تغییر دادن گزینه های نمایش فایل در اکسپلورر

تغییر دادن گزینه‌های نمایش فایل اکسپلورر در ویندوز10 – آموزش ویندوز 10 درس 24

ویندوز 10 راه‌های زیادی را برای شخصی سازی نمایش فایل‌ها و آیتم‌ها در فایل اکسپلورر متناسب با کار شما فراهم آورده است.

نمایش و مخفی کردن پنل‌ها

هر کدام از پنل‌هائی که در پنجره فایل اکسپلورر قرار گرفته است، یک سری از اطلاعات به خصوص را به شما نمایش می‌دهد. شما می‌توانید پنل‌های مختلف را برای نمایش و یا عدم نمایش اطلاعات آن‌ها ظاهر و یا مخفی کنید، یا آنکه مقدار فضائی که هر کدام از این پنل‌ها در بخش محتوائی این پنجره اشغال کرده است را کمتر یا بیشتر کنید. برای مثال، اگر پوشه‌های شما به صورت معمول حاوی فایل‌های زیادی هستند و شما برای جستجو در میان آن‌ها از نوار آدرس استفاده می‌کنید، در این صورت می‌توانید پنل‌های Navigation، Detail و Preview را خاموش کرده تا فضای بیشتری در بخش محتوائی پنجره داشته باشید و بتوانید تمام فایل‌های خودتان را به خوبی در این بخش مشاهده کنید.

نمایش یا مخفی کردن پنل Navigation در فایل اکسپلورر

 1. در فایل اکسپلورر بر روی سربرگ View در گروه Panes گزینه Navigation Pane را انتخاب کنید.
 2. چک باکسی که در کنار گزینه Navigation pane قرار گرفته است را به ترتیب برای نمایش و یا عدم نمایش این پنل انتخاب کرده و یا از حالت انتخاب خارج سازید.

نمایش و یا مخفی کردن پنل Preview در فایل اکسپلورر

 1. کلیدهای ترکیبی Alt + P را از صفحه کلید انتخاب کنید.
 2. در سربرگ View گزینه Preview Pane را انتخاب کنید.

نمایش و یا مخفی کردن پنل Details در فایل اکسپلورر

 1. کلیدهای ترکیبی Alt+Shift+P را انتخاب کنید.
 2. در سربرگ View گزینه Detalis Pane را انتخاب کنید.

نکته

شما می‌توانید عرض پنل‌ها را تغییر دهید، برای این کار نشانگر ماوس را بر روی لبه‌های پنل‌ها قرار دهید و در زمانی که این نشانگر تبدیل به یک فلش دو سر شد، اقدام به کشیدن لبه پنل به سمت دلخواه کنید تا فضای پنل مورد نظر شما بزرگتر و یا کوچکتر شود. این تکنیک می‌توان در زمانی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در یک پنل نمایش داده شود، مفید باشد، در این حالت بدون بسته پنل‌ها می‌توانید از فضای پنل محتوایی بهتر استفاده کنید.

نمایش دیدگاه‌های مختلف از پوشه‌ها و فایل‌ها

شما می‌توانید از دستوراتی که بر روی سربرگ View قرار گرفته است برای تنظیم کردن طرح بندی، شیوه مرتب کردن فایل‌ها، گروه بندی و ستون بندی‌های محتویاتی که در قسمت پنل محتوایی نمایش داده می‌شود استفاده کنید. شما می‌توانید یکی از چک باکس‌های ستون (Column) (این باکس‌ها تنها در زمانی به شما نمایش داده می‌شود که شما یک آیتم را انتخاب کرده باشید و یا نشانگر بر روی آن باشد)، پسوند نام فایل‌ها (File name extensions) و یا فایل‌های مخفی (Hidden files) را انتخاب کنید.

