اینتل زئون Silver 4210

بررسی و تست پردازنده اینتل زئون Silver 4210 به همراه چارت و نمودارهای مرتبط

هرکسی برای سیستم خودش اقدام به خرید پردازنده 4,000$ دلاری نمی‌کند. تعداد زیادی از سرورها با پردازنده‌هایی در رنج 500$ راه‌اندازی شده‌اند که پردازنده اینتل زئون Silver 4210 که در این مقاله درباره آن توضیح می‌دهیم هم در همین رده قرار می‌گیرد. در این رنج قیمت، پردازنده‌های اینتل زئون اسکابل نسل دوم، در هر نسل توانایی‌های بهتری را به دست آورده‌اند. این درحالی است که میکروآرچیتکتور آنها در هر نسل کوچکتر شده و فرکانس کلاک پایه آن‌ها نیز 100MHz و فرکانس توربو آن‌ها نیز 200MHz افزایش داشته است. شاید بزرگترین خبری که درباره این نسل از پردازنده‌ها وجود دارد آن است که هسته‌ها و به طبع آن رشته‌هایی این پردازنده‌ها از 8 و 16 به 10 و 20 عدد افزایش داشته‌اند. داشتن 25% هسته بیشتر و افزایش نزدیک به 5% قدرت در رشته‌ها، در کنار افزایش سرعت فرکانس کلاک پردازنده‌ها، سبب شده است که یک نگرش جدید را در این پردازنده‌ها شاهد باشیم.

بررسی و تست پردازنده اینتل زئون Silver 4208 به همراه چارت و نمودارهای مرتبط

اصلی ترین نکات برای پردازنده اینتل زئون Silver 4210: 10 هسته، 20 رشته، 2.2GHz پردازش در حالت عادی و 3.2GHz در حالت توربو؛ در این پردازنده از 14MB حافظه کش داخلی استفاده شده است. توان TDP این پردازنده برابر با 85 وات است. قیمت این پارت در ابتدای سال 2020 برابر با 501$ بوده است. برای مشخصات آن هم یک صفحه اختصاصیARK  در سایت اینتل به این پردازنده اختصاص داده شده است.

در تصویر زیر می‌توانید مشخصات lscpu پردازنده اینتل زئون Silver 4210 را مشاهده کنید:

خروجی Lscpu پردازنده اینتل زئون Silver 4210

خروجی Lscpu پردازنده اینتل زئون Silver 4210

تست پیکربندی پردازنده اینتل زئون Silver 4210

برای پردازنده نسل دوم ما که از پردازنده‌های‌های Intel Xeon Scalable تک سوکته هستند، ما از پیکربندی زیر استفاده کرده‌ایم:

  • سیستم: HPE ProLiant DL360 Gen 10
  • پردازنده: پردازنده اینتل زئون Silver 4210
  • رم: 6 عدد رمRDIMM DDR4 با فرکانس 2400 و ظرفیت 32 گیگابیت از نوع ECC
  • ذخیره‌سازی: یک‌هارد اینتل DS سری S3700 با ظرفیت 400 گیگابایت
  • شبکه بندی PCIe: کارت شبکه Mellanox Conntect مدل X-3، و HPE FelxLOM دو پورته ، 40GbE

سری پردازنده‌های اینتل زئون 4200 می‌توانند رم‌هایی DDR4 با سرعت 2400 میلیون تراکنش بر ثانیه (MT/s) را پشتیبانی کنند. این کار می‌تواند سرعتی بسیار کمتر از رم‌های DDR4 2933 در اختیار ما قرار دهد، این سرعت بالاتر را می‌توانید در لیست پردازنده‌های سری Gold و Platinume مشاهده کنید. سیستمی که در این آزمون استفاده شده است را به صورت کامل در مقالات قبلی توضیح داده‌ایم، این سیستم از هیت سینک‌ها و فن‌های مناسب برای پشتیبانی از دفع گرمای پردازنده برخوردار بوده است.

