PowerEdge MX7000 در نمایشگاه GITEX 2019 دبی

در نمایشگاه GITEX 2019  دبی، شرکت DELL EMC نسبت به ارائه فریم سرورهای PowerEdge MX7000 خود اقدام کرده است. قابلیت های بسیار خوبی که شرکت DELL  در این فریم سرور در نظر گرفته است، ویژگی های متمایزی به آن داده است. در این گزارش تیم خبری ما به سراغ غرفه DELL EMC در نمایشگاه جیتکس رفته اند و از آن ها درباره قابلیت های این فریم سرورم توضیحاتی را درخواست کرده اند.

درباره PowerEdge MX7000 بیشتر بدانیم

هنگامی که در محیط پویا و دائما در حال تغییر تجارت امروز کار میکنیم، داشتن یک زیرساخت قوی مانند PowerEdge MX7000 می تواند پلی میان مراکز داده نرم افزاری سنتی و مدرن مان باشد؛ به علاوه این فریم سرور انعطاف پذیری و چالاکی را هم به ما عطا می کند. در واقع، شاسی PowerEdge MX7000 می تواند میزبان تعداد زیادی از بلوک های سرور و  ذخیره سازی باشد. در PowerEdge MX7000  این امکان برای طراحان و کارشناسان وجود دارد که بتوانند منابع خود را بر اساس نیاز توسعه دهند. در این سری از سرورهای شرکت Dell، به ارائه سیستم های اشتراکی در نیرو، خنک سازی، شبکه ارتباطی، ورودی و خروجی، به شکلی کارآمد کرده است.

PowerEdge MX7000  با پهنای 7 یونیت ارائه شده است، که می تواند دو ردیف چهار تایی از اسلت ها را در خود جای دهد و از پهنای باند 12 گیگابایت در ثانیه پشتیبانی کند.

در این سرور امکان استفاده از کانال ها شبکه اترنت 25 گیگابایت، و فیبرهای نوری و انواع دیگر ورودی ها و خروجی ها وجود دارد.

سه ورودی و خروجی فیبر نوری، دو مورد برای اهداف عمومی و یک مورد برای پشتیبانی در مصارف خاص در این سرور قرار داده شده است و سعی شده است تا حد امکان مدول های زائد حذف شود.

امکان شبکه بندی تا 10 شاسی در PowerEdge MX7000 وجود دارد.

امکان مدیریت نقطه ای منفرد برای هر کدام از فضاهای محاسباتی، ذخیره سازی و ارتباطی برای این فریم سرور در نظر گرفته شده است.

ارتباطات با سرعت بالا، اکنون و نه در آینده، با استفاده از PowerEdge MX7000 در اختیار ما قرار دارد.

ساختار PowerEdge MX7000 به گونه ای طراحی شده است که در آن امکان پشتیبانی حداقل از سه پردازنده سرور برای ما وجود داشته باشد.

مقیاس پذیری دینامیکی با بهره گیری از زیرساخت های توسعه پذیر

زیرساخت هایی که DELL EMC برای شبکه طراحی می کند به گونه ای است که به صورت دینامیکی با نیازهای درون شبکه توسعه پیدا کنند. آن ها قابلیت توسعه پذیری خوبی دارند و در زمان ساخت سری فریم ها و سرورهای PowerEdge MX این موضوع به دقت مد نظر قرار گرفته است. در این جا این امکان به وجود آمده است که توان کاری سرور بر حسب نیاز به سرعت و به شکل کارآمدی توسعه پیدا کند و هنگامی که دیگر به منابع استفاده شده نیاز نبود، آن ها به صورت کاملا مدیریت شده و سریع به مجتمع منابع بازگردانده شوند. این کار می تواند ظرفیت های و منابع سخت افزاری در سرور را به صورت بسیار عالی مدیریت کرده و نیازها گسترده و در عین حال نامتجانس را به خوبی برطرف کند.

در این جا از یک پیکربندی کاملا ساختار یافته استفاده شده است و تمامی اسلات هایی که در این سرور قرار گرفته اند (نه تنها سرورهای محاسباتی) از پردازنده های اینتل سری زئون بهره می برند.

