معیار 7-zip

معیار 7-Zip چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

معیار 7-zip یک فرمت بایگانی فشرده است که نسبت به دیگر انواع فرمت‌های فشرده‌سازی از سرعت بالاتری برخوردار است و در یک آزمایشی که بین انواع مختلفی از فرمت‌های فشرده‌سازی صورت گرفت، در رتبه نخست جای گرفت که در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است. این معیار برای سنجش پردازنده ها در چند مقاله قبلی به کار برده شده است.

7z یک فرمت فایل بایگانی فشرده است که از چندین الگوریتم مختلف فشرده‌سازی داده، رمزگذاری و پیش‌پردازش پشتیبانی می‌کند. قالب 7z در ابتدا به صورت فشرده پیاده‌سازی شده و سپس توسط معیار 7-Zip ارائه شد.

ما در این مقاله می‌خواهیم عملکرد و میزان فشرده‌سازی چهار ابزار بایگانی و فشرده‌سازی فایل را بررسی کنیم: 7-Zip ، WinRAR، WinZip و MagicRAR که کمتر شناخته شده است. معیار 7-zip بهترین عملکرد را دارد و برترین ابزار جمع‌آوری بایگانی و فشرده‌سازی پرونده است.

اگر اولویت داشتن کمترین پرونده‌های بایگانی باشد، معیار 7-zip این کار را سریعتر از سه ابزار دیگر فشرده‌سازی انجام می‌دهد. اگر اولویت برای کمترین زمان بایگانی باشد، معیار 7-zip نیز همچنان پرونده‌های کوچکتری را تولید می‌کند. بنابراین، مهم نیست که مهم‌ترین جنبه فشرده‌سازی پرونده چیست، معیار 7-zip یک انتخاب عالی نسبت به دیگر برنامه‌های فشرده‌سازی مثل winzip است.

فشرده‌سازی معیار 7-zip

فشرده‌سازی معیار 7-zip

WinRAR و WinZip می‌توانند کاملاً با سرعت فشرده‌سازی معیار 7- zip  مطابقت داشته باشند، زیرا سرعت zip-7 بسیار سریع است و این مزیت را دارد که از دو تا رایج ترین فرمت‌های فشرده‌سازی، ZIP و RAR پشتیبانی کند.

در حالی که می‌توان بر اساس قالب‌های فشرده‌سازی اختصاصی خود استدلالی را به نفع WinRAR و WinZip ایجاد کرد، عملکرد واقعی نشان می‌دهد که تفاوت چشمگیری ندارد. واقعیت این است که هر یک از این ابزارهای بایگانی و فشرده‌سازی می‌توانند علاوه بر تعداد زیادی از قالب‌ها، از قالب‌های اختصاصی یکدیگر نیز پشتیبانی کنند. اما در نهایت، عادت‌های قدیمی به سختی از بین می‌روند و هنوز ایده خوبی است که آرشیوهایی را به عنوان یک فایل ZIP به اشتراک بگذارید.

خرید MagicRAR فقط درصورتی منطقی است که به طور منظم با قالب‌های بایگانی غیرمعمول روبرو شوید. معماری پلاگین MagicRAR برای این کار بسیار مفید است، زیرا می‌توان قالب‌های جدید فشرده‌سازی را به سرعت اضافه کرد. متاسفانه، به نظر می‌رسد این تنها مزیت MagicRAR باشد. مطمئناً، می‌تواند پرونده‌ها و پوشه‌ها را فشرده کند، اما این کار را خیلی کند انجام می‌دهد. و وقتی «کند» می‌گوییم، منظورمان خیلی آهسته است. به عنوان مثال، WinZip 36 ثانیه طول بکشد تا پرونده‌ها و پوشه‌های را در یک فایل ZIP با تنظیمات پیش فرض غیرفعال کند. در همین حال، MagicRAR نیز 284 ثانیه طول می‌کشد.علاوه بر این ، MagicRAR تنها ابزار بایگانی و فشرده‌سازی پرونده است که به صورت تک رشته‌ای انجام می‌شود. بنابراین، با فعال کردن Hyper-Threading کندتر کار می‌کند و براساس تعداد هسته‌های پردازنده شما مقیاس‌بندی نمی‌شود.

