معیار UnixBench Dhrystone 2

معیار UnixBench Dhrystone 2 چیست و چه کاربردی دارد

درباره معیار UnixBench Dhrystone 2 چه می‌دانید؟ UnixBench Dhrystone 2 ابزاری دارای مجوز Open Source GPLv2 است که شاخص اصلی عملکرد یک سیستم مانند یونیکس را ارائه می‌دهد. این به ویژه در نظارت بر عملکرد سرور لینوکس بسیار مفید است، زیرا منابع برای آنها در مقایسه با یک سرور اختصاصی محدود است و معیار UnixBench Dhrystone 2 مختلفی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

علاوه بر آگاهی بیشتر درباره UnixBench، در این مقاله قرار است تا درباره افزایش عملکرد سیستم لینوکس صحبت شود و همچنین دستوراتی به شما معرفی خواهد شد که با استفاده از آن، می‌توانید به راحتی، نمودار عملکرد سیستم لینوکس را جهت بهبود و توسعه آن، مشاهده کنید.

برای آزمایش جنبه‌های مختلف عملکرد سیستم از تست‌های متعدد توسط معیار UnixBench Dhrystone 2 استفاده می‌شود و سپس این نتایج تست با امتیازات یک سیستم پایه مقایسه می‌شود تا یک مقدار شاخص تولید شود، که به طور کلی کنترل آن نسبت به نمرات خام آسان‌تر است.

معیار UnixBench Dhrystone 2 می‌تواند گرافیک‌های اساسی از جمله عملکرد 2D و 3D را آزمایش کند و با سیستم‌های چند پردازنده نیز کار می‌کند.

اگر سیستم شما چندین پردازنده مرکزی دارد، رفتار پیش فرض این است که آزمایش‌های انتخاب شده را دو بار اجرا کنید، یک بار با یک نسخه از هر برنامه آزمایشی همزمان، و دیگری با N نسخه، جایی که N تعداد پردازنده‌ها است. UnixBench Dhrystone 2 طراحی شده است تا به شما اجازه ارزیابی:

  • معیار UnixBench Dhrystone 2 می‌تواند عملکرد سیستم شما هنگام اجرای یک کار واحد را بدهد؛
  • عملکرد سیستم شما هنگام اجرای چندین کار را بدهد؛
  • با UnixBench Dhrystone 2، عملکرد حاصل از اجرای پردازش موازی سیستم شما کاملا مشخص می‌شود؛

همه چیز درباره سرور لینوکسی

همه چیز درباره سرور لینوکسی

چرا نظارت بر عملکرد لینوکس یک امر ضروری است؟

اگر شبکه شما روی سرورهای لینوکس ساخته شده است یا از چندین رایانه لینوکس استفاده می‌کنید، عملکرد یک معیار اساسی برای اطمینان از کارایی فرآیندهای کار و حداکثر در دسترس بودن خدمات شما است و همچنین شما می‌توانید با استفاده از معیار UnixBench Dhrystone 2، عملکرد لینوکس خود را افزایش دهید.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید از طریق ابزارهای داخلی Linux مانند htop یا dstat، اطلاعاتی در مورد عملکرد سیستم دریافت کنید، اما PRTG اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

با استفاده از این دستور، شما یک نمای کلی از سیستم و وضعیت همه دستگاه‌های خود دریافت می‌کنید. عملکرد شبکه لینوکس شما به پارامترهایی مانند بار CPU، فضای دیسک، بار سیستم و حافظه موجود بستگی دارد. همچنین می‌توان اطلاعات مهمی را در رابطه با در دسترس بودن و ترافیک سرورهای لینوکس خود کسب کرد.

PRTG به شما امکان می‌دهد عملکرد لینوکس را به شکل دائمی تحت نظر داشته باشید. با استفاده از مانیتورینگ برای شناسایی و حذف سریع گلوگاه‌ها، تعداد خطاهای شبکه به حداقل می‌رسد. شما به همکاران خود اجازه خواهید داد بدون وقفه کار کنند، لازم به ذکر است که فعالیت‌های Administrator شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

فروش سرور hp ، خرید و فروش سرور hp ، فروش اینترنتی سرور hp ، فروش آنلاین سرور hp

نحوه نظارت بر عملکرد لینوکس با PRTG و معیار UnixBench Dhrystone 2

مانیتور شبکه PRTG دارای سنسورهای ویژه‌ای برای لینوکس و یونیکس است. PRTG یک ابزار نظارت بدون عامل است که به این معنی است که چیزی برای نصب یا اصلاح در دستگاه هدف وجود ندارد و شما به مهارت‌های خط فرمان نیازی ندارید.

از پروتکل‌های SSH و SNMP برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد عملکرد لینوکس استفاده می‌شود. به عنوان مثال، می‌توانید میزان حافظه مورد استفاده همه دستگاه‌های خود را به طور مداوم تحت نظر داشته باشید و در صورت بیشتر شدن یکی از مقادیر از پیش تعیین شده، به شما هشدار داده می‌شود. در صورت استفاده از سرورهای برنامه و ترمینال، نظارت بر استفاده از حافظه بسیار مهم است.

PRTG همچنین پهنای باند سیستم‌های لینوکس شما را کنترل می‌کند و می‌تواند پهنای باند را براساس پورت، کاربر و برنامه مرتب کند. در نتیجه، شما می‌توانید به سرعت ترافیک غیر معمول یا مشکوک را شناسایی کنید.

با استفاده از UnixBench، چه کاری می‌توان انجام داد؟ – فواید استفاده از معیار UnixBench Dhrystone 2

معیار UnixBench Dhrystone 2:

معیار UnixBench Dhrystone 2 برای اندازه‌گیری و مقایسه عملکرد رایانه‌ها استفاده می‌شود. این تست بر روی کار با رشته متمرکز است، زیرا هیچ عملیات شناوری وجود ندارد. این به شدت تحت تاثیر طراحی سخت افزار و نرم افزار، گزینه‌های کامپایلر و لینک دهنده، بهینه‌سازی کد، حافظه پنهان، حالت‌های انتظار و انواع داده‌های عدد صحیح است.

همه چیز درباره UnixBench

همه چیز درباره UnixBench

Whetstone:

این برای شما، سرعت و کارایی عملیات با نقطه شناور را اندازه‌گیری می‌کند. این تست حاوی چندین ماژول است که هدف آن نشان دادن ترکیبی از عملکردهایی است که معمولا در کاربردهای علمی انجام می‌شود. طیف گسترده‌ای از توابع C شامل sin، cos، sqrt، exp و log و همچنین عملیات ریاضی صحیح و نقطه شناور، دسترسی آرایه‌ها، شاخه‌های مشروط و تماس‌های رویه‌ای استفاده می‌شود. این تست هم محاسبات عدد صحیح و هم نقطه شناور را اندازه‌گیری می‌کند.

توان عملیاتی معیار UnixBench Dhrystone 2:

این تست تعداد ارسال‌های اجرایی را که می‌تواند در هر ثانیه انجام شود اندازه گیری می‌کند. Excel که بخشی از توابع خانواده exec است و تصویر پردازش فعلی را جایگزین تصویر پردازش قبلی می‌کند. این و بسیاری دیگر از دستورات مشابه عملکرد تابع () هستند.

کپی فایل با استفاده از معیار UnixBench Dhrystone 2:

این معیار میزان انتقال داده‌ها از یک پرونده به پرونده دیگر را با استفاده از اندازه‌های مختلف بافر اندازه‌گیری می‌کند. تست‌های خواندن، نوشتن و کپی کردن فایل، تعداد کاراکترهایی را که می‌توان در یک زمان مشخص نوشت، خواند و کپی کرد ضبط می‌کند که به طور پیش فرض بر روی 10 ثانیه تنظیم شده است.

توان Pipe:

Pipe ساده‌ترین شکل ارتباط بین فرآیندها است که با استفاده از معیار UnixBench Dhrystone 2 انجام می‌شود. میزان تولید Pipe به تعداد دفعات تکرار شده در بازه یک ثانیه که از یک فرایند می‌توان 512 بایت را در یک Pipe نگارش کرده و سپس آن را خواند، گفته می‌شود. تست توان pipe در بازه یک ثانیه‌ای هیچ مشابه واقعی در برنامه نویسی دنیای واقعی ندارد.

تعویض زمینه مبتنی بر pipe:

این تست با کمک معیار UnixBench Dhrystone 2، تعداد دفعاتی که دو فرآیند می‌تواند یک عدد صحیح در حال افزایش را از طریق یک Pipe مبادله‌کند، اندازه‌گیری می‌کند. تست سوئیچ زمینه مبتنی بر Pipe بیشتر شبیه یک برنامه کاربردی در دنیای واقعی است. برنامه تست فرآیند Child را ایجاد می‌کند که با آن مکالمه Pipe دو طرفه انجام می‌شود.

عملکرد UnixBench

عملکرد UnixBench

ایجاد فرآیند با معیار UnixBench Dhrystone 2:

این تست، تعداد دفعاتی را که یک فرآیند می‌توان بلافاصله یک Child را خارج کند، امتحان می‌کند.

ایجاد فرآیند به ایجاد بلوک‌های کنترل فرآیند و تخصیص حافظه برای فرآیندهای جدید، اشاره دارد.

بنابراین این امر مستقیما روی پهنای باند حافظه اعمال می‌شود. به طور معمول، این معیار برای مقایسه پیاده‌سازی‌های مختلف فراخوان ایجاد فرایند سیستم عامل استفاده می‌شود.

اسکریپت‌های شل:

تست شل اسکریپت تعداد دفعاتی در هر دقیقه را شروع می‌کند و مجموعه‌ای از یک، دو، چهار و هشت کپی همزمان از اسکریپت‌های شل که در مجموعه تغییر شکل‌های یک پرونده داده، را  اندازه گیری می‌کند.

System Call Overhead:

این تست، هزینه ورود و خروج به هسته سیستم عامل، یعنی سربار برای انجام System Call Overhead را تخمین می‌زند. این شامل یک برنامه ساده است که به طور مکرر با فراخوانی سیستم getpid که شناسه فرآیند فرآیند فراخوانی است،را برمی‌گرداند، فراخوانی می‌شود. از زمان اجرای چنین فراخوان سیستمی، برای تخمین هزینه ورود و خروج به هسته استفاده می‌شود.

تست‌های گرافیکی با کمک معیار UnixBench Dhrystone 2:

در این آزمایش با کمک معیار UnixBench Dhrystone 2، هر دو تست گرافیکی 2D و 3D ارائه شده است. در حال حاضر، مجموعه سه بعدی به ویژه بسیار محدود است که متشکل از برنامه ubgears است. این آزمایشات برای ارائه ایده‌ای کاملا دقیق از عملکرد گرافیکی 2D و 3D سیستم است. البته به خاطر داشته باشید که عملکرد گزارش شده نه تنها به سخت‌افزار، بلکه به اینکه سیستم شما درایورهای مناسبی برای آن دارد، بستگی خواهد داشت.

خلاصه

در این مقاله، به طور کلی درباره معیار UnixBench Dhrystone 2 صحبت شد که با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید، به بهبود عملکرد سرور لینوکسی کمک کنید. با استفاده از معیار UnixBench Dhrystone 2، شما می‌توانید عملیات ریاضی و محاسباتی را با سرعت بیشتری انجام دهید.

بهینه سازی سرور لینوکسی

بهینه سازی سرور لینوکسی

سوالات متداول

  • معیار UnixBench Dhrystone 2 چیست؟

تکنولوژی به کار رفته در اینجا، برای افزایش و بهینه کردن یک سرور لینوکسی استفاده می‌شود که می‌توانید کارها را با سرعت بیشتری انجام دهید.

  • فواید استفاده از معیار UnixBench Dhrystone 2 چیست؟

شما در واقع با استفاده از این بنچمارک ، می‌توانید انواع عملیات‌های ریاضی جهت بهبود عملکرد سرور لینوکسی خود و همچنین افزایش کارایی سیستم خود انجام دهید.

  • انجام دادن شل اسکریپت با UnixBench امکان پذیر است؟

بله، شما می‌توانید با استفاده از UnixBench Dhrystone 2، اقدام به راه اندازی چندین شل اسکریپت در یک زمان واحد کنید.

فروش سرور hp ، خرید و فروش سرور hp ، فروش اینترنتی سرور hp ، فروش آنلاین سرور hp

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی

question