شروع کار با ویندوز 10

شروع کار با ویندوز 10 – آموزش ویندوز 10 درس 1

شروع کار با ویندوز 10

آنچه که در این بخش می‌خوانیم:

اگر شما در حال خواندن این مجموعه از مقالات ما هستید، احتمالا پیش از این یک رایانه با سیستم عامل ویندوز 10 دارید و یا قصد تهیه و کار با آن در آینده را دارید، همچنین شما می‌خواهید که به بهترین شکل ممکن از این سیستم استفاده کنید. در این بخش از مقالات ما به شما کمک می‌کنیم کمه به سرعت با عناصر اصلی تجربه کاربری ویندوز 10 و محیط آن آشنا شوید – این مجموعه از به روز رسانی‌ها، پائیز سال 2017 به سیستم عامل ویندوز اضافه گردیده اند.

اولین نسخه انتشار یافته از سیستم عامل ویندوز 10 در ژولای 2015 به بازار عرضه گردید که ترکیبی بود از عناصر محبوب در سیستم عامل‌های قدیمی تر دیگری مانند ویندوز 7 و 8 که با تکنولوژی‌های جدید آمیخته شده بودند و یک سیستم عامل قوی و در عین حال ساده برای استفاده را عرضه می‌کردند. از آن زمان به این سو، کارکردهای دیگری نیز به نسخه‌های بعدی ویندوز 10 اضافه گردیده است. ویندوز 10 می‌تواند با شما از طریق دستوراتی که از صفحه کلید، صفحه نمایش یا به صورت صوتی وارد می‌کنید، در تعامل قرار گیرد، همچنین آن می‌تواند فعالیت‌های گوشی همراه شما را نیز دنبال کند و با اجازه شما به ایمیل‌هایی که برایتان ارسال شده است پاسخ دهد.

سیستم عامل ویندوز 10 نه تنها برای کار بر روی رایانه‌های رومیزی و لپ تاپ‌ها، بلکه همچنین برای کار بر روی دیوایس‌های کوچکتر ی مانند گوشی‌های همراه و تبلت‌ها نیز طراحی شده است. رابط کاربری بسیار رک و ساده است و به راحتی می‌تواند خود را به هر ابعاد صفحه نمایشی وفق دهد. اگر شما اکنون به سراغ سیستم عامل ویندوز 10 آمده اید و قبلا با مفاهیم سیستم عامل ویندوز کار کرده اید، بسیاری از آنچه که در ویندوز 10 خواهید دید برای شما آشنا خواهد بود.

در این بخش از مقالات، ما به مجموعه دستورالعمل‌هائی می‌پردازیم که برای ورود به سیستم عامل ویندوز به کار گرفته می‌شوند، همچنین به کشف اصلی ترین بخش‌های رابط کاربری خواهیم پرداخت و نحوه مدیریت محتوا و نرم افزارها در سیستم عامل ویندوز را نیز فرا خواهیم گرفت؛ در ادامه نیز به انواع روش‌هایی می‌پردازیم که با کمک آن‌ها می‌توانیم یک دوره کاری در ویندوز را خاتمه دهیم و از آن خارج گردیم.

اگر پرسش و یا نظری درباره این پس و یا سایر پست‌های سایت آی‌تی‌ باز داشتید، لطفا آن را در پائین همین پست برای ما کامنت کنید، ما در اسرع وقت به تمامی آن‌ها پاسخ خواهیم داد. ما در آی‌تی‌باز مقالات متعددی را در زمینه مجازی سازی، شبکه، سیستم عامل و سخت‌افزار به صورت روزانه منتشر می کنیم که مطالعه آن برای  شما مفید و جذاب خواهد بود. لطفا با ما همراه باشید و ما را به دوستان خود نیز معرفی کنید.

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی

question