نصب نرم‌افزار از فروشگاه اپلیکیشن (Stor Apps) مایکروسافت – آموزش ویندوز 10 درس 19

ویندوز 10 بر اساس چند فاکتور مختلف (دسکتاپ، لپ تاپ، تبلت و گوشی موبایل) کار می‌کند، که دارای دو اثر بسیار قابل توجه است. اول رابط کاربری ویندوز بسیار ساده سازی شده است که بتوان با آن در هر اندازه صفحه نمایشی به خوبی کار کرد؛ و دوم، برنامه نویسان بتوانند به راحتی (و به صورت کاملا پشتیبانی شده) اپلیکیشن‌های خودشان را توسعه دهند و تجربه‌های کاربری یکسانی را برای کاربران دیوایس‌های مختلف ایجاد کنند. به خاطر نیاز دائمی به متصل بودن به اینترنت و اپلیکیشن‌های آن بیشتر شده است و مردم کمتر به صورت پیوسته از رایانه‌های رومیزی استفاده می‌کنند، این تغییر در رابط کاربری قطعا به نفع شرکت‌های تولید کننده نرم‌افزار و کاربران آن‌ها خواهد بود.

شما اکنون می‌توانید سیستم عامل ویندوز 10 را بر روی چندین مکان نسب کنید و از آن بهره بگیرید. در گزینه تنها منبع نصب این سیستم عامل CD و DVD بود، اما با توسعه سریع فناوری‌های نرم‌افزاری و شبکه اکنون تمامی فناوری‌های نصب سیستم عامل و نرم‌افزارها به سمت مدل‌های نصب آنلاین حرکت کرده اند. شما می‌توانید، یک نرم‌افزار با بخرید و یا یک اشتراک از آن‌ها تهیه کنید و بعد از آن بلافاصله این نرم‌افزار بر روی دیوایس شما نصب خواهد شد.

اکنون هزاران اپلیکیشن (شامل بازی‌ها، موسیقی، سینما، برنامه‌های تلوزیونی) وجود دارند که برای ویندوز 10 طراحی و بهینه سازی شده اند و اکنون در فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) وجود دارند که بسیاری از آن‌ها نیز رایگان هستند. شما همچنین می‌تواند نرم‌افزارها را از وب سایت‌ها خریداری کند و یا در نهایت از روش‌های قدیمی مانند بهره گیری از CD و یا DVD‌ها برای نصب آن‌ها استفاده کنید.

خرید از فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store)

فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) برای اولین برای سیستم عامل ویندوز 8 معرفی شده است. آن به صورت چشمگیری در ویندوز 10 استفاده شد و به صورت مرتب دچار تغییراتی گردید. در ادامه ما چند تصویر راهنما را در اینجا ارائه کرده ایم که ممکن است در روزهای آینده تغییر کنند، زیرا رابط کاربری فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) دائما در حال تغییر است و ممکن است آنچه که امروز در این سایت می‌بینید متفاوت از چیزی باشد که ما در اینجا برای شما نمایش می‌دهیم. در این بخش در تلاش هستیم که دید کلی از فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) در اختیار شما بگذاریم و برخی از کارکردهای اصلی آن را برای شما توضیح دهیم، چیزهائی که شاید در آینده تغییرات کمی کنند.

شما می‌توانید به فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) از طریق بخش استور اپ (Store app) دسترسی پیدا کند، این بخش به صورت پیش فرض نصب شده است و نمی توان آن را حذف کرد (این بخش درمنوی استارت قرار دارد ولی می‌توانید در صورتی که نخواهید آیکون را از آنجا حذف کنید).

