بازیابی اطلاعات هارد و گوشی به همراه معرفی چند نرم‌افزار و راهکار

بازیابی اطلاعات یکی از مشکلاتی است که هر کاربر رایانه و یا گوشی همراه با آن مواجه است. در این مقاله به بررسی راهکارها و نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات‌ هارد و بازیابی اطلاعات گوشی پرداختیم و چند نرم‌افزار و راهکار را ارائه کرده‌ایم.

بازیابی اطلاعات ، بازیابی اطلاعات‌ هارد ، بازیابی اطلاعات گوشی

شروع مشکل

یکی از مشکلاتی که برای بسیار از افراد پیش می‌آید، بازیابی اطلاعاتی است که به صورت ناخواسته و ناگهانی از روی هارد دیسک خودشان پاک کرده اند. برای بازیابی اطلاعات‌ هارد باید از نرم‌افزار بازیابی قابل اطمینانی استفاده کنید. در اینجا ما قصد داریم که از نرم‌افزار بازیابی اطلاعات EaseUS را به شما معرفی کنیم. این نرم‌افزار می‌تواند به شما کمک کند که به راحتی بازیابی اطلاعات‌ هارد خودتان را انجام دهید.

نکاتی درباره بازیابی اطلاعات‌ هارد

شاید این کابوس برای شما هم اتفاق افتاده باشد:

«شب گذشته قصد داشتم بر روی بخش نهایی پایان نامه ام کار کنم. امانمی‌توانستم آن را در هیچ جای رایانه ام بیابم. بعد به یادم آمد که دیروز وقتی کارم تمام شد، من تعداد زیادی از فایل‌های بی استفاده را پاک کردم و بعد هم سطل زبان ویندوز را خالی کردم تا فضای هاردم اشتغال نشود. وای خدا…! آیا الان می‌شود اطلاعات هاردم را بازیابی کنم؟»

اتفاقاتی از این دست برای بسیاری از کاربران افتاده است. اگر به دنبال راهکار موثری هستید حتما این مقاله را تا به انتها بخوانید.

در واقع، پاک کردن اطلاعات هارد به صورت اتفاقی و غیر عمد، یکی از اتفاقات رایج است. ممکن است در مواقع زیادی شما اطلاعات خودتان را پاک کنید که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • شما یکی از درایوهای خودتان را فرمت کرده باشید تا فضای آن را بهینه‌سازی کنید و ناخواسته فایل شما پاک شده باشد.
 • بر روی دیسک خودتان دستور Disk part clean را اجرا کرده باشید و در نتیجه تمام فایل‌ها و دایرکتوری‌های شما از روی هارد دیسکتان پاک شده باشد.
 • اطلاعاتی که بر روی هارد خودتان داریم تبدیل به یک فایل RAW شده است و به همین خاطر اکنون امکان دستیابی به آن برای شما مقدور نیست.
 • هارد دیسک شما حاوی اطلاعات شما است امانمی‌توانید اطلاعات خودتان را بر روی صفحه نمایشگر ببینید.
 • هارد دیسک شما بر اساس مشکلاتی مانند، ضربه خوردن، اتصالات جریان برق، تمام شدن عمر مفید و یا مشکلات مشابه از کار افتاده باشد.

تا زمانی که هارد دیسک شما مانند مرحله پنجم این فهرست آسیب ندیده باشد، شما می‌توانید اطلاعات خودتان را بازیابی کنید. با این حال اگر هارد دیسک شما به خاطر آسیب فیزیکی مشکل پیدا کرده است و یا آنکه به خاطر به پایان رسیدن عمر مفید آن نمی‌تواند کیفیت ذخیره‌سازی لازم را به شما بدهد، بهتر است با متخصصان این کار در تماس باشید، زیرا روش‌هایی که در اینجا برای بازیابی اطلاعات هارد بیان می‌کنیم ممکن است کار شما را خراب‌ترهم بکند!.