نکته

گزینه‌های Layout که شما در این قسمت انتخاب می‌کنید تنها برای پوشه جاری اعمال می‌شود. اما تنظیمات Show/Hide بر روی تمام پوشه‌ها اعمال می‌گردد. شما می‌توانید برخی از تنظیمات را برای تمام پوشه‌هائی که از یک نوع هستند اعمال کنید، برای این کار می‌توانید از دیالوگ باکس Folder Options استفاده کنید، برای فعال کردن این دیالوگ باکس می‌توانید از دگمه Options استفاده کنید (که به صورت یک فلش) در انتهای سمت راست سربرگ Tab قرار گرفته است.

اطلاعات استاندارد نمایش داده شده برای فایل‌ها در نمای Details شامل نام فایل (File Name)، تاریخ ویرایش شده (Data Modified)، نوع فایل (Type) و اندازه فایل (Size) می‌شود. شما می‌توانید اطلاعات بیشتری را در نمای Details مشاهده کنید، این اطلاعات برای مدیریت فایل‌های شما مفید خواهند بود. برای مثال، شما می‌توانید ابعاد تصاویر، تعداد صفحات پرونده‌ها و مستندات، یا تعداد اسلایدهائی که در یک ارائه مطلب پاورپوینت قرار گرفته است را در این بخش مشاهده کنید. با در اختیار داشتن این اطلاعات به صورت مستقیم در فایل اکسپلورر شما در انجام بسیاری از امور و صرف زمان صرفه جوئی می‌کنید. نزدیک به 300 مورد اطلاعات برای نمایش فایل‌ها در فایل اکسپلورر وجود دارد. بیشتر این اطلاعات و ویژگی‌ها برای فایل‌هائی از نوع خاص قابل اعمال است اما هر کدام می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

هنگامی که پنل Details باز است، اطلاعات کامل و با جزئیات را از فایل یا فایل‌های انتخابی به شما نمایش می‌دهد. هنگامی که شما چندفایل را انتخاب کنید، در این قسمت تعداد فایل انتخابی، حجم مجموعه فایل‌ها، و اطلاعات مرسوم دیگر درباره فایل‌های انتخابی به شما نمایش داده می‌شود.

مشخصات یک فایل در فایل اکسپلورر

نمایش مشخاصت فایل های انتخابی در فایل اکسپلورر ویندوز 10

اگر شما یک پوشه را به مجموعه انتخابی خودتان اضافه کنید، در این صورت پنل Details تنها تعداد آیتم‌های انتخابی را به شما نشان می‌دهد (بدون توجه به تعداد پوشه‌ها و یا فایل‌های زیر مجموعه آنها،پوشه‌ها به عنوان یک آتیم شمارش می‌شوند) و اغلب در کنار آن‌ها یک پشته از آیکون‌ها نمایش داده می‌شود.

دیدگاه هیا متفاوت برای وظایف مختلف خوب هستند. برای مثال در زمانی که شما به جستجوی یک فایل گرافیکی خاص در میان پوشه‌های ذخیره شده می‌گردید، استفاده کردن از یک تصویر بندانگشتی در پنل محتوایی برای فایل‌ها و پوشه‌ها بسیار مفید است.

دیدگاه‌هائی که شما در اینجا در اختیار دارید شامل موارد زیر می‌گردد:

 • Icons: که شامل چهار دیدگاه آیکونی شامل Extra Large برای نمایش فوق بزرگ، Large برای نمایش بزرگ، Mediumبرای نمایش متوسط و Small برای نمایش کوچک آیکون‌ها یا تصاویر بندانگلشتی و نام هر کدام از پوشه‌ها و یا فایل‌های جاری است. به جز حالت small، آیکون‌ها به صورت آیکون مفهومی و یا تصویر کوچک گرافیکی از فایل انتخابی خواهد بود. که به نحوی نشان دهنده محتوای آن فایل است (برای مثال در فایل‌های ارائه مطلب اسلایدها نمایش داده می‌شوند).
 • List : این دیدگاه به مانند حالت آیکونی Small عمل می‌کند که در آن تنها نام فایل‌ها و پوشه‌ها همراه با یک آیکون کوچک نمایش داده می‌شود، اما در عین حال فایل‌ها به ترتیب در ستون‌هائی در کنار هم می‌نشینند. تنها تفاوتی که در اینجا وجود دارد آن است که در اینجا، آیتم‌ها در ستون‌های مرتب شده و در صورتی که ارتفاع صفحه کافی نباشد، ادامه این ستون‌ها به سطر بعدی می‌رود.
 • Details: این دیدگاه یک فهرست از فایل‌ها و پوشه‌ها را نشان می‌دهد، هر کدام از آن‌ها همراه با یک آیکون کوچک است که نوع فایل مورد نظر را نمایش می‌دهد، آن‌ها مشخصات فایل‌ها را به صورت ستونی و جدولی نمایش داده می‌شود که در هر سطر از این جدول مشخصات مختلفی قرار گرفته است. اطلاعاتی که در ستون‌های این بخش به صورت پیش فرض نمایش داده می‌شوند شامل Name، Data Modified، Type و Size هستند. شما می‌توانید هر کدام از این مشخصات را مخفی کرده و همچنین می‌توانید ویژگی‌ها و یا مشخصات بیشتری را به این قسمت‌ها اضافه کنید که متناسب با نوع فایل‌ها و پوشه‌های شما هستند، برای مثال می‌توانید Author به معنای نویسنده و یا Title به معنای عنوان، را به این ستون‌ها اضافه کنید و از آن‌ها اطلاع کسب کنید.
 • Tiles: برای پوشه‌ها، این دیدگاه یک آیکون میان اندازه را نمایش می‌دهد که در آن نام پوشه و نوع آن نمایش داده شده است. برای فایل‌ها، این آیکون نشان دهنده نوع فایل است و همراه با نام فایل، نوع آن و اندازه اش می‌باشد.
 • Content: برای پوشه‌ها یک آیکون، نام فایل و یک تاریخ را نمایش می‌دهد. برای فایل‌ها، آیکون شامل نوع فایل است که همراه با نام فایل، نوع آن، اندازه اش و در نهایت تاریخ ساخت و یا آخرین ویرایش می‌باشد.

نکته

در زمانی که از نحوه‌های نمایش Extra Large، Large، Medium، Tiles و Content استفاده می‌کنید، آیکون‌های پوشه‌هائی که در اینجا هستند، محتوای پوشه‌ها را نمایش می‌دهند که به نحوی برگرفته از تصاویری هستند که در این فایل‌ها و یا پوشه‌ها موجود می‌باشند.

تغییر دادن نحوه نمایش پوشه در فایل اکسپلورر

 • در سربرگ View در گروه Layout یک گزینه طرح بندی صفحه را انتخاب کنید.

نکته

اگر شما ماوس را بر روی یکی از آیکون‌های طرح بندی قرار دهید، فایل‌ها و پوشه‌های پنل محتوائی، به صورت موقت آن طرح بندی را نمایش می‌دهند.

 • بر روی یک فضای خالی در پنل محتوائی راست کلیک کنید، بر روی View رفته و یکی از نماهای مورد نظر را از فهرست ارائه شده انتخاب کنید.
 • در گوشه سمت راست و پائین پنل محتوائی دکمه Details یا Large Icons را انتخاب کنید.

نکته

شما می‌توانید یک پوشه را برای یک دیدگاه خاص با استفاده از سربرگ Customize در دیالوگ باکس Properties همان پوشه شخصی سازی کنید. این کار سبب می‌شود، همیشه این پوشه با آن دیدگاه مشخص باز شود. شما می‌توانید در هر زمان دیدگاه‌های مختلفی را برای این پوشه انتخاب کنید، که روش آن در بالا توضیح داده شد.

نمایش محتوای پوشه‌ها به صورت آیکونی

 • در سربرگ View در گروه Layout، آیکون‌های Extra Large ، Large، Medium یا Small را انتخاب کنید.

نمایش محتوای پوشه به عنوان یک فهرست از آیتم‌ها و ویژگی‌های آن‌ها

 • در سربرگ View در گروه Layout گزینه Details را انتخاب کنید.

اضافه کردن، حذف کردن، یا مرتب کردن دوباره مشخصات در دیدگاه Details

 1. در فایل اکسپلورر، محتوای پوشه‌ها را به صورت یک فهرست با جزئیات نمایش دهید.
 2. یکی از مراحلی که در ادامه می‌آید را انجام دهید تا دیالوگ باکس Details برای شما باز شود:
  • در سربرگ View در گروه Current View گزینه Add Columns را انتخاب کرده و سپس گزینه Choose Columns را برگزینید.
  • بر روی یکی از سربرگ‌های ستون‌ها راست کلیک کنید و سپس گزینه More.. را انتخاب کنید.

   انتخاب جزئیات آیتم برای فایل اکسپلورر

   انتخاب جزئیات آیتم برای فایل اکسپلورر

 3. در دیالوگ باکس Choose Details یکی از مراحلی که در ادامه می‌آید را انتخاب کنید:
  • برای آنکه یک ستون به مجموعه ستون‌ها موجود اضافه شود و یا از آن کم شود، باید تیک آن را در بخش Details بگذارید یا بردارید.
  • نام ستون را انتخاب کنید، و سپس گزینه Show یا Hide را انتخاب کنید تا ستون مورد نظر در دیدگاه Details به شما نمایش داده شود.
  • یک نام ستون را انتخاب کنید، و بعد از آن گزینه Move Up یا Move Down را انتخاب کنید تا ستون مورد نظر شما به بخش بالاتر و یا پائین تر لیست برود، و در قسمت‌های ابتدائی در سمت راست دیدگاه Details قرار بگیرد.

اندازه ستون در دیدگاه Detials

 • در فایل اکسپلورر، نشانگر را بر روی خط میانه عنوان‌ها قرار دهید تا آیکون به شکل یک فلش دو سر تبدیل شود، سپس با نگهداشتن دکمه ماوس را به سمت راست و یا چپ حرکت دهید.
  • با کشیدن ستون به سمت چپ، آن باریکتر می‌شود.
  • با کشیدن ستون به سمت راست، سبب می‌شود که ستون عریضتر شود.
  • با دوبار کلیک کردن بر روی عنوان ستون‌ها، آن ستون تغییر اندازه داده و به اندازه آیتم‌های آن ستون در می‌آید.

تغییر تمام ستون‌ها در دیدگاه Details به اندازه آیتم‌های آن‌ها

 • در سربرگ View در گروه Current View گزینه Size all Columns to fit را انتخاب کنید.

نمایش یا مخفی کردن، پیکربندی پوشه‌ها و محتوای آن‌ها

 • در فایل اکسپلورر بر روی سربرگ View در گروهShow /Hide یکی از کارهای زیر را انجام دهید:
  • برای روشن یا خاموش کردن چک باکس‌ها در زمانی که نشانگر شما بر روی یک آیتم است یا در زمانی که آن آیتم را انتخاب می‌کنید، چک باکس Item Check Boxes را انتخاب کنید.
  • برای نمایش و یا مخفی کردن پسوند نام فایل (برای مثال، .docx)، چک باکس File name extensions را انتخاب کرده و یا از انتخاب خارج کنید.
  • برای نمایش و یا مخفی کردن آیتم‌های مخفی، چک باکس Hidden items را انتخاب کنید.

گروه بندی کردن، مرتب کردن و فیلتر کردن محتوای پوشه‌ها

به صورت پیش فرض، پوشه‌ها و یا فایل‌هائی که در پنل محتوا به ترتیب الفبائی نمایش داده می‌شود، و همیشه پوشه‌ها در قبل از فایل‌ها قرار می‌گیرند. شما می‌توانید آیتم‌ها را مرتب کرده و یا آن‌ها را با ویژگی‌های مشخص را گروه بندی کنید. گزینه‌های پیش فرض در اینجا شامل Name (نام)، Data Modified (تاریخ ویرایش)، Type (نوع)، Size (اندازه)، Data Created (تاریخ ساخته شدن)، Authors (سازندگان)، Categories (دسته بندی‌ها)، Tags (برچسب) و Title (عنوان) می‌شوند. گزینه‌های Sort By و Group By سبب نمایش آیتم‌ها در دسترس با توجه به ویژگی‌های مختلف می‌شود؛ برای آنکه بتوانید یک آیتم مخفی را نیز مرتب کنید، باید در ابتدا آن‌ها را از حالت مخفی خارج کرده تا بتوانید آن را در منو تحت تاثیر قرار دهید، سپس اقدام به مرتب کردن و یا گروه بندی کردن آیتم کنید.

گروه بندی کردن آیتم ها در فایل اکسپلورر

گروه بندی کردن آیتم ها در فایل اکسپلورر

نکته

تغییر دادن طرح بندی بر اساس نوع، یا گروه بندی، یا دیگر موارد، تاثیری بر روی ظاهر کتابخانه‌ها ندارد. کتابخانه‌ها مستقل از کنترل محتوای هستند و ظاهر آن‌ها مستقلا تعیین می‌شود.

اگر شما پوشه‌ها و فایل‌ها را گروه بندی کنید، ترتیب کلی آنها تغییر خواهد کرد، اما در درون هر کدام از گروه‌ها ترتیب‌های قبلی به صورت قبلی باقی می‌ماند. شما می‌توانید ترتیب آیتم در پنل محتوا را بر اساس مرتب کردن آن‌ها به وسیله هر یک از ویژگی‌های نمایش را تغییر دهید.

نکته

شما در اینجا می‌توانید ترتیب گروه بندی کردن محتوا را به صورت نزولی و یا صعودی ترتیب دهید، همچنین می‌توایند فایل‌ها و پوشه‌ها در گروه‌ها را به همین نحو مرتب کنید.

گزینه‌های دیگری نیز در اینجا برای مرتب کردن و گروه بندی کردن محتوا‌ها در سربرگ View وجود دارند، همچنین از طریق منوی میانبر (با راست کلیک کردن در فضای خالی) می‌توانید آرایش و مرتب کردن محتواها را مشخص کنید. اگرچه هر دو گزینه مشابه به هم هستند، اما منوهائی که در ربیون قرار گرفته اند، گزینه‌های نسبتا بیشتری را به شما نشان می‌دهند.

اگر یک پوشه حاوی یک تعداد زیادی فایل باشد و یا تعداد زیادی پوشه و یا فایل در آن وجود داشته باشد، شما می‌توانید محتوای پوشه را بر اساس یک شرح خاص فیلتر کرده و نحوه نمایش آن را تعیین کنید. نتایج در اینجا فقط برای فایل‌ها فیلتر می‌شوند، اگرچه در سطح بالائی پوشه و یا پوشه‌های زیر مجموعه نشان داده می‌شود.

گروه بندی پوشه محتوایی

 1. در سربرگ View در گروه Current view گزینه Group By را انتخاب کنید. اگر یکی از ویژگی‌ها دارای یک نقطه در سمت چپ خود باشد، آیتم‌های در پوشه آن قبلا به وسیله آن ویژگی گروه بندی شده اند.
 2. اگر فهرست Group By شامل ویژگی که می‌خواهید به وسیله آن گروه بندی را انجام دهید نباشد، در آن صورت گزینهChoose Columns را انتخاب کرده و در دیالوگ باکس Choose Details ویژگی مورد نظرتان را برگزینید، و سپس بر روی OK کلیک کنید.
 3. در فهرست Group by، ویژگی که می‌خواهید بر اساس آن گروه بندی انجام شود، را انتخاب کنید.
فیلتر کردن محتویات یک پوشه در فایل اکسپلورر

فیلتر کردن محتویات یک پوشه در فایل اکسپلورر

خارج کردن آیتم‌ها از حالت گروه بندی

در سربرگ View در قسمت Current View Group، دگمه Group By را انتخاب کرده و سپس گزینه (None) را از پائین فهرستی که به شما نمایش داده شده است برگزینید.