 

معیار 7-zip

معیار 7-zip

معیار 7-zip قالب بایگانی جدیدی است که نسبت فشرده‌سازی بالایی را ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های اصلی معیار 7-zip

 • معماری باز
 • نسبت فشرده‌سازی بالا
 • رمزگذاری قوی AES-256
 • امکان استفاده از هر روش فشرده‌سازی ، تبدیل یا رمزگذاری
 • پشتیبانی از پرونده‌هایی با اندازه حداکثر 16000000000 گیگابایت
 • نام پرونده‌های یونیکد
 • فشرده‌سازی جامد

در حال حاضر برای‌هارد دیسک‌های بزرگ، درایوهای فلش با ظرفیت اندازه‌گیری شده در گیگابایت و باند پهن پرسرعت که به طور گسترده در دسترس هستند، همچنین برای بارگذاری پرونده‌های بزرگ در وب سایت‌ها و کسانی که هزینه پهنای باند را پرداخت می‌کنند یا سرعت کندی دارند؛ فشرده‌سازی مسئله مهمی است. اتصالات، اندازه پرونده‌ها برای بارگیری نیز بسیار قابل توجه است.

معیار 7-zip بیشتر انواع فایل‌ها را به فرمت 7z خود بهتر از Zip استاندارد فشرده می‌کند. اینکه چقدر بهتر این کار را انجام می‌دهد، بستگی زیادی به پرونده‌های فشرده شده دارد. طبق تست‌ها و آزمایشات انجام شده بین نرم‌افزارهای مختلف فشرده‌سازی ایگور پاولوف اظهار داشت:

“نتایج نسبت فشرده‌سازی بسیار وابسته به داده‌های مورد استفاده برای آزمایش است. معمولاً فشرده‌سازی معیار 7-Zip با فرمت 7z 30-70٪ بهتر از فرمت Zip است. و فشرده‌سازی 7-Zip با فرمت Zip 2-10٪ بهتر از بیشتر برنامه‌های سازگار با Zip است.”

ویژگی‌های اصلی معیار 7-zip

ویژگی‌های اصلی معیار 7-zip

تست و آزمایش فشرده‌سازی بر روی فرمت‌های مختلف

 • (فرمت Zip ویندوز 8.1): 746 مگابایت (86.4% فایل اصلی)
 • فرمت Zip (WinZip) : 746 مگابایت (86.3% فایل اصلی)
 • فرمت :RAR (WinRAR) 745 مگابایت (86.4% فایل اصلی)
 • فرمت ‎7z‎ (‎7-Zip) ‎: 746 مگابایت (85% فایل اصلی)

مرحله دوم تست و آزمایش فشرده‌سازی بر روی فرمت‌های مختلف

 • (فرمت Zip ویندوز 8.1): 316 مگابایت (48.3% فایل اصلی)
 • فرمت : Zip (WinZip) 314 مگابایت (48% فایل اصلی)
 • فرمت :RAR (WinRAR) 307مگابایت (46.9% فایل اصلی)
 • فرمت 77z (7-Zip) :301 مگابایت (46% فایل اصلی)

همان طور که در نتایج این تست‌ها قابل مشاهده است، معیار 7-zip بیشترین کاهش حجم را در هنگام فشرده‌سازی به خود اختصاص داده است و از فرمت ZV از بهترین فرمت‌های فشرده‌سازی است.

LZMA روش فشرده‌سازی پیش فرض و عمومی با فرمت 7z است.

ویژگی‌های اصلی روش LZMA

 • نسبت فشرده‌سازی بالا
 • اندازه فرهنگ لغت متغیر (حداکثر 4 گیگابایت)
 • سرعت فشرده‌سازی: حدود 1 مگابایت بر ثانیه روی پردازنده 2 گیگاهرتزی
 • سرعت فشرده‌سازی: حدود 10-20 مگابایت بر ثانیه در پردازنده 2 گیگاهرتزی
 • نیازهای کوچک حافظه برای رفع فشار (بستگی به اندازه فرهنگ لغت)
 • اندازه کد کوچک برای رفع فشار: حدود 5 کیلوبایت
 • پشتیبانی از چند رشته و hyper-thread P4

LZMA تحت شرایط GNU LGPL منتشر می‌شود. LZMA همچنین برای کسانی که نمی‌توانند از GNU LGPL در کد خود استفاده کنند تحت مجوز اختصاصی در دسترس است. اگر می‌خواهید از کد LZMA استفاده کنید، می‌توانید از مشاوره، برنامه‌نویسی کد سفارشی و مجوزهای مورد نیاز برنامه‌نویس برای پشتیبانی درخواست کنید. ارسال پیام به توسعه دهنده LZMA همچنین اطلاعات مربوط به LZMA SDK را بررسی کنید.

معیار 7-zip همچنین از رمزگذاری با الگوریتم AES-256 پشتیبانی می‌کند. این الگوریتم از کلید رمز با طول 256 بیت استفاده می‌کند.

معیار 7-zip بخشی از برنامه 7-Zip است که تحت GNU LGPL توزیع می‌شود. برنامه‌هایی که از بایگانی‌های 7z پشتیبانی می‌کنند شامل موارد زیر می‌باشند:

 WinRAR ،PowerArchiver ، TUGZip ، IZArc

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی

question