ابزارهایی که برای بازیابی اطلاعات هارد نیاز دارید

آیا بازیابی اطلاعات هارد مشکل دار را می‌توان انجام داد؟ بله، هارد دیسک‌ها از قابلیتی استفاده می‌کنند که به آن نگهداری داده‌ها (Data Remanence) می‌گویند. این به آن معنا است که اطلاعات هارد شما برای همیشه حتی بعد از پاک کردن و یا فرمت کردن کامل هارد دیسک باقی می‌ماند. اگر شما فایل‌هایی که اکنون بر روی هارد دیسک خودتان موجود دارید را از دست بدهید، لازم نیست زیاد نگران آن‌ها باشید. نرم‌افزارهای گوناگونی وجود دارند که می‌توانند به شما برای بازگرداندن اطلاعات هارد کمک کنند، برای مثال ما در اینجا از نرم‌افزار EaseUS Data Recovery Wizard استفاده می‌کنیم که می‌تواند به شما امکان بازیابی کامل داده‌هایتان را بدهد. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید داده‌هایی نظیر فایل‌های زیر را بازیابی کنید.

 • تمام فایل‌های تصویری، ویدئویی، فایل‌های صوتی، ایمیل‌ها، پرونده‌ها، فایل‌های نرم‌افزارهای آفیس، فایل‌های نرم‌افزارهای شرکت Adobe و …
 • بازیابی اطلاعاتی که به وسیله حذف کردن (Deletion)، فرمت کردن و یا تبدیل شدن به حال RAW حذف شده اند؛
 • بازیابی اطلاعاتی که به خاطر حمله‌های ویروسی، آسیب‌های سیستم عامل، نصب مجدد سیستم عامل و یا پارتشین‌بندی از دست رفته اند.

این نرم‌افزار تمهیدات کاملی را برای بازیابی اطلاعات‌ هاردها و یا ابزارهای دیگر ذخیره‌سازی در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می‌شود:

رسانه‌های ذخیره‌سازی رسانه: تمام هارد درایوها (اعم از HDD و SSD)، هاردهای اکسترنال، درایوهای هیبریدی (SSDH)، فلش درایوهای USB، کارت‌های SD، کارت‌های CF، حافظه‌های دوربین‌های دیجیتال و غیره؛

انواع ذخیره سازها تحت نام هر شرکتی: شامل برندهایی نظیر Seagate، SanDisk، Kingstone، Western Digital، Toshiba، Buffalo، LaCie، Samsung، Adate، G-Tech و غیره؛

چگونه بازیابی اطلاعات‌ هارد را انجام دهیم

نرم‌افزار بازیابی اطلاعات‌ هارد EaseUS یکی از محبوب ترین و در عین حال مفیدترین ابزارهای بازیابی اطلاعات است. با کمک آن می‌توانیم بازیابی اطلاعات‌ هارد را تنها با چند کلیک ساده انجام دهیم. در ادامه ما توضیحات کاملی درباره نحوه انجام این کار را به شما ارائه داده‌ایم.

قدم اول: انتخاب و اسکن پارتیشن برای بازیابی اطلاعات‌ هارد

در نرم‌افزار بازیابی اطلاعات‌ هارد EaseUS، درایو یا پارتیشن هاردی که می‌خواهید عمل بازیابی بر روی آن انجام شود را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه «Scan» کلیک کنید.

بازیابی اطلاعات ، بازیابی اطلاعات‌ هارد ، بازیابی اطلاعات گوشی

قدم دوم:مشاهده نتایج اسکن انجام شده بر روی هارد

هنگامی که عملیات اسکن هارد به پایان رسید، می‌توانید در بخش «Deleted Files» (فایل‌های پاک شده)، قسمت «Lost files» (فایل‌های از دست رفته) داده‌های خودتان را مشاهده کنید. بر اساس ساختارهایی که در بخش «Filter» دارید می‌توانید نوع فایل مورد نظر خودتان را انتخاب کنید یا آنکه فایل‌ها را بر اساس نام و یا پسوندشان مرتب کنید. برای مشاهده کردن یک پیش نمایش از فایل‌های یافت شده کافی است که بر روی یکی از فایل‌های لیست دبل کلیک (دوبار کلیک پشت سر هم) انجام دهید.

بازیابی اطلاعات ، بازیابی اطلاعات‌ هارد ، بازیابی اطلاعات گوشی

قدم سوم: بازیابی اطلاعات از دست رفته هارد

تمام فایل‌هایی که می‌خواهید آن‌ها را بازیابی کنید را از روی هارد انتخاب کنید و بعد از آن بر روی کلید Recover کلیک کنید تا آن‌ها بازیابی شده و بر روی مکان دیگری ذخیره شوند(اگر از بازیابی کامل اطلاعات مطمئن نیستید می‌توانید یکبار پیش نمایش آن را ببینید. در صورت سالم بودن پیش نمایش می‌توانید، پروانه بهره‌برداری (License) آن را خریداری کرده و فایل‌ها را کاملا بازیابی کنید).

بازیابی اطلاعات ، بازیابی اطلاعات‌ هارد ، بازیابی اطلاعات گوشی

پرسش‌هایی مهمی که ممکن است در هنگام بازیابی اطلاعات داشته باشید.

در هنگام بازیابی اطلاعات‌ هارد ممکن است پرسش‌هایی برای شما ایجاد شود.

سوال اول: هزینه بازیابی اطلاعات‌ هارد چقدر است؟

شاید پیش خودتان فکر کنید که بازیابی اطلاعات‌ هارد شما بسیار هزینه است اما آیا واقعا همینطور است؟

در واقع، بسته به نوع بازیابی و اطلاعاتی که ما در سال 2019 (1398) در اختیار داریم، بازیابی اطلاعات می‌تواند از حالت رایگان تا چند صد دلار برای شما متفاوت باشد. به صورت میانگین هزینه زیادی بابت بازیابی اطلاعات به خصوص در حالت‌های ساده مانند حذف ناخواسته و یا فرمت کردن درایو از مشتریان دریافت نمی‌شود. درعین حال فناوری‌های زیادی در دسترس است که بتوان به کمک آن اطلاعات هاردهای آسیب دیده را کاملا بازیابی کرد.

در آخر، نکته مهم در تعیین هزینه‌های بازیابی اطلاعات‌ هارد اهمیت اطلاعات حذف شده است. ممکن است اطلاعات شما به قدری حیاتی باشند که کوچکترین آسیبی در آن بتواند سبب شود که هزینه زیادی برای بازیابی بپردازید. برای مثال در برخی از بانک‌های داده که اطلاعات مشتریان ذخیره می‌شود، هر آسیبی می‌تواند به نتایج مالی بسیار زیادی منجر شود.

نکته آخر هم سطح آسیب فیزیکی هارد و یا درایو ذخیره‌سازی است. اگر هارد دیسک شما دچار آسیب فیزیکی شده باشد و یا آنکه عمر مفید آن به پایان رسیده باشد، بازیابی اطلاعات‌ هارد شما بسیار سخت و پر هزینه است.

سوال دوم: چه نرم‌افزاری برای بازیابی اطلاعات‌ هارد خوب است و جزو بهترین‌های سال است؟

صحبت از بهترین نرم‌افزاری که بتوان به کمک آن بازیابی اطلاعات‌ هارد را انجام داد سخت است، با یک جستجوی ساده در گوگل شاهده آن خواهیم بود که یک فهرست نسبتا جامع از ابزارها را بیابید. بنابراین پرسش‌های زیادی برای شما ایجاد می‌شود که چطور می‌توانیم بهترین را انتخاب کنیم.

ما در فهرست مجموعه‌ای از عوامل را ذکر کرده‌ایم که با کمک آن میتوانید بهترین نرم‌افزار بازیابی اطلاعات‌ هارد را بیابید:

 • آیا نرم‌افزار سازگاری کاملی با سیستم ذخیره‌سازی اطلاعات شما دارد؟
 • آیا شیوه‌ای که برای بازیابی اطلاعات‌ هارد به خدمت می‌گیرد ساده است؟
 • هزینه خرید نرم‌افزار چقدر است؟ آیا شما باید لیسانس اصل آن را خریداری کنید و یا آنکه می‌توان آن را به صورت رایگان استفاده کرد؟
 • آیا روشی برای ارتباط با تیم کارشناسان در آن تعبیه شده است و یا می‌تواند توضیحات فنی را به راحتی دریافت کرد؟
 • کیفیت بازیابی اطلاعات‌ هارد در آن چقدر است؟ آیا به راحتی می‌توان کیفیت اطلاعاتی خوبی را در اختیار شما بگذارد؟

نرم‌افزار بازیابی اطلاعات‌ هارد EaseUS Data Recovery Wizard نرم‌افزار چندان گرانی نیست و می‌تواند با کیفیت خوبی نیز بازیابی اطلاعات‌ هارد شما را انجام دهد. این نرم‌افزار به صورت گسترده‌ای توسط کاربران استفاده شده است و بسته به موقعیت‌هایی که شما انتخاب می‌کنید می‌تواند به شما خدمات خوبی را ارائه کند.

اگر بخواهم به صورت صادقانه با شما صحبت گنم باید بگویم که تا زمانی که هارد درایو شما به صورت فیزیکی آسیب ندیده باشد، بازیابی اطلاعات آن به سادگی و با استفاده از چند کلیک امکان‌پذیر است. در غیر اینصورت نیازمند کارهای کارشناسی است که در مقاله‌های آینده درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

چطور بازیابی اطلاعات گوشی را انجام دهیم

آیا شما هم اطلاعات مهمی از روی گوشی موبایل خودتان را از دست داده اید؟ در این بخش از مقاله قصد داریم درباره بازیابی اطلاعات گوشی صحبت کنیم و ببنیم که فرایند بازیابی اطلاعات در گوشی‌های تلفن همراه به چه صورت است. ما در اینجا دو راهکار را ارائه کرده‌ایم و در نتیجه سعی کردیم به پرسش‌های مهم در اینجا پاسخ دهیم.

آیا می‌توان اطلاعاتی که به صورت کامل از روی گوشی پاک شده است را بازیابی کرد؟

به این کابوس فکر کنید، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد:

«سلام، من در زمانی که می‌خواستم اطلاعات را از روی گوشی به رایانه ام منتقل کنم، به صورت ناگهانی، متوجه شدم که برخی از اطلاعات مهم MicroSD پاک شده است. تمام عکس‌ها، تصاویر و ویدئو هایم همگی از بین رفته اند. چطور می‌تواند آن‌ها را بازیابی کنم؟ آیا راهی هست که عمل بازیابی اطلاعات گوشی را انجام دهم؟ این اطلاعات برای من بسیار مهم است…!».

این مورد برای بسیاری از افراد به خصوص در زمان جابجایی اطلاعات را انجام می‌دهند اتفاق می‌افتد. اما خبر خوب آن است که امکان بازیابی اطلاعات گوشی وجود دارد و می‌تواند داده‌ها و اطلاعات موجود بر روی گوشی‌های همراه به صورت سالم بازیابی کرد.

 اولین نکته‌ای که باید در ذهن داشته باشیم آن است که، هر گونه تبادل اطلاعات را به صورت کامل قطع کنید و هیچ داده جدیدی را وارد حافظه و یا کارت SD خودتان نکنید. هر اطلاعاتی که قبلا در کارت خودتان ذخیره کرده اید هم اکنون در کارت SD یا کارت حافظه موبایل شما حفظ شده است و می‌توان آن را بازیابی کرد.

با این حال این را در خاطر داشته باشید که اگر اطلاعات شما با وارد شدن اطلاعات جدید بازنگاری (Over write) شوند، بازیابی اطلاعات گوشی شما بسیار سخت‌تر انجام می‌شود. برای همین بهتر است هر تبادل داده‌ای را متوقف کرده و کارت حافظه را از ابزار و یا گوشی مورد نظر خارج کنید.

بر اساس راهنمای Android Phone Recovery ، بهترین شیوه بازیابی اطلاعات گوشی‌های اندروید آن است که این کار بر روی رایانه انجام دهیم.

راهکار برای بازیابی اطلاعات گوشی:

 • راهکار اول: استفاده از سیستم بک آپ گوشی (Mobile Data Recovery Backup)؛
 • راهکار دوم: استفاده از سیستم بازیابی اطلاعات گوشی اندروید Recoverit ؛

راهکار اول: بازیابی اطلاعات گوشی با استفاده از بک آپ

آیا اطلاعات حذف شده شما هنوز در سطل زباله گوشی است؟

اگر شما یک فایل را از روی هارد رایانه خودتان پاک کنید آن به سمت سطل زباله (Recycle bin) رایانه می‌رود و می‌تواند به راحتی آن را بازگرداند. این موضوع در گوشی‌های موبایل صادق نیست و این به خاطر شکل در حجم کم حافظه‌های موبایل است. در اینجا ما هیچ سطح زباله‌ای نداریم. بنابراین هر اطلاعاتی که از گوشی شما حذف شود، به هیچ سطل زباله‌ای انتقال پیدانمی‌کند و در نتیجه شما نمی‌توانید اطلاعات خودتان را با چند تاچ ساده برگردانید..! متاسفانه!

چطور بازیابی اطلاعات گوشی را به صورت رایگان انجام دهیم؟

این که نمی‌توان اطلاعات گوشی را از طریق سطح زباله بازیابی کرد، خبر بدی است، با این حال راهکارهای جایگزینی به بازار آماده است که بتوانید از یک سیستم پشتیبان گیری استفاده کنید. اکنون بسیاری از گوشی‌های موبایل امکان ارتباط با سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری را برای کاربرانشان ارائه کرده اند. برای مثال شرکت سامسونگ سرویس Samsung Cloud را به کاربران گوشی‌های خود ارائه کرده است. اما فقط شرکت‌های ارائه کننده گوشی موبایل نیستند که این سرویس‌ها را به کاربران خود ارائه می‌کننأ، برخی از سرویس‌های دیگر نظیر DropBox، OneDrive و Google Dirve نیز وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای بک آپ گیری از گوشی‌های از آن استفاده کنیم.

تمام آن‌ها به شما کمک می‌کنند که به راحتی بتوانید اطلاعات خودتان را بازیابی کنید بدون آن که نیازمند استفاده از رایانه باشید. معمولا، بیشتر داده‌های موجود بر روی گوشی‌های اندروید قابلیت بک آپ گیری دارد و شما می‌توانید به راحتی از فایل‌ها، ویدئوها، عکس‌ها، فایل‌های صوتی، پیامک‌ها، تنظیمات و حتی نرم‌افزارها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

چطور با استفاده از Google Drive بازیابی اطلاعاتی گوشی را انجام دهیم؟

اکنون بگذارید ببینم که بازیابی اطلاعات گوشی اندروید خودمان را باید به چه شکلی انجام دهیم. ما در اینجا از سرویس Google Drive استفاده کنیم. برای بازیابی فایل‌ها می‌توان از بک آپ گوگل استفاده کنیم، برای همین شما باید به صورت دائمی بک آپ از گوشی خودتان بر روی Google Drive داشته باشید.

برای تهیه بک آپ اطلاعات اندروید به شیوه زیر عمل کنید.

 1. نرم‌افزار Google Drive بر روی گوشی خودتان را باز کنید؛
 2. بر روی گزینه Add و سپس Upload تاچ کنید تا اطلاعات و فایل‌های لازم آپلود شوند.
 3. در نهایت شما باید فایل‌هایی که آپلود کرده اید را در بخش «My Drive» مشاهده کنید.

بعد از آن، شما به راحتی می‌توانید فایل‌ها را به صورت رایگان و بدون نیاز به رایانه بازیابی کنید. داده‌هایی که در اینجا ذخیره کرده اید می‌توانند به راحتی و به شکل مستقیم در زمان بازیابی اطلاعات گوشی بر روی گوشی شما بارگذاری شوند.

بازیابی اطلاعات گوشی اندروید

 1. با استفاده از حساب کاربری خودتان وارد بخش Google Drive شوید.
 2. ابزاری را انتخاب کنید تا بتوانید فایل‌های بک آپ گرفته در آن را مشاهده کنید.
 3. در نهایت بر روی گزینه «Restore» کلیک کنید تا بازیابی اطلاعات گوشی شما انجام شود.

اگر شما اطلاعات پشتیبان را برروی هر سرویس ابری دیگری داشته باشید، می‌توانید به شیوه‌ای مشابه آن‌ها را بر روی موبایل خودتان بازیابی کنید.

اما اگر هیچ اطلاعات پشتیبانی در دسترس نداشته باشیم چطور؟ در ادامه این مقاله ما چند راهکار را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند به شما نشان دهد که چطور فایل‌های پاک شده خودتان را بازیابی کنید و بتوانید بازیابی اطلاعات گوشی همراه را بدون داشتن فایل پشتیبان انجام دهید.

راهکار دوم: بازیابی اطلاعات کارت SD با استفاده از نرم‌افزار Recoverit

راهکار ساده دیگر برای بازیابی اطلاعات گوشی اندروید، بدون انجام عمل روت کردن، استفاده از نرم‌افزارهای ارائه شده توسط شرکت‌های ثالث است. اما بهترین نرم‌افزار بازیابی اطلاعات گوشی‌های اندروید چیست؟ نرم‌افزار Recoverit به نظر ما یکی از نرم‌افزارهای خوب است که به کمک آن می‌توانیم بازیابی اطلاعات گوشی همراه خودمان را انجام دهیم.

یکی از خوبی‌های نرم‌افزار Recoverit آن است که می‌توان نسخه کاملش را بدون پرداخت هزینه دانلود کرد.

نرم‌افزار بازیابی اطلاعاتی گوشی Recoverit یک نرم‌افزار قدرتمند برای بازیابی داده‌های گوشی است. این نرم‌افزار می‌تواند به راحتی اطلاعات حذف شده بر روی کارت SD گوشی شما را بازگرداند. این نرم‌افزار همچنین می‌تواند برای بازیابی عکس‌ها، ویدئوها، موزیک و فایل‌های دیگر که بر روی کارت حافظه شما وجود داشته است استفاده شود. نرم‌افزار Recoverit می‌تواند داده‌های موجود بر روی انواع گوناگونی از حافظه‌ها را بازیابی کند و هیچ مسئله‌ای هم در زمینه حذف شدن و یا از دست رفتن داده موجود، برای آن وجود ندارد.

به همین خاطر، شما می‌تواند با استفاده از این نرم‌افزار، حافظه گوشی خودتان را اسکن کنید و به صورت نقطه به نقطه به بررسی آن پرداخته و یک پیش نمایش از اطلاعات بازیابی شده را دریافت کنید. پیش از آن که ادامه این مقاله را بخوانید، لطفا بگذارید که یک پرسش را مطرح کنم: ” آیا می‌تواند یک ویدئوها حذف شده را پیش از بازیابی مشاهده کرد؟” خوب بهتر است که ادامه این مقاله را بخوانیم تا ببینم که آیا انجام چنین کاری ممکن است یا خیر.

گام سوم برای بازیابی اطلاعات گوشی اندروید

نرم‌افزار Recoverit یک نرم‌افزار بازیابی اطلاعات گوشی همراه است که برای رایانه‌های شخصی طراحی شده است. برای بازیابی اطلاعات از ابزار موبایل، باید کارت SD خودتان را از جای خود خارج کنید و آن را به وسیله یک رابط به رایانه خودتان متصل کنید. سپس مراحلی که در ادامه این مقاله توضیح داده‌ایم را انجام دهید.

اگر شما دارای سیستم عامل مک هستید، می‌توانید نسخه متناسب این نرم‌افزار را دانلود کنید و بر روی رایانه خودتان نصب کنید.

یک : کارت SD خودتان را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که کارت شما به رایانه تان متصل است. برای بازیابی اطلاعات پاک شده از حافظه گوشی خودتان، کارت SD را انتخاب کنید و بعد از آن بر روی دکمه «Start» کلیک کنید تا فرایند آغاز شود.

بازیابی اطلاعات ، بازیابی اطلاعات‌ هارد ، بازیابی اطلاعات گوشی

دو: انجام اسکن بر روی کارت SD

نرم‌افزار بازیابی اطلاعات گوشی Recoverit اسکن کارت SD را آغاز می‌کند و بلافاصله بعد از آن امکان مشاهده عملیات برای ما میسر می‌شود. شما می‌توانید عملیات را در هر زمانی متوقف کرده و یا کل کنسل کنید.

بازیابی اطلاعات ، بازیابی اطلاعات‌ هارد ، بازیابی اطلاعات گوشی

سه: پیش نمایش و بازیابی ویدئوهای حذف شده

آیا هنوز سوالی که در ابتدا پرسیدم (آیا می‌تواند یک ویدئوها حذف شده را پیش از بازیابی مشاهده کرد؟ ) در خاطرتان است، اکنون وقت جواب دادن به آن است، بله انجام چنین کاری میسر است. تنها کاری که باید در اینجا انجام دهید آن است که فایل مربوط را انتخاب کرده و بر روی دکمه «Preview» کلیک کنید، با انجام این کار می‌توانید یک پیش نمایش از فایل خودتان را مشاهده کنید.

بعد از آنکه اسکن به صورت کامل به انجام رسید، می‌توانید تمام فایل‌های قابل بازیابی از روی گوشی خودتان را مشاهده کنید. پیش از آنکه داده‌های گوشی اندروید خودتان را بازیابی کنید، بهتر است که برخی از آن‌ها مانند عکس‌ها، ویدئوها، پرونده‌ها و فایل‌های صوتی را برسی کنید، در اینجا بهتر است که یک و یا چند فایل را انتخاب کرده و سپس کلید Recover را بزنید تا بتوایند فایل‌ها را ذخیره کنید.

بازیابی اطلاعات ، بازیابی اطلاعات‌ هارد ، بازیابی اطلاعات گوشی

کارهای MicroSD یا همان کارت‌های SD یکی از کارت‌های بسیار پر استفاده در گوشی‌های اندروید به عنوان حافظه‌های خارجی هستند. هنگامی که داده‌های فایل‌های شما بر روی آن‌ها مفقود می‌شوند، بهتر است که کارت SD را از جای خود خارج کنید و نسبت به بازیابی اطلاعات مهم خودتان اقدام کنید.

از دست رفتن اطلاعات بر روی هارد و یا گوشی همراه شما می تواند تبدیل به یکی از کابوس های زندگیتان شود. در این مقاله ما چند راهکار برای بازیابی اطلاعات هارد و بازیابی  اطلاعاتی گوشی همراه را ارائه کردیم.

در این مقاله ما نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard را برای بازیابی اطلاعات‌ هارد معرفی کردیم. این نرم افزار ساده و قدرتمند است و می تواند بسیاری از اطلاعات مهم بر روی هارد درایو شما را بدون توجه به شرکت سازنده و یا نوع ساختار فایل بازیابی کند.

همچنین در زمینه بازیابی اطلاعات گوشی  هم سرویس های بک آپ گیری  مانند Samsung Cloud، Dropbox، OneDrive و Google Drive را معرفی کردیم و راهکارهایی را برای گرفتن بک آپ بر روی Google Drive مطرح کردیم. همچنین نرم افزار Recoverit را نیز معرفی کردیم که بتوانید با کمک آن فایلهای موجود بر روی کارت SD گوشی خودتان را بازیابی کنید.

در آینده ما مباحث بیشتری را درباره کار با فایل ها و امنیت بیان خواهیم کرد و شیوه های بهتری و نرم افزارهای جدید تری را برای بازیابی اطلاعات مهم به شما معرفی می کنیم. با ما باشید و حتما مقاله های بعدی ما را مطالعه کنید.

در آی تی باز ما انواع هارد و درایو های ذخیره سازی را ارائه کرده ایم. با نگاهی به فروشگاه این سایت می توانید مجموعه کاملی از هاردهای مکانیکی (HDD) و حافظه های حالت جامد (SSD) را ببینید که فرصت ها و امکانات خوبی را برای ذخیره سازی در اختیار شما قرار می دهند.

سوالات متداول

هزینه بازیابی اطلاعات‌ هارد چقدر است؟

فناوری های بازیابی اطلاعات در ظرف چند سال گذشته رشد بسیاری پیدا کرده است و اکنون شیوه های بسیار خوبی برای بازیابی اطلاعات در اختیار ما قرار دارد. اکنون هزینه بازیابی اطلاعات بر حسب شرایط آسیب می تواند از کاملا رایگان تا چند صد دلار باشد. اما در حالت های خانگی و معمول این هزینه به چند دلار محدود می شود.

چه نرم افزاری برای بازیابی اطلاعات‌ هارد خوب است و جزو بهترین هاست؟

جواب به این سوال سخت است اما نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard یک نرم افزار خوب است که رابط کاربری ساده و قدرت خوبی دارد. و می تواند به شما برای بازیابی اطلاعات کمک کند.

آیا اطلاعاتی که ما در گوشی همراه پاک می کنیم وارد سطل زباله آن می شود؟

متاسفانه در گوشی های همراه به خاطر محدودیت حافظه چنین امکانی وجود ندارد. در واقع در این گوشی ها تنها راهکار بازیابی اطلاعات آن است که حافظه SD را توسط رایانه بازیابی کنیم.

نرم افزار مناسب برای بازیابی اطلاعات گوشی چیست؟

نرم افزار مناسب برای بازیابی اطلاعات گوشی، نرم افزار Recoverit است. این نرم افزار رایگان است و می توان آن را بر روی رایانه نصب کرد و با اتصال کارت SD به آن امکان بازیابی اطلاعات برای ما مهیا می شود.

آیا شیوه مناسبی برای حفظ اطلاعات گوشی وجود دارد؟

بله، برای حفظ اطلاعات گوشی می توان آنها را در سرویس های ابری ذخیره سازی کرد. با داشتن یک نسخه پشتیبان در سرویس های ابری نظیر Samsung Cloud، Dropbox، OneDrive و Google Drive می توان این اطمینان را داشت که اطلاعات ما همیشه در حالت ایمنی ذخیره هستند.

No votes yet.
لطفا صبر کنید...

3 دیدگاه

 1. سلام من هاردمو با otg به موبایلم وصل کردم و اشتباه فرمت رو زدم و تمام اطلاعات هاردم پاک شد میخواستم بدونم برمیگرده؟ احتمالش چند درصده🥺؟ هاردمم ۲ ترابایته ولی اطلاعاته توش شاید یک چهارمه هاردو پر کرده باشه هزینش خیلی میشه؟
  • درباره هزینه اش نمی توانیم نظر بدهیم، ولی اطلاعات شما قابل برگشت است. بهتر است که آن را به یک متخصص در زمینه بازیابی اطلاعات بدهید تا اطلاعات برای شما برگردانند.
   • من هاردمو بردم یه مرکز دادم تا ریکاوری بشه هاردم رو چون با otg به موبایلم وصل کردم فرمت شده ولی گفتن ریکاوری پنجاه پنجاست درسته؟ یعنی ممکنه با ریکاوری اطلاعات ۱۰۰ درصد و کامل برنگرده؟ بعد از فرمت هیچ اطلاعاتی به هارد اضافه نکردم و از هیچ برنامه ایی استفاده نکردم ولی بهم گفتن ریکاوری کلا احتمالش پنجاه پنجاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی

question