پیکربندی استاندارد سیستم عملکرد بالا HPE ProLiant DL360 Gen 10

پیکربندی استاندارد سیستم عملکرد بالا HPE ProLiant DL360 Gen 10

در اینجا ما باید به این نکته اشاره کنیم که ما از یک هیت سینگ و فن‌های با عملکرد بالا استفاده کرده‌ایم. برای اطمینان بیشتر از کارکرد آزمون مان از یک سرور تک یونیته ( 1U ) استفاده کرده‌ایم، تا ظرفیت خنک کاری کافی را در اختیارمان قرار دهد. اگر شما یک سرور HPE ProLiant DL360 Gen10 خریداری کرده باشید، احتمالا بر روی آن هیت سینک‌های استاندارد قرار دارد، که نیازمند کمی تقویت و خرید قطعات اضافی است که بتواند گرمای ایجاد شده را به خوبی دفع کند. شما می‌توانید تفاوت‌های زیادی را بین هیت سینک‌های استانداردو عملکرد بالای در سرور HPE ProLiant DL360 Gen 10 را مشاهده کنید:

هیت سینک‌های استاندارد و عملکرد بالا در سرورهای HPE ProLiant DL360 Gen 10

هیت سینک‌های استاندارد و عملکرد بالا در سرورهای HPE ProLiant DL360 Gen 10

بعد از آن ما نگاهی به معیاری‌های مطرح شده درباره پردازنده اینتل زئون Silver 4210 می‌اندازیم. در انتها نیز نتیجه گیری خودمان درباره مقایسه‌های انجام شده در این زمینه را در قسمت «حرف آخر» بیان می‌کنیم.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210

برای این قسمت، ما از اسکریپت‌های Linux-Bench استفاده کردیم که یک اسکریپت کراس پلتفرم است که به ما در مشاهده نتایج «بزرگترین مخرج مشترک» کمک می‌کند، و ما از ان برای چند سال تا آخرین نسخه به روز رسانی آن یعنی Linux-Bench2 استفاده کردیم. ما کارمان را با معیارهای پردازنده‌های اینتل زئون اسکابل نسل دوم شروع کردیم، ما در اینجا تعداد از شیوه‌های انجام آزمایش را به صورت ترکیبی استفاده کردیم و با استفاده از آنها پلتفرم خودمان را توسعه دادیم.

در این زمان، نشست‌های (بخش‌ها) معیار بندی ما بعد از چند روز تکمیل شد و ما هزاران نقطه داده سنجی را برای سنجش کار خودمان ایجاد کردیم. همچنین، ما از جریان‌های کاری نرم افزاری شرکت‌های مختلف استفاده کردیم، و برای اینکار به آنها بارهای کاری وارد کردیم که از بیشترین ظرفیت‌های سخت افزاری قابل دستیابی‌شان استفاده کنند. در نتیجه، این نمونه کوچک از داده‌ها را به دست آوردیم و توانستیم نتایج آن را به صورت عمومی به اشتراک بگذاریم. ما همیشه از اینکه مقداری داده رایگان ایجاد کرده‌ایم خوشحال هستیم، ولی در اینجا ما از اینکه شرکت‌ها این اجازه را به ما دادند که بتوانیم این جریان‌های کاری را در آزمایشگاه خودمان اجرا کنیم، برای مثال آزمایشگاه DemoEval یکی از آزمایشگاه‌هایی بود که این امکان را برای ما میسر کرد. هر کاری که ما در اینجا انجام داده‌ایم در یک محیط کاملا کنترلر شده بوده است، و ما می‌دانیم که تمامی مراحل در شرایط کامل یکسان و برابر اجرا شده است و شرایط مطابق با مواردی است که در یک دیتاسنتر معمول وجود دارد، و هیچ بار اضافی آزمایشی در اینجا به سرورها وارد نشده است.

ما در ادامه برخی از نتایج به دست آمده را نمایش خواهیم داد و تعدادی از نقطه‌های داده قابل توجه را در این مقاله بررسی می‌کنیم.

معیار کامپایل پایتون بر روی کرنل لینوکس 4.4.2

این مورد یکی از معیارهای به شدت مورد تقاضا بوده است که در ظرف چند سال گذشته از ما درخواست شده است. وظیفه ای که باید انجام بگیرد ساده است، در اینجا ما یک فایل مشخص داشتیم که آن را از سایت کرنل لینوکس 4.42 به آدرس اینترنتی Kernel.org دانلود کردیم و کاربری آن را برای تولید خودکار استانداردش بهینه سازی کردیم و از هر رشته ای در این سیستم استفاده کردیم. ما نتایج به دست آمده را بر مبنای مدت زمان کامپایل در هر ساعت آماده کردیم تا نتایج به راحتی قابل خواندن باشند.

معیار کامپایل کردن کرنل لینوکس با پردازنده اینتل زئون Silver 4210

معیار کامپایل کردن کرنل لینوکس با پردازنده اینتل زئون Silver 4210

ما این گرایش را در آینده زیاد خواهیم دید. پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در عملکرد به عنوان یک پردازنده میان رده شناخته می‌شود و بین پردازنده اینتل زئون Silver 4114 و پردازنده اینتل زئون Silver 4116 قرار می‌گیرد. در حالی که نسل دوم پردازنده‌های اینتل زئون اسکابل، الزاما IPC‌هایشان افزایش پیدا نکرده است، در این پردازنده ما شاهد آن هستیم که شرکت اینتل تعداد هسته‌ها را واقعا افزایش داده است. در اینجا ما چارتی را بر اساس SKU‌های نسل دوم اینتل زئون اسکابل آماده کرده‌ایم که در آن ارزش‌های هر کدام از آن‌ها را تحلیل کرده‌ایم. در این مورد، توجه مضاعفی صورت گرفته است تا دو هسته و یا حتی بیشتر در پردازنده به کار گرفته شود، و سرعت فرکانس ساعت پردازنده نیز تا حد ممکن افزایش پیدا کند.

عملکرد C-ray 1.1

ما از آزمون عملکرد C-ray که در چند ساله اخیر مورد استفاده قرار گرفته است، در اینجا بهره گرفته‌ایم. این شیوه از اشعه (Ray) استفاده می‌کند، این روش برای نشان دادن فعالیت پردازنده تحت جریان‌های کاری چندرشته ای بسیار پرطرفدار است. ما از نتایج 8K خودمان استفاده کردیم که به خوبی در انتهای این طیف عملکردی کار می‌کند.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون C-Ray

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون C-Ray

در اینجا مجددا ما شاهد افزایش معیارها هستیم. ترندهای آزمون C-ray برای پردازنده‌هایی با معماری AMD بسیار خود عمل می‌کنند، بنابراین در اینجا ما می‌بینیم که پردازنده AMD EPYC 7251 با هشت هسته، توانسته است عملکردی به مراتب بهتر از دیگر پردازنده‌ها را به ما عرضه کند. در این میان این پردازنده تنها از یک NUMA چهارگانه استفاده کرده است، اما پردازندهAMD EPYC 7251 ظرفیت حافظه خام، پهنای باند و تبادل اطلاعات بهتر با اسلات‌های PCIe را با قیمت پایین تر از خود نشان می‌دهد.

عملکرد فشرده 7-zip

آزمون 7-zip به صورت گسترده برای فشرده سازی و خارج سازی از حالت فشرده بر روی پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شود. ما از این برنامه در اوایل در تست‌هایی که تحت سیستم عامل ویندوز می‌گرفتیم، استفاده می‌کردیم. این تست بخشی از هسته اصلی سیستم عامل لینوکس نیست.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون 7-zip

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون 7-zip

ما در این قسمت شاهد آن هستیم که عملکرد پردازنده ما اندکی بالاتر از پردازنده AMD EPYC 7251 قرار گرفته است، با این حال هنوز هم عملکرد آن پایین‌تر از پردازنده اینتل زئون Silver 4116 است. تمام این موارد تنها با نصف قیمت نسبت به نسل‌های قبلی این پردازنده اینتل زئون اسکابل ارائه شده است.

عملکرد NAMD

NAMD یک آزمون مدلسازی ملکولی است که به وسیله گروه بیوفیزیک محاسباتی و تئوری در انستیتو بکمان (Beckman) برای دانشگاه علوم و تکنولوژی‌های پیشرفته در اوربانا کمپینگ (Urbana-champaign) توسعه داده شده است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این آدرس  مراجعه کنید. ما درباره GROMACS در نسل‌های آینده Linux -Bench در آینده نزدیک صحبت خواهیم کرد. به همراه GROMACS ما به سختی کار کردیم که بتوانیم فناوری اینتل اسکی لک (Skylake) AVX-512 و AVX2 را بر روی معماری AMD Zen پشتیبانی کنیم. در اینجا نتایج مقایسه ما با توجه به داده‌های مشابه ارائه شده است:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در تست NAMD

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در تست NAMD

در اینجا پردازنده اینتل زئون Silver 4210 توسعه‌ها و افزایش توانمندیهای قابل توجهی را نشان میدهد که بیشتر از پردازنده اینتل زئون Silver4208 است. تفاضل قیمت در پیکربندی معمولا کمتر از 100$ است، بنابراین، ما فکر می‌کنیم که اگر بخواهیم یک به‌روزرسانی نسبتا خوب را بر روی سرور خودمان انجام دهیم و تفاوت هزینه ای خاصی ایجاد نمی‌کنیم این پردازنده می‌تواند گزینه خوبی باشد.

تست Sysbech CPU

تست Sysbech یکی از مواردی است که در تس‌های لینوکسی بسیار استفاده می‌شود. ما از این تست به شکل اختصاصی برای CPU‌ها استفاده کردیم، این تست مشابه تست OLTP که بر روی استوریج‌ها هم از آن استفاده می‌شود، نیست.

تست Sysbech بر روی پردازنده اینتل زئون Silver 4210

تست Sysbech بر روی پردازنده اینتل زئون Silver 4210

در این جا ما می‌خواهیم عملکرد تک رشته‌ای را نشان دهید، زیرا این عملکرد می‌تواند داستان‌های جذابی درباره کارکرد پردازنده را برایمان بازگو کند. عملکرد تک رشته ای، را در پردازنده‌های قبلی سری پردازنده اینتل زئون Silver 4100 نشان داده‌ایم، در این خط حداکثر سرعت فرکانس توربو کلاس پردازنده‌ها برابر با 3.2GHz بود. این سرعت در پردازنده اینتل زئون Gold 5120 که اکنون نیز در حال تولید است وجود دارد، با این تفاوت که قیمت این پردازنده سه برابر بیشتر است.

عملکرد OpenSSL

آزمون OpenSSL عمدتا برای ارتباط میان سرورها استفاده می‌شود. این پروتکل، در بسیاری از بررسی‌هایی که بر روی سرورها انجام می‌شود بسیار مهم است. ما در ابتدا نگاهی به تست‌های انجام شده خودمان انداختیم:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت OpenSSL

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت OpenSSL

در اینجا نتایج کمی متفاوت است:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت OpenSSL به دست آمده

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت OpenSSL به دست آمده

در اینجا عملکرد OpenSSL بسیار خوب و قوی است. این ابزار هم از پردازنده‌های 16 هسته ای Intel Atom C3955 و هم Intel Xeon E-2186G پشتیبانی می‌کند و در هر دو هم عملکرد خوب و قوی را نشان میدهد. در نسل‌های قبلی، پردازنده اینتل زئون Silver 4110 عملکرد بسیار بالاتری نسبت به هرکدام از پارت‌های یادشده ندارد. اما با آمدن پردازنده اینتل زئون Silver 4210 این قضیه بسیار تغیر کردند.

آزمون UnixBench Dhrystone 2 و Whetstone

از دیگر تست‌هایی که ما در اینجا اقدام به انجام دادن آن کردیم، تست UnixBech 5.1.3 Dhrystone 2 و Whetstone بوده است. هرچند که این آزمون‌ها بسیار قدیمی هستند، اما ما درخواست‌های زیادی را برای انجام دادن آن‌ها داشتیم، و بسیاری از مخاطبین ما هنگامی که انجام اینگونه تست‌ها را رها می‌کردیم از دست ما عصبانی می‌شدند. آزمون UnixBench به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد به همین خاطر ما سعی کردیم که آن‌ها در این مجموعه داده قرار دهیم. در اینجا نتایج به دست آمده از آزمون Dhrystone 2 را مشاهده می‌کنید:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون UnixBench Dhrystone 2

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون UnixBench Dhrystone 2

در اینجا نتایج حاصل از آزمون Whetstone نمایش داده شده است.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون Unixbech Whetstone

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 تحت آزمون Unixbech Whetstone

بار دیگر در اینجا ما می‌بینیم که پردازنده اینتل زئون Silver 4210 عملکرد مورد نیاز را به ما ارائه می‌کند در حالی که قیمت آن تنها 80% نسبت به نسل‌های قبلی افزایش داشته است. این کار بزرگی برای بخش‌های قیمت پایینی نظیر به این پردازنده است.