از طرق صفحه Home در فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) شما می‌توانید اپلیکیشن‌های مورد نظرتان را جستجو کنید، در اینجا جستجوها می‌تواند بر اساس دسته بندی‌ها باشند، همچنین در این قسمت نرم‌افزارهای معروف تر مانند بازی‌ها، و یا برخی از دیگر نرم‌افزارهای مختص موسیقی و پخش فیلم در ابتدا قرار گرفته اند، در ادامه شما می‌توانید برنامه‌های تلوزیونی پر طرف دار را مشاهده کنید، در کنار این موارد هم ساختار بندی‌های دیگر وجود دارد که می‌توانید اپلیکیشن خودتان را بر اساس آن انتخاب کنید، برای مثال می‌توان به موسیقی، بهره وری شخصی اشاره کرد…

اگر شما نام یک اپلیکیشن را می‌دانید، می‌توانید نام آن را تایپ کنید و سپس عملیات جستجو شروع می‌شود، این ساده ترین روش جستجو است، همچنین می‌توانید برای یافتن اپلیکیشن از اطلاعات جانبی دیگری نیز استفاده کنید، برای این کار می‌توانید توضیحاتی از نرم‌افزار را وارد کنید تا جستجو بر اساس آن انجام شود، در کنار باکس جستجو نیز امکانات اضافه تری برای جستجو در اختیار شما قرار داده شده است که کار جستجو را ساده تر می‌کند. به صورت کلی هرچه که شما نوشته بیشتری را در باکس جستجو وارد کنید، نتایج جستجو را محدودتر می‌کنید و در نتیجه نتایج بیشتری را به دست می‌آورید.

نکته

در زمان نوشتن این مقاله، موتور جستجوی اپ استور، از جستجوهای مبتنی بر ساختارهای منطقی مانند «و» و «یا» پشتیبانی نمی کند.

در اینجا انتخاب‌ها بر اساس روش جستجوی ساده هستند و د فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) نیز نتایج و اطلاعاتی را به شما نشان می‌دهد که مرتبط به یک اپلیکیشن است و در عنوان، رتبه بندی‌ها، و قیمت آن وجود دارد.

بیشتر اپلیکیشن‌های ویندوز به صورت رایگان هستند. برخی از توسعه دهندگان نیز کمک‌های اهدائی کاربران را قبول می‌کنند. برخی از این اپلیکیشن‌ها نیز تنها برای مدت زمان مشخصی رایگان هستند و شما باید لایسنس اصلی آن را خریداری کنید و یا آنکه آن‌ها را ارتقا دهید، و پس از آن می‌توانید سرویس‌های زیادتری را دریافت کنید که واقعا سودمند هستند. به خاطر اینکه در اینجا تنوع زیادی در زمینه عبارت «Free» وجود دارد، بهتر است که جزئیات هر کدام از نرم‌افزارها را با دقت بخوانید تا بتوانید چطور باید با آن‌ها کار کنید. شما می‌توانید هر اپلیکیشنی که عنوان اپلیکیشن دوست داشتید را انتخاب کنید تا برای شما اطلاعات بیشتری نشان داده شود.

برخی از اطلاعات با جزئیات درباره اپلیکیشن‌ها که در فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) به شما ارائه می‌شود شامل موارد زیر است:

 • یک اسکرین شات از رابط کاربری اپلیکیشن؛
 • رتبه بندی‌ها و بازدیدهای انجام شده توسط کاربران که بر حسب نوع دیواس استفاده شده طبقه بندی شده است؛
 • فهرست از ساختارهای به کار رفته در اپلیکشن؛
 • نام منتشر کننده، وب سایت، سایت پشتیبانی، و تدابیر حریم خصوصی؛
 • سخت‌افزار و فضای ذخیره سازی مورد نیاز؛
 • دسته بندی و رتبه بندی سنی؛
 • پردازنده‌ها و زبان‌های مورد پشتیبانی؛
 • مجوزها برای دسترسی به نرم‌افزارها در اینجا ارائه گردیده اند، این مجوزها ممکن است شامل محل استفاده، دسترسی به اینترنت، دسترسی به شبکه محلی، کارکردن به عنوان سرور، خواندن داده‌ها از اپلیکیشن‌های دیگر، استفاده از دوربین دیوایس، ضبط صدا و موارد دیگر باشد.

شروه به کار با استور اپ (Store app)

 • بر روی نوار وظیفه بر روی آیکون Store کلیک کنید.
 • در منوی استارت آیکون موزائیکی Store را انتخاب کنید.
 • در منی استارت، در فهرست اپلیکیشن‌ها، یک ایندکس الفبائی مورد نظر را انتخاب کنید و سپس حرف (S) را انتخاب کنید، د راینجا تمام اپلیکیشن‌هائی که با حرف S شروع می‌شوند، نمایش داده شده اند، بعد از آن گزینه Store را انتخاب کنید.