مرتب کردن فایل‌ها در هر دیدگاه

 1. در سربرگ View در گروه Current View گزینه Sort by را انتخاب کنید. اگر ویژگی در این فهرست شامل یک نقطه در سمت چپش بود، در آن صورت آیتم‌های در این پوشه قبلا به وسیله آن ویژگی مرتب شده اند.
 2. اگر فهرست Sort by شامل ویژگی مورد نظر شما نباشد، شما می‌توانید Choose columns را اتخاب کرده، بعد از آن ویژگی خودتان را در دیالوگ باکس Choose Details برگزینید و سپس بر روی OK کلیک کنید.
 3. در فهرست Sort by، ویژگی فایلی که می‌خواهیم مرتب کردن آیتم‌ها به آن وسیله انجام شود را انتخاب کنید.

مرتب کردن محتوا در دیدگاه Details

 • نام ستونی که می‌خواهید بر اساس آن مرتب کردن انجام شود را انتخاب کنید.
  • با انتخاب یکباره نام ستون، همه مرتب کردن‌ها بر اساس حروف الفبا و یا ترتیب عددی از کوچکتر به بزرگتر اتفاق می‌افتد.
  • با انتخاب نام ستون برای دفعه دوم، مرتب کردن ستون‌ها به صورت معکوس ترتیب الفبائی و یا از ترتیب عددی از بزرگتر به کوچکتر اتفاق می‌افتد.

علامت ^ یا v که در میانه ستون نشان داده می‌شود، به شما می‌فهماند که اکنون ستون‌ها به چه شکلی مرتب شده اند.

فیلتر کردن محتوای یک پوشه

 1. در فایل اکسپلورر، محتوای پوشه‌ها را به صورت یک فهرست با جزئیات نمایش دهید.
 2. نشانگر ماوس را بر روی سربرگ ببرید تا علامت v در لبه سمت راست ظاهر شود.
 3. گزینه v را انتخاب کنید تا یک فهرست از آیتم‌هائی که می‌توانید فیلتر کردن را بر اساس آن انجام دهید به شما نمایش داده شود. (محتوای لیست، بر اساس مشخصات آیتم‌ها در پوشه است)
 4. یکی از چک باکس‌ها را انتخاب کنید، با انتخاب آن، آیتم‌هائی که مطابق با آن باشند، برای شما نمایش داده می‌شوند و بقیه فیلتر می‌شوند. هر کدام از فیلتر‌ها در زمانی که شما آن‌ها را انتخاب می‌کنید به کار برده می‌شوند، بنابراین شما می‌توانید بلافاصله تاثیر آن را مشاهده کنید.

نکته

شما می‌توانید مراحل سوم (3) تا چهارم (4) را برای اعمال کردن فیلتر به ستون‌های دیگر که در پنل محتوا نمایش داده می‌شود را به کار ببرید.

 1. با کلیک کردن و یا ضربه زدن در خارج از فهرست می‌توانید آن‌ها را ببندید.

تغییر گزینه‌های پوشه

بیشتر گزینه‌هائی که درباره پوشه وجود دارد و احتمالا می‌خواهید آن را تغییر دهید، بر روی ریبون پنجره فایل اکسپلورر قرار دارد. هرچند با استفاده از دگمه (نه فلش) Options که در انتهای سمت راست سربرگ View قرار گرفته است، می‌توانید برخی از گزینه‌های کمتر استفاده شده را بیابید. در دیالوگ باکس Floder Options شما می‌توانید پنجره‌ها را با استفاده از تغییر دادن تنظیمان آن‌ها در سربرگ‌های زیر تغییر دهید:

 • General: در این سربرگ شما می‌توانید چگونگی پیمایش پوشه‌ها را تغییر دهید، برای مثال در اینجا می‌توانید تنظیم کنید که آیتم‌ها با یک بار کلیک و یا دوبار کلیک باز شوند یا آنکه پنل Navigation چه رفتاری را از خودش نشان دهد.
 • View: در این سربرگ شما می‌توانید دیدگاه پیش فرض در زمینه تمام پوشه‌ها را تغییر دهید، و همچنین می‌توانید تنظیمات ویژه ای را برای نمایش و یا مخفی کردن آیتم‌ها اعمال کنید. برای مثال شما می‌توانید مشخص کنید که در چه شرایطی نوار وضعیت در پنجره فایل اکسپلورر نمایش داده شود یا نشود.
تغییر گزینه های نمایش پوشه ها در فایل اکسپلورر

تغییر گزینه های نمایش پوشه و فایل ها در فایل اکسپلورر

نکته

هنگامی که برای اولین بار با ویندوز 10 کار می‌کنید، دیدگاه پیش فرض هر کدام از پوشه‌ها به وسیله نوع آن تعیین می‌گردد. آگر شما، دیدگاه موجود را بر روی تمام پوشه‌های یک نوع خاص اعمال کنید، و بعد از بخواهید که همه چیز را به حالت ابتدائی بر گردانید، باید گزینه Reset Folders را بر روی سربرگ View در دیالوگ باکس Folder Options انتخاب کنید، تا دیدگاه‌های پیش فرض مبتنی بر نوع آن بازیابی گردد. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع پوشه‌ها به بخش «کار با ویژگی پوشه‌ها و فایل‌ها» و «مدیریت پوشه‌ها و فایل‌ها» در بخش ششم مراجعه کنید.

نمایش دیالوگ باکس Folder Option از طریق فایل اکسپلورر

 • در منوی File گزینه Options یا Change folder and Search Options را انتخاب کنید.
 • در سربرگ View دگمه Options یا فلش Options را انتخاب کنید و پس از آن گزینه Change folder and search options را برگزینید.

تغییر دادن پوشه پیش فرض برای فایل اکسپلورر

 1. در دیالوگ باکس Folder Options سربرگ General را انتخاب کنید تا محتویات آن نمایش داده شود.
 2. فهرست Open file Explorer to را انتخاب کنید و سپس هرکدام از گزینه‌های Quick access یا This PC را انتخاب کنید.
 3. گزینه OK را انتخاب کنید.

تعیین چگونگی بازکردن یک آیتم انتخابی

 1. در دیالوگ باکس Folder Option در سربرگ General یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:
 • گزینه Single-click to open an item (point to select) را برای بازشدن یا اجرا شدن آن آیتم با یک کلیک انتخاب کنید.
 • گزینه Double-click to open an item (single-click to select) را برای بازشدن و یا اجرا شدن آیتم انتخابی با دوبار کلیک را انتخاب کنید.
 1. گزینه OK را انتخاب کنید.

اضافه کردن یک مکان به منوی Quick Access

 • پوشه مورد نظرتان را در فایل اکسپلورر باز کنید و سپس یکی از اقدامات زیر را انجام دهید.
  • در سربرگ Home در گروه Clipboard گزینه Pin to Quick Access را انتخاب کنید.
  • در پنل محتوا بر روی پوشه مورد نظرتان راست کلیک کنید و سپس گزینه Pint to Quick Access را انتخاب کنید.

مخفی کردن آیتم‌ها در فهرست Quick Access

 1. در دیالوگ باکس Folder Option بر روی سربرگ General یکی از کارهای زیر را انجام دهید.
  • تیک عبارت Show recently used files in Quick Access را بردارید.
  • تیگ عبارت Show frequently used folders in Quick Access را بردارید.
 2. گزینه OK را انتخاب کنید.

نکته

در ویندوز 10 یک گروه جدید به نام Quick Access در بالای پنل Navigation قرار داده شده است. هنگامی که این انتخاب شود، پنل محتوا در سمت راست خودش مجموعه از پوشه‌هائی که اخیرا آن‌ها را بازدید کرده‌اید و یا فایل‌هائی که به تازگی آن‌ها را استفاده کرده‌اید و یا به صورت مرتب به آن‌ها مراجعه می‌کنید را نشان می‌دهد، با استفاده از این گزینه شما می‌توانید به سرعت به آن فایل و یا پوشه مورد نظر بازگردید و به محتوای آن دسترسی پیدا کنید. این گزینه می‌تواند یک پوشه ب رروی رایانه شما، شبکه کامپیوتری در دسترستان یا حتی یک‌هارد درایو اکسترنال باشد.

 

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی

question