آزمون شبیه سازی GROMACS متوسط با AVX2/AVX-512

ما در این آزمون شبیه سازی ملکولی GROMACS کوچکی را ترتیب دادیم که قبلا آن را بر روی پردازنده‌های AMD EPYC 7601 با سیستم عامل لینوکس انجام دادیم. در Linux Bench 2 ما از کیس «Small» استفاده کردیم که مناسب سرورهای تک سوکته است. تست ما از هر دو فناوری AVX-512 و AVX-512 برای انجام آزمون GROMACS استفاده کردیم.

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در تست GROMACS کوچک (Small)

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در تست GROMACS کوچک (Small)

در اینجا پردازنده اینتل زئون Silver 4210 نشان دهنده افزایش عملکردهای قابل ملاحظه ای به نسبت نسل‌های قبل از خود است. عملکرد پردازنده اینتل زئون Silver 4210 با 10 هسته، نزدیک به پردازنده اینتل زئون Silver 4116 است که از 12 هسته استفاده میکند و قیمت آن هم تقریبا دو برابر این پردازنده است.

آزمون شطرنج

شطرنج یکی از موارد بسیار مورد علاقه بوده است و می‌توان گفت که یکی از پیچیده ترین آزمون‌ها نیز هست. در طول سالها، ما تعداد زیادی درخواست داشتیم که از ما خواسته بودند که آزمون شطرنج را بر روی قطعات مورد آزمون انجام دهیم. ما پروفایل سیستم‌های خودمان را درآوردیم، و اکنون نتایج از بررسیهای اصلی مان را می‌توانید مشاهده کنید:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در تست شطرنج

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در تست شطرنج

در اینجا ما می‌بینیم که عملکرد پردازنده اینتل زئون Silver 4210 بسیار نزدیک به عملکرد پردازنده اینتل زئون Silver 4114 است که، اما هنوز تفاوت‌هایی وجود دارد. پردازنده اینتل زئون Silver 4114 به قیمت 694$ دلار عرضه شده است. که قیمت آن تقریبا 40% بیشتر از پردازنده اینتل زئون Silver 4210 است.

بعد از آن ما به سراغ بحث بر روی موقعیت بازار و سخن آخر می‌روید.

موقعیت بندی در بازار برای پردازنده اینتل زئون Silver 4210

این چیپست‌ها در خلا نیستند، بلکه تحت فشارهای رقابتی میان دو شرکت تولید کننده پردازنده اینتل و AMD هستند. هنگامی که شما سروری را می‌خرید باید برای آن یک CPU مناسب انتخاب کنید، اینجا است که شما به سراغ پلتفرم‌های اعلام شده از سوی این رقبا می‌روید.

پردازنده اینتل زئون 4210 در برابر پردازنده‌های جایگزین شرکت اینتل

با اینکه تفاوت زیادی میان پردازنده اینتل زئون Silver 4108 و پردازنده اینتل زئون Silver 4110 در نسل‌های قبلی نیست، شرکت اینتل پردازنده اینتل زئون Silver 4210 را با عرضه آن اصلاح کرده است. با ارائه این پردازنده جدید، که دو هسته بیشتر و سرعت فرکانس بالاتری دارد، پردازنده اینتل Silver 4210  یک به روز رسانی از نسل‌های قبلی محسوب می‌شود. برای بسیار از پردازنده‌های جدید ما این پردازنده را پیشنهاد می‌کنیم.

در نگاه اول، ما باید نگاهی به مقایسه‌های انجام شده بین پردازنده اینتل زئون Silver 4210 با سایر پردازنده‌های فعلی و نسل قبلش داشته باشیم، و همچنین بهتر است که همه پردازنده اینتل زئون سری Silver را که در زیر فهرست SKU آن ارائه شده است را یک بررسی بکنیم:

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4200 V 4100

معیارهای پردازنده اینتل زئون Silver 4200 V 4100

همانطوری که مشاهده می‌کنید، پردازنده اینتل زئون Silver 4210 می‌تواند دومین رتبه نسبت هزینه به تعداد هسته را از میان چهار خط اصلی تولید پردازنده اینتل زئون Silver سری 4200 به خود اختصاص دهد. این پردازنده می‌تواند تا 30% نسبت بهتری را نسبت به پردازنده اینتل زئون Silver 4110 نسل قبلی ارائه کند. این تغییرات دلیل کافی برای تغییر و  به‌روزرسانی پردازنده اینتل زئون Silver 4208 به پردازنده اینتل زئون 4210 Silver را ایجاد می‌کنند.

پردازنده اینتل زئون Silver 4210 در برابر پردازنده‌های AMD EPYC مشابه

ما در دوره واقعا عجیبی زندگی می‌کنیم. ما در مقالات آینده درباره پردازنده AMD EPYC مدل Rome را که نسل جدید پردازنده‌های این شرکت است و در فصل سوم سال 2019 به بازار می‌آید را بررسی می‌کنیم. در نتیجه، اینتل تا کنون چندین بار خطوط خود را برای رقابت با پلتفرم AMD EPYC مدل Naples را توسعه داده است تا بتواند نسبت هزینه به عملکرد و کلا عملکرد بهتری را ایجاد کند.

با توجه به سوال اصلی، اگر شما از یک پردازنده قیمت پایین و کارایی کم استفاده می‌کند و می‌خواهید از پردازنده ای با کیفیت تر استفاده کنید، در حالی که از همان رم و اسلات PCIe استفاده میکند، ما پردازنده AMD EPYC 7001 به نام Naples می‌تواند یک پلتفرم خوب برای این تغییر باشد. پردازنده AMD EPYC 7251 عملکردی رقابتی دارد و با توجه به توان ورودی و خروجی قوی تری که دارد در قیمت پایینی عرضه شده است. در عین حال پردازنده‌های AMD کاهش قیمت‌های خوبی را داشته‌اند، ما در آزمایشگاه خود از پردازنده AMD EPYC 7401P با 24 هسته استفاده کرده‌ایم، در حالی که قیمت آن برابر با یک پردازنده اینتل زئون Silver 4210 بوده است.

حرف آخر

اینتل با ارائه این پردازنده کار فوق العاده ای را انجام داده است. پردازنده اینتل زئون Silver 4214 می‌تواند تا 30% افزایش کارایی را به نسبت نسل‌های قبل از خود نشان دهد. با افزایش عملکرد تکه رشته ای و نیز عملکرد چندرشته ای منافع ملموسی برای اکثر کاربردها ایجاد شده است. این درحالی است که معماری این پردازنده تغییرات چندانی نداشته است و تنها چند معماری نظیر VNNI برای بهره گیری از توانمندی‌های هوش مصنوعی اضافه شده است، همچنین

یکی از مهمترین ساختارهایی که در نسل دوم پردازنده‌های اینتل زئون اسکابل به کار رفته است، پشتیبانی از فناوری Intel Optane DCPMM است. پردازنده اینتل زئون Silver 4210 نمی‌توانند از فناوری Intel Optane DCPMM و حتی رم‌های DIMM با ظرفیت 128GB پشتیبانی کند. اگر به فکر استفاده از پردازنده پایین دستی به عنوان یک پلتفرم ارزان قیمت یا سازگار با DCPMM هستید ، اینتل این را در بخش بندی محصولات خود لحاظ کرده است. برای پشتیبانی از Optane DCPMM باید یک پردازنده گران قیمت تر خریداری کنید.

در کل، پیامی که اینتل به ما می‌دهد آن است که در ساده سازی مسائل شماره یک است. تعداد هسته بیشتر، سرعت فرکانس ساعت بالاتر و قیمت یکسان و یا کمتر نسبت به نسل‌های قبلی، از ویژگی‌های اصلی بسیاری از پردازنده‌های شرکت اینتل است. در هر صورت، استفاده از این پردازنده می‌تواند یک برد کامل برای دارندگان سرورها محسوب شود.

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی

question