مدیریت حاسب کاربری در فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) و تنظیمات وابسته به آن

فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) به حساب کاربری شما در شرکت مایکروسافت متصل است، بنابراین شما می‌توانید اپلیکیشن‌های خریداری شده در اینجا را ب رروی هر دیوایس دیگری که به این حساب متصل است نصب کرده و از آن‌ها استفاده کنید. اطلاعات درباره کسب و کار شما با حساب کاربری که به آن وارد شده اید و همچنین اطلاات دیگر درباره نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های خریداری شده در این حساب کاربری نگهداری می‌شود. اطلاعات کسب و کاری که شما با حساب کاربری آن وارد شده اید و همچنین اطلاعات دیگری درباره نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های رایگان و پولی، حساب اشتراکی و هر چیزی که مربوط به خرید اپلیکیشن است می‌شود، برای مثال در اینجا اطلاعات درباره Xbox live، Groove Music، Bing Rewards، Office 365 و OneDrive نگهداری می‌شود.

شما می‌توانید، تنظیمات اپلیکیشن خودتان را از طریق استور اپ (Store app) انجام دهید، در اینجا همچنین امکانی برای شما در نظر گرفته شده است که حساب کاربری استور اپ (Store app) به صورت مستقیم به اطلاعات حساب کاربری شما در شرکت مایکروسافت وصل باشد.

نکته مهم

برای استفاده شما باید با یک حساب کاربری شرکت مایکروسافت متعلق به خودتان وارد آن شوید و یا از رایانه ای استفاده کنید که حساب کاربری آن فعال است.

تنظیمات استور اپ که در زمان نوشتن این مقاله در اختیار شما قرار می‌گیرند به شرح زیر هستند:

 • به روز رسانی خودکار اپلیکیشن‌ها؛
 • تامین خوراک محتوائی زنده آیکون‌های موزائیکی؛
 • امکان اجای بازی و اپلیکیشن‌ها با لایسنس محدود و آفلاین؛
 • الزام به ایجاد پسورد برای خرید اپلیکیشن‌ها؛

پنجره Settings در فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) بسیار شبیه به صفحه Settings در ویندوز 10 است. دگمه‌های ضامنی هر کدام از تنظیمات را کنترل می‌کنند.

نکته

هنگامی که وارد پنجره اپ استور می‌شوید یک دگمه منو در گوشه سمت چپ بالائی به شما نشان داده می‌شود. با انتخاب این دکمه تمام آیتم‌های منوها به شما نشان داده می‌شود، آن‌ها گزینه‌هائی هستند که بر روی نوار منوی اپ استور وجود دارند و بیشتر آن‌ها در هنگام کار با حساب کاربری فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) در اختیار شما قرار می‌گیرند.

برای انتخاب کردن هر لینک دیگر به جز Downloads And Updates، Settings، My Library یا Send Feedback، در منوی حساب کاربری استور اپ، باید مرورگر پیش فرض سیستم را باز کنید تا اطلاعات حساب کاربری به شما نشان داده شوند. شما باید در حساب کاربری مایکروسافت خودتان وارد شوید، در غیر این صورت یک حساب کاربری بسازید و تمام اعتبار نامه‌های مورد نظر را تهیه و تاید کنید تا بتوانید به اطلاعات مالی و نهای خرید خودتان از اپ استور دسترسی پیدا کنید. جدولی که در ادامه می‌آید، آقداماتی که شما می‌توانید از طریق این صفحه در خصوص خریدهای استور اپ انجام دهید را ارائه کرده است:

آیتم منو (صفحه) آیتم منو (صفحه)
کد تخفیف (Redeem a Code) شما می‌توانید یک شماره کارت هدیه، کد تخفیف و غیره را که برای حساب کاربری مایکروسافت تان صادر شده است را در اینجا وارد کنید. اگر حساب کاربری مایکروسافت شما دارای شارژی پولی باشد، شما می‌توانید در ابتدا مقدار موجودی را پرداخت کنید و برای مابقی مبلغ از گزینه‌های پرداخت بهره ببرید.
مشاهده حساب کاربری (View Account) در اینجا می‌توانید خریدها و ابزارهای متصل شده جدید را مشاهده کنید. شما می‌توانید از این قسمت برای رفتن به بخش‌های دیگر حساب کاربریتان اقدام کنید.
گزینه‌های پرداخت (Payment Options) با استفاده از این بخش شما می‌توانید راه‌های پرداخت متصل به حساب کاربریتان را ویرایش کنید، حساب جدید اضافه کنید و یا آنکه گزینه‌های موجود را حذف کنید. فرم‌های معتبر اعتباری در اینجا شامل کارت‌های Visa، MasterCard، American Express و Discaover، کارت‌های تضمین اعتباری، حساب‌های کاربری Pay PalT ، کارت‌های هدیه و تخفیف، کارت‌های اعتباری مایکروسافت می‌شود و اخیرا هم امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال نیز میسر شده است.

شما می‌توانید فقط آن دسته از گزینه‌های پرداختی را حذف کنید به هیچ اشتراکی متصل نیستند. اگر می‌خواهید حساب پرداختی را که به یک اشتراک متصل است را حذف کنید، در ابتدا باید فرم پرداخت دیگری را برای آن تنظیم کنید.

خرید‌های انجام شده (Purchased) این بخش تاریخ، توضیحات، نحوه پرداخت، مقدار تراکنش انجام گرفته توسط حساب کاربری شرکت مایکروسافت و موارد مشابه دیگر را نشان می‌دهد.

شما می‌توانید به صورت مستقیم به صفحه مخصوص اطلاعات حساب کاربری خودتان در منوی استور اپ بروید یا در میان صحفه‌های موجود در پنجره به جستجو بپردازید. هنگامی که یک اپلیکیشن نصب می‌کنید و یا یک بازی را از استور اپ بر روی هر کدام از دیوایس‌های خودتان دانلود می‌کنید، اطلاعات آن در این قسمت ظاهر می‌گردد. شما می‌توانید یک اپلیکیشن یا بازی را بر روی حداکثر 1- دیوایس نصب کنید. اگر می‌خواهید یک اپلیکیشن را بر روی دیوایس دیگری نیز نصب کنید، می‌توانید به سراغ فهرست اپلیکیشن‌های موجود رفته و از آن طریق اقدام به نصب آن‌ها کنید.

 • برای دسترسی به تنظیمات حساب کاربری مایکرسافت در استور اپ، گزینه See more یا دگمه سه نطقه (…) را انتخاب کنید و بعد از آن یکی از اقدام زیر را انجام دهید.
  • برای نمایش صفحه حساب کاربری خودتان گزینه View Account را انتخاب کنید.
  • برای نمایش گزینه‌های پرداخت صفحه Payment Options را انتخاب کنید.
  • برای مشاهده کردن صفحه تاریخچه خرید گزینه Purchased را انتخاب کنید.
  • برای نمایش صفحه کارت‌های هدیه و کدهای تخفیف گزینه Redeem a code را انتخاب کنید.

نکته

تمام این لینک‌ها صفحه‌هائی از بخش مدیریت حساب کاربری مایکروسافت را به شما نشان می‌دهند و شما می‌توانید از طریق آن‌ها به دیگر صفحه‌های وب سایت خودتان بروید.

نصب، نصب مجدد و حذف یک اپلیکیشن‌ها

بیشتر اپلیکیشن‌هاوی که در استور اپ ارائه می‌شوند رایگان هستند. هنگامی که اپلیکیشن‌هائی را خریداری می‌کنید که رایگان نیست و هیچ دوره استفاده رایگانی نیز ندارند، شما باید یکی از روش‌های پرداخت را در بخش Payment & Billing در حساب کاربری مایکروسافت خودتان انتخاب کنید. بسیاری از این اپلیکیشن‌ها دارای شیوه‌های پرداخت یکباره هستند، اما برخی دیگر از آن نیز دارای امکانات اشتراک و مدیریت هستند و تا زمانی که شما این حساب اشتراکی را لغو نکنید، آن‌ها هر ماه مبلغی را از حساب شما کسر می‌کنند.

استور اپ تمام اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها، موسیقی‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌های تلوزیونی که شما خریداری کرده اید را دنبال می‌کند و در خود اطلاعات آن‌ها را نشان می‌دهد. از طریق کتابخانه ای که در اینجا ترتیب داده شده است، شما می‌توانید اطلاعات کاملی درباره خریدهای انجام شده، برنامه‌هائی که نصب کرده اید، نصب مجدد و آیتم‌هایی که آن‌ها به اشتراک گذاشته اند را مشاهده کنید.

صفحه My Library اطلاعات آخرین خریدهای شما در زمانی که از طریق هر دیوایسی وارد حساب کاربری تان می‌شوید را نشان می‌دهد، این اطلاعات بر حسب ترتیب زمانی از آخرین خبر به اولین آن‌ها منظم شده اند. با انتخاب کردن لینک Show All که در کنار هر کدام از عنوان‌های دسته بندی قرار گرفته است، تمام آیتم‌هائی که بر روی هر کدام از دیوایس‌ها قرار گرفته اند به شما نمایش داده می‌شود. بسته به تاریخچه نصب و تعداد برنامه‌های نصب شده ممکن است که صفحه My Library به چند بخش تقسیم شده باشد، که برای برخی عبارت «Works on this device» به معنای فعال بودن بر روی دیواس فعلی و برای برخی «Doesn’t work on this device» به معنای عدم فعال بودن بر روی دیوایس فعلی نمایش داده می‌شود. برای مثال، هنگامی که با یک دیوایس که بر روی آن سیستم عامل ویندوز 10 است وارد فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت (Store) می‌شوید، اپلیکیشن‌ها گوشی همراه که مختص نسخه موبایلی هستند با عبارت «Doesn’t Work» (کار نمی کنند) نشان داده می‌شوند، که به معنی آن است که این اپلیکیشن‌ها بر روی رایانه جواب نمی دهند.

شما می‌توانید از طریق کتابخانه خودتان، نرم‌افزارهائی که قبلا بر روی رایانه تان نصب کرده اید را اجرا کنید. اپلیکیشن‌ها و بازی‌هائی که بر روی کامپیوتر شما کار می‌کنند و هنوز نصب نشده باشند، یک آیکون نصب در سمت راستشان نشان می‌دهند.

هنگامی که شما این آیکون را انتخاب می‌کنید، استور اپ (Store app) وضعیت نصب رایانه شما را چک می‌کند تا مطمئن شود که شما سخت‌افزار مورد نیاز برای نصب آن اپلیکیشن را دارید. سپس به شما یک لایسنس دیوایس ویندوز 10 را ارائه می‌کند و بعد از آن است که دانلود کردن اپلیکیشن و نصب آن شروع می‌شود. در طول فرایند نصب، اپلیکیشن بر روی صفحه Download And Updates نشان داده می‌شود، این صفحه مکانی است که نرم‌افزارهای در حال به روز رسانی و یا در حال نصب نشان داده می‌شوند.

نصب یک اپلیکیشن و بازی برای اولین بار

 1. در استور اپ، بازی مورد نظر را جستجو کنید و سپس نسخه مورد نظر برای نصب را انتخاب کنید.
 2. برای انتخاب کردن اپلیکیشن و یا بازی بر روی تصویر بندانگشتی در کنار آن ضربه بزنید یا کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات آن شوید.
 3. در صفحه اطلاعات، در قسمت پائین توضیحات، دگمه‌هایی نشان داده می‌شود که می‌تواند به شکل Free و یا یک قیمت مشخص باشند.
 4. اگر اپلیکیشن و یا بازی شما نیازمند خرید و پرداخت مبلغ باشد، شما باید وارد حساب کاربری شرکت مایکروسافت شوید و سپس اقدام به خرید نمائید. پس از آن که یکی از گزینه‌های خرید را انتخاب کردید، و عملیات خرید و انتقال وجه را به پایان رساندید، نصب نرم‌افزار شروع می‌شود و آن اپلیکیشن به لیست برنامه‌های شمااضافه می‌گردد.

به صورت پیش فرض، اپلیکیشن‌هایئی که در استور اپ وجود دارند بر روی سیستم شما دانلود می‌شوند، نصب شده و به صورت دوره ای به روز رسانی می‌گردند. اگر شما ترجیح می‌دهید که به روز رسانی‌ها با اجازه شما باشد، می‌توانید گزینه به روز رسانی خودکار (Automatic Update)را خاموش کنید و به روز رسانی‌ها را از این صفحه کنترل کنید. هنگامی که یک اپلیکیشن و یا به روز رسانی آماده نصب باشد، آیکون نصب در کنار آیکون حساب کاربری در نوار منوی Store ظاهر می‌شود.

