پردازنده‌های AMD EPYC مشابه

ما در مقالات آینده درباره پردازنده AMD EPYC مدل Rome را که نسل جدید پردازنده‌های این شرکت است و در فصل سوم سال 2019 به بازار می‌آید را بررسی می‌کنیم. در نتیجه، اینتل تا کنون چندین بار خطوط خود را برای رقابت با پلتفرم AMD EPYC مدل Naples را توسعه داده است تا بتواند نسبت هزینه به عملکرد و کلا عملکرد بهتری را ایجاد کند.

پردازنده AMD EPYC 7251 قیمت‌های بالاتری دارد و از توان حافظه بالاتری نیز استفاده می‌کند ، همچنین این پردازنده دارای چهار گره NUMA است، در کنار در این موارد این پردازنده ظرفیت خروجی و ورودی با اسلات‌های PCIe و رم‌ها دارد. از سوی دیگر، اگر در این جا به دنبال به حداکثر رساندن توان پردازنده‌ها نباشید، عملکرد و بسیار از موارد دیگر این پردازنده بسیار منطقی است و از نظر هزینه ای نیز بسیار به صرفه است. ما هنوز فکر می‌کنیم که پردازنده‌های AMD نیازمند یک پردازنده در رده EPYC 7001 هستند که بتواند قیمتی پایین تر از EPYC 7251 را ارائه کند.

حرف آخر

با بررسی آنچه که در اینجا ارائه شد، پردازنده اینتل زئون Silver 4208 ما را در برخی جهات شگفت زده کرده است. ما در اینجا عملکرد بسیار بهتری را از پردازنده اینتل زئون Silver 4208 مشاهد کردیم، این عملکرد حتی بالاتر از پردازنده اینتل زئون Silver 4110 بود. بر اساس درصدهایی که به دست امده است، کاهش قیمت پردازنده زیاد جشمگیر نیست، اما اینتل در برخی از پردازنده‌هایی که ارائه می‌کند، سعی می‌کند، با قیمت‌های یکسان، عملکرد‌های جایگزین بسیار بهتری را ارائه کند.

یکی ازمهمترین ساختارهایی که در نسل دوم پردازنده‌های اینتل زئون اسکابل به کار رفته است، پشتیبانی از فناوری Intel Optane DCPMM است. پردازنده اینتل زئون Silver 4208 نمی توانند از فناوری Intel Optane DCPMM پشتیبانی کنند. اگر به فکر استفاده از پردازنده پایین دستی به عنوان یک پلتفرم ارزان قیمت یا سازگار با DCPMM هستید ، اینتل این را در بخش بندی محصولات خود لحاظ کرده است. برای پشتیبانی از Optane DCPMM باید یک پردازنده گران قیمت تر خریداری کنید. همچنین با این تراشه‌ها نمی توان از حافظه DDR4-2933 استفاده کرد ، بنابراین محدودیت‌های بزرگی وجود دارد. پشتیبانی از VNNI وجود دارد که ممکن است در برخی از برنامه‌های کاربردی آینده مانند هوش مصنوعی کمک کند.

اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه‌ها هستید، در مقایسه با پردازنده یاد شده ما پردازنده اینتل زئون Bronze 3204 را پیشنهاد می‌کنیم که پوشش هزینه بسیار خوبی دارد. اگر بین این دو فکر می‌کنید ، Xeon Silver 4208 را خرید کنید. با این حال ، ما همچنین توصیه می‌کنیم که از نسخه ارتقا 84 دلاری استفاده کرده و از دو هسته و یک سرعت فرکانس ساعت کمی بالاتر پردازنده اینتل زئون Silver 4214 استفاده کنید. ما هم این پردازنده را توصیه می‌کنیم و از طرف دیگر بسته به نیازتان پردازنده‌های توصیه شده در فهرست SKU بالا را هم پیشنهاد می‌کنیم.

No votes yet.
Please wait...

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو اصلی