همه چیز درباره سرویس های ابری گوگل

همه چیز درباره سرویس های ابری گوگل – معرفی سرویس‌های ابری گوگل به صورت کامل

در مورد سرویس های ابری گوگل چه می دانید؟ گوگل یکی از بزرگترین شرکت‌هایی است که در دنیای امروزی فعالیت دارد و تبدیل به غول صنعت دنیا شده است. در این مقاله قرار است تا به طور کامل درباره فضای ابری و مزایای استفاده از Google cloud service، صحبت شود.

در این مقاله، درباره سرویس های ابری گوگل، دیتابیس‌ها، پردازش‌ها، فضای ذخیره‌سازی و صحبت شود که تمامی آن‌ها، در سرویس ابری گوگل، به کار می‌رود.

در این مقاله قرار است تا به طور کامل، درباره موضوعات زیر، نکاتی موثر ارائه شود.

سرویس های ابری گوگل در اینترنت

در این مقاله چه می خوانید؟

همه چیز درباره فضای ابری و سرویس های ابری گوگل

فضای ابری، یک مسئله پیچیده است. بسیاری از افراد می‌دانند که کار با فضای ابری ساده نیست و نیاز به تخصص کافی دارد. برای استفاده از فضای ابری، می‌توانید با بکارگیری از افراد خبره و متخصص، اقدام به بهینه سازی کسب و کار خود کنید.

هنگام کار در یک محیط سازمانی، بسیار مهم است که متخصصان روی اجزای مختلف مرتبط کار کنند و همه در چرخه حیات و مدل داده، جایگاهی داشته باشند. در زیر، برخی از مهم‌ترین مسئله یک سازمان را برای شما شرح داده‌ایم که می‌توانید با کمک سرویس های ابری گوگل، اقدام به بهینه سازی عملیات‌های زیر کنید.

 • امنیت: مدیریت هویت و مدیریت دسترسی با کمک سرویس های ابری گوگل، بهینه می‌شوند.

معماری داده: درک تعامل بین سرویس‌های مختلف ابری و درک عمیق خدمات و ملزومات پیشرفته ایجاد می‌شود.

 • عملیاتی کردن مدل خدمات: درک عملی ویژگی‌های IaaS، PaaS، SaaS در Cloud، اتوماسیون pipeline ها، بهینه‌سازی، استقرار، نظارت و مقیاس‌گذاری صورت می‌گیرد.
 • زیرساخت: نیازهای پویا از پروژه‌ها و محصولات مختلف برای به حداقل رساندن هزینه برای شرکت همراه با چابکی در برنامه است.
 • پشتیبانی: دانش استفاده از بستر Google cloud service از متخصصان، برای صرفه‌جویی در وقت در اشکال زدایی مفید است.

ترکیبی سالم از مهارت‌های فوق، می‌تواند منجر به حرکت موفقیت آمیزی از سیستم‌های قدیمی به مقیاس‌گذاری روی ابر شود.

همه چیز درباره سرویس های ابری گوگل

برنامه‌های گوگل

چرخه پردازش داده ها با سرویس های ابری گوگل

گوگل مدت‌هاست که در دنیا، تبدیل به یک غول اینترنتی شده است. در طول این سال‌ها، شرکت گوگل چندین محصول عالی ساخته است.

گردش یکسانی را می‌توان به روش های مختلف در فضای ابری بدست آورد. بهینه‌سازی و انتخاب‌های درست، همان چیزی است که فرد را به یک متخصص Google cloud service تبدیل می‌کند.

چرخه پردازش داده از جمع‌آوری اولیه تا تجسم نهایی است. مراحل آن در زیر برای شما ذکر شده است.

 • دریافت داده خام: داده‌های خام را از منبع می‌گیرد، این داده‌ها به طور کلی داده‌های زمان واقعی یا داده‌های دسته‌ای است که بر روی آن پردازش صورت می‌گیرد.
 • ذخیره‌سازی: داده‌ها باید در قالب / Format مناسب ذخیره شوند. داده‌ها باید قابل اعتماد و در دسترس باشند.
 • پردازش داده: داده‌ها باید پردازش شوند تا بتوانند بینش‌های عملی ترسیم کنند.
 • کاوش و تجسم داده‌ها: بسته به میزان مصرف داده‌ها، باید به طور مناسب برای مخاطبین به نمایش درآید.

ساختار سرویس های ابری گوگل

ذخیره‌سازی داده‌ها با سرویس های ابری گوگل

ذخیره‌سازی داده در فضای ابری، ارائه ارزشی است که شرکت‌ها باید از آن استفاده کنند. با گزینه ذخیره پیش فرض نمی‌توان به چندین ویژگی دست یافت. تحمل خطا، پشتیبانی چند منطقه‌ای برای کاهش تاخیر، کشش مبتنی بر افزایش حجم کار، نمونه‌های قابل پیش‌بینی VM، پرداخت به ازای هر بار استفاده و کاهش هزینه‌های نگهداری، از مزایای استفاده از سرویس های ابری گوگل است.

با ذکر این موارد، Google cloud service از نظر ذخیره‌سازی اطلاعات چندین پیشنهاد دارد. باید دقت داشته باشید که انتخاب سرویس مناسب، به اندازه بهینه‌سازی برای ابر مهم است.

فضای ذخیره سازی گوگل

Google Cloud Storage که مرحله نهایی، مرحله‌بندی در نظر گرفته شده است، انعطاف‌پذیر است و تمام قالب‌های داده را از هر نوع دیگری می‌پذیرد و می‌تواند برای ذخیره ‌داده‌های بی‌درنگ و همچنین بایگانی شده، با کاهش هزینه استفاده شود.

فضای ذخیره‌سازی گوگل، یک سرویس وب ذخیره‌سازی فایل آنلاین RESTful برای ذخیره و دسترسی به داده‌ها در زیرساخت سرویس ابری گوگل است. این سرویس عملکرد و مقیاس پذیری ابر Google را با قابلیت‌های پیشرفته امنیتی و اشتراک ترکیبی می‌کند.

فضای ذخیره‌سازی گوگل را معادل سیستم فایل وب در نظر بگیرید که یک فایل قابل اعتماد است، می‌تواند هر چیزی را که به آن بپردازید، بپذیرد و بسته به نیاز داده شما از نظر هزینه انعطاف‌پذیر است.

سازمان بندی سرویس های ابری گوگل

Google Cloud SQL در سرویس های ابری گوگل

Google Cloud SQL یک سرویس پایگاه داده کاملا مدیریت شده در سرویس های ابری گوگل است که به شما کمک می‌کند پایگاه داده‌های Relation خود را تنظیم، نگهداری و مدیریت کنید.

ممکن است از خود سوال بپرسید که موارد استفاده از Google Cloud SQL چیست و در جواب به این سوال باید گفت که داده‌های ساختاری مبتنی بر یک چارچوب، صفحات وب را بهینه می‌کند.

Google Cloud Datastore

Google Cloud Datastore یک سرویس پایگاه داده NoSQL مقیاس‌پذیر و مدیریت شده در Google cloud service است.

موارد استفاده از این تکنولوژی در داده‌های نیمه‌ساختاری است و برای داده های نوع مقدار کلیدی استفاده می‌شود.

Google Cloud Bigtable

Google Cloud Bigtable یک سرویس کاملا مدیریت شده، مقیاس‌پذیر NoSQL Single-Region برای حجم کاری بزرگ تحلیلی و عملیاتی است.

تجزیه و تحلیل توان بالا سرویس های ابری گوگل، زمان پاسخ زیر 10 میلی ثانیه با میلیون خواندن / نوشتن در ثانیه با این سرویس صورت می‌گیرد.

Google Cloud Spanner در سرویس های ابری گوگل

Google Cloud Spanner یک پایگاه داده رابطه‌ای مدیریت شده با مقیاس نامحدود، سازگاری قوی و حداکثر آپ تایم 99.999٪ در دسترس است که شما می‌توانید آن را در سرویس ابری گوگل پیدا کنید.

Cloud Spanner یک پایگاه داده رابطه‌ای کاملا مدیریت شده، به صورت حرفه‌ای مقیاس‌پذیر / در دسترس با سازگاری قوی است.

چارت انواع سرویس های ابری گوگل

Google BigQuery

Google BigQuery یک انبار داده مدیریت شده و بدون سرور است که امکان تجزیه و تحلیل مقیاس‌پذیر را از طریق پتابایت داده فراهم می‌کند. نرم‌افزار بدون سرور به عنوان یک سرویس است که از کوئری‌ها با استفاده از ANSI SQL پشتیبانی می‌کند. Google cloud service همچنین دارای قابلیت‌های یادگیری ماشین داخلی هستند.

موارد استفاده از این سرویس چیست؟ برنامه‌های مهم برای ماموریت که به مقیاس و سازگاری نیاز دارند را می‌توان با این سرویس، پردازش کرد. برای پردازش تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ با استفاده از SQL استفاده می‌شود.

Google BigQuery از پیاده‌سازی‌های یادگیری‌ماشین محدود نیز پشتیبانی می‌کند.

سوالات متداول

 • سرویس های ابری گوگل چیست؟

این خدمات ابزاری است که به شما اجازه می‌دهد محاسبات مختلف برای برنامه‌های خود انجام دهید و از جهتی دیگر نیز، باعث شود تا سازمان شما، یکنواخت‌تر شود.

 • آیا با سرویس ابری گوگل می‌توان برنامه‌نویسی کرد؟

بله، شما می‌توانید نرم‌افزار خود را با استفاده از زبان‌هایی مانند پی‌اچ‌پی، پایتون، تحت دات‌نت و… را توسعه دهید و سپس بر روی سرویس های ابری گوگل اجرا کنید.

 • آیا می‌توان با استفاده از این سرویس، اقدام به اتوماسیون کرد؟

بله، شما می‌توانید با استفاده از سرویس ابری گوگل، اقدام به اتوماسیون کردن نرم‌افزارها و کارهای روزمره خود کنید. توسعه دهندگان نیز، می‌توانند با ایجاد Cronjob های حرفه‌ای، اقدام به بهینه‌سازی در روند توسعه یک نرم‌افزار کنند.

همه چیز درباره سرویس های ابری گوگل

محاسبات ابری گوگل

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی

question