نمایش بازی‌ها و اپلیکیشن‌های نصب شده

 1. در نوار منوی Store گزینه See More یا دگمه (…) را انتخاب کنید، و بعد از آن به سراغ My Library بروید.
 2. به صورت پیش فرض، پنل My Library آخرین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های نصب شده شما را نشان می‌دهد. نمایش تمام اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها، یکی از موارد زیر را انجام دهید.
  • لینک Show All در سمت راست عنوان Apps را انتخاب کنید تا برای شما تمام اپلیکیشن‌ها نمایش داده شود.
  • لینک Show All را در سمت راست عنوان Games را انتخاب کنید تا به شما پنل بازی‌ها نمایش داده شود.

نصب اپلیکیشن و یا بازی خریداری شده بر روی یک کامپیوتر دیگر

 1. در هر رایانه و یا دیوایسی که هستید، بر روی دگمه Install در استور اپ (Store app) کلیک کنید تا عملیات نصب آن بازی و یا اپلیکیشن شروع شود.
 2. در نوار منوی Store گزینه See More یا دگمه (…) را انتخاب کنید، و بعد از آن به سراغ My Library بروید.
 3. اگر بازی و یا اپلیکیشن شما در این پنل ظاهر نشد، به پنل Your apps یا Your games بروید.
 4. بازی و یا اپلیکیشن مورد نظر را بیابید و سپس بر روی آیکون Install که در سمت راست آن قرار دارد کلیک کنید.

نکته مهم

اگر در اینجا هیچ آیکون Install وجود نداشت، پس اپلیکشن شما نصب شده است و یا آنکه با دیوایس فعلی ناسازگار است.

شما می‌توانید فرایند نصب را از طریق پنل Downloads And Update نظارت کنید.

مدیریت دانلودها و به روزرسانی‌ها

 1. در نوار منوی Store، گزینه See more یا دگمه (…) را انتخاب کنید و سپس گزینه Downloads and Updates را انتخاب کنید.
 2. در ناحیه Queue (صف‌های دانلود) در پنل Download and Updates یکی از موارد زیر را انجام دهید:
  • دگمه Get Updates را انتخاب کنید تا جستجو برای به روز رسانی‌های در دسترس انجام شود.
  • در صورتی که به روز رسانی یافت شد می‌توانید آن را بر روی رایانه خودتان نصب کنید.
  • با انتخاب گزینه Pause (برای توقف موقت) یا Restart (برای شروع مجدد) در انتهای سمت راست می‌توانید فرایند به روز رسانی‌ها را متوقف کرده و یا به آن‌ها را مجداً شروع کنید.
  • دگمه Close در انتهای سمت راست به روز رسانی‌های در جریان را که انتخاب کنید، آن‌ها از صف به روز رسانی‌ها حذف می‌شوند.

خاموش کردن به روز رسانی‌های خودکار اپلیکیشن‌ها

 1. استور اپ (Store app) را باز کنید.
 2. در نوار منوی گزینه See more یا دگمه (…) را انتخاب کنید و سپس به سراغ Settings بروید تا پنل Settings یا تنظیمات اپ استور به شما نشان داده شود.
 3. در پنل Settings گزینه Update apps Automatically را انتخاب کنید تا تغییرات بلافاصله اعمال شوند.

حذف یک اپلیکیشن دریافتی از استور اپ (Store app)

 1. منوی استارت را باز کنید، و سپس به سراغ اپلیکیشن مورد نظر در فهرست نرم‌افزارها بروید.
 2. بر روی اپلیکیشن راست کلیک کرده و سپس گزینه Unistall را انتخاب کنید.

نکته مهم

برخی از اپلیکیشن‌ها(مانند ماشین حساب (Calculator)، تقویم (Calendar) و دوربین (Camera)) را نمی توان حذف کرد، و به همین خاطر گزینه Unistall برای آن‌ها در منوی میانبر نمایش داده نمی شود.

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی

question