بزرگ ترین سرقت در تاریخ ارزهای دیجیتالی از coincheck

بزرگ ترین سرقت در تاریخ ارزهای دیجیتالی از coincheck

سرقت 500 میلیون دلار NEM از مرکز مبادله ارزهای دیجیتالی Coincheck

بزرگ ترین سرقت در تاریخ ارز دیجیتال از coincheck

به گزارش کارگروه حملات سایبری به نقل از هک رید؛ یکی از مراکز مبادله ارزهای دیجیتالی به نام « Coincheck Japanese» که متعلق به کشور ژاپن است در زمان انتقال ارزهای دیجیتالی یا ارزهای رمزنگاری شده هدف حمله سایبری قرارگرفته و لقب بزرگ ترین سرقت در تاریخ ارز رمزها را به خود اختصاص داده است.
در پی این حمله ۵۸ میلیارد ین ژاپن معادل ۵۳۴ میلیون دلار آمریکا ارز دیجیتالی سرقت شده است.
این اولین باری نیست که تبادل ارزهای دیجیتالی در ژاپن با حمله سایبری و سرقت همراه بوده است. در سال ۲۰۱۴ یکی دیگر از شرکت های فعال در زمینه اقتصاد ژاپن به نام «Mt. Gox Bitcoin» مورد حمله قرار گرفت و در نتیجه ۸۵۰.۰۰۰ بیت کوین (Bitcoins) از این شرکت سرقت شد. این شرکت در حدود ۸۰ درصد معاملات بیت کوین را انجام می داد که این موضوع سبب ورشکستگی آن شد.
NEM همانند بیت کوین، اتریوم و لایت کوین یک ارز دیجیتال است که از نظر حجم مبادلات یکی از هشت ارز رمز پایه ی بزرگ دنیا محسوب می شود. ارزش دلاری ارز های دیجیتال به سرقت رفته در این دو حمله ی هکری تقریبا یکسان است؛ با این تفاوت که بیت کوین در این چند سال رشد بسیار بالایی تجربه کرده است.
در سرقت یاد شده، «واکاتا کویچی یوشیهیرو»، رییس بخش تبادلات و «یوسوکه اوتسوکا»، مدیر ارشد عملیات، میزان خسارت وارده را حدود 534 میلیون دلار براورد کرده بودند که از این میزان 500 میلیون دلار به ارز مجازی NEM مرتبط بود.
مسئولین Coincheck همچنین در نشست خبری اعلام کرده اند که برای نگهداری از ارزهای دیجیتال NEM در فضایی بدون دسترسی به اینترنت از کیف پول الکترونیکی «hot wallet» به جای نمونه ایمن تر «cold wallet» استفاده می کردند. مدیر این شرکت دلیل این مسئله را مشکلات فنی و نیز کمبود نیروی کار متخصص در این زمینه اعلام کرده است.

بزرگ ترین سرقت در تاریخ ارزهای دیجیتالی از coincheck

مسئولین coincheck از کاربران عذرخواهی کردند

قربانیان خسارت 425 میلیون دلاری دریافت می کنند

این موسسه اعلام کرده که معادل 425 میلیون دلار از این مبلغ را به افرادی که متضرر شده اند باز می گرداند. این مبلغ نزدیک به 90 درصد از کل ارزش ارز مجازی NEM است که به سرقت رفته است. مسئولین Coincheck در بیانیه ای اعلام کرده اند به 260 هزار نفر از مالکین این پول مجازی خسارت می دهند. قرار است این خسارت توسط یِن ژاپن پرداخت شود. البته هنوز تصمیم گیری برای زمان پرداخت و نحوه آن ادامه دارد.
درحال حاضر مشخص نیست که چه آینده ای در انتظار سایر شرکت های فعال در زمینه تبادل بیت کوین است، خصوصاً اینکه رهبران جهان که اخیراً در اجلاس سران داووس گرد هم آمدند در زمینه خطرات ارزهای دیجیتالی با یکدیگر به بحث نشستند و حتی برخی هشدارها در مورد استفاده این ارزها در فعالیت های مرتبط با قاچاق مطرح شد.

No votes yet.
Please wait...

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منو اصلی