ساختار های PowerEdge MX7000 به گونه ای طراحی شده است که انواع رابط ها مانند SAS، SATA ، فیبرهای نوری، رابط های PCIe و غیره به خوبی و هماهنگ با نیازهای شبکه کار کنند. اکنون امکان استفاده از انواع درایوهای ذخیره سازی با انواع رابط ها بر روی این فریم وجود دارد.

این سرور علاوه بر توانایی مدیریت منابع این امکان را دارد که به صورت کاملا یکپارچه و متناسب با نیازهای شبکه ما توسعه پیدا کند و نیازهایی که در آینده برای آن پیدا می شود را به خوبی پشتیبانی کند.

افزایش کارآمدی و شتاب بخشیدن به عملیات های با استفاده از خودکار سازی یکپارچه

در این دست از سرورها از نرم افزار OpenManage سازمانی استفاد شده است. با استفاده از این سیستم می توان تمام منابع درون PowerEdge MX7000 را مدیریت کرد. در این جا ما با یک ساختار یکپارچه و مدیریت شده از منابع محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه روبرو هستیم که به راحتی می توان آن را با استفاده از ابزارهای متناسب و بسیار بهینه مدیریت کرد. اکنون مدول های مدیریتی برای بهینه تر شدن کار مدیریت این فریم یا کاسته شده اند و یا به صورت کامل با همدیگر ترکیب شده اند.

از قابلیت های مهمی که در شاسی PowerEdge MX7000 استفاده شده است آن است که این شاسی این امکان را دارد که توسعه بسیار زیادی پیدا کند و می تواند با هزاران PowerEdge MX دیگر با استفاده از OpenManage ارتباط برقرار کند.

در این فریم سرورها سعی شده است مدیریت به صورت کامل در اختیار کاربر باشد و در آن هم از سیستم های سنتی و هم از سیستم های مدیریتی مدرن در کنار هم استفاده شده است.

در این فریم سرور از API ها برای خودکار سازی عملیات ها استفاده شده است. اکنون به مانند تمام فریم سرورهای مشابه این امکان وجود دارد که بتوان با کمک نرم افزار سخت افزار را هدایت و مدیریت کرد.

یکی از ویژگی هایی که در PowerEdge MX7000 به کار گرفته شده است ان است که امکانات و قابلیت های Remote Access Controller 9 یا به اختصار iDRAC9 در آن به کار رفته شده است که با کمک آن می توان از راه دور به این فریم سرور متصل شده و نسبت به مدیریت ان اقدام کرد.

حفاظت از زیرساخت ها، سرمایه گذاری سودمند و طراحی پاسخگو

اگر به دنبال کاهش خطرات سرمایه گذاری بر روی زیرساختهای شبکه هستید، و میخواهید آخرین نوآوری ها را در اختیار داشته باشید PowerEdge MX7000 یکی از بهترین انتخاب است. این سرور با استفاده از بهترین فناوری ها طراحی شده است که طول عمر و کارآیی را به حداکثر برساند و آشفتگی ها را تا حد امکان کم کند. در این نسل از سرورها شرکت Dell از فناوری های بین نسلی و درون نسلی خود به نحوی عالی استفاده کرده است.

در این سرورها از چند نسل فناوری استفاده شده است و پشتیبانی از حداقل 3 پردازنده در ان مد نظر طراحان بوده است.

این سرور عملا هیچ محدودیت عملیاتی ندارد و ارتباطات آن با آخرین فناوری ها حفظ شده است و با مبلع سرمایه گذاری بسیار منطقی آینده را به ما هدیه می کند.

این سرو از معماری های هدایت گرمایی صنعتی، طراحی مکانیکی خاص خود و الگوریتم های ویژگی برای ساختار پیکربندی خود استفاده کرده است و امکان توسعه و ترکیب با فناوری های آینده را در اختیار شما قرار داده است.

برای مشاهده تمامی گزارش ها از نمایشگاه GITEX 2019 دبی در اینجا کلیک کنید.

در زیر، فیلم گزارش PowerEdge MX7000 توسط تیم خبری آی تی باز ارائه شده است.

 

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی