راهنمای خرید سرور hp ، راهنمایی جهت خرید سرور hp ، نکات خرید سرور hp ، راهنمای انتخاب سرور hp

راهنمای خرید سرور HP

راهنمای خرید سرور HP شامل تعداد زیادی از محصولات سخت افزاری، نرم افزاری و راهکارهای طراحی و نصب و اجرا می شود که ارائه کردن آنها در یک مقاله چند صد کلمه ای کار دشواری است. با این حال ما در اینجا سعی داریم  به بیشترین خواسته ها و درخواست ها پاسخ دهیم و راهنمایی جهت خرید سرور HP شامل تمامی نکات خرید سرور HP و راهنمای انتخاب سرور HP که متناسب با کار و کسب شما باشد را ارائه کنیم.

راهنمای خرید سرور hp ، راهنمایی جهت خرید سرور hp ، نکات خرید سرور hp ، راهنمای انتخاب سرور hp

راهنمایی جهت خرید سرور HP

در ابتدای بحث برای ارائه راهنمایی جهت خرید سرور HP بهتر است که نگاهی به انواع سرورها و ابزارهایی بیندازیم که می تواند در کار ما موثر باشند و بر انتخاب های ما تاثیر بگذارند.

توجه به مشخصات و توانمندی های سرور

هر سروری که در شبکه ما قرار می گیرد، مجموعه ای از مشخصات و توانمندیها را دارد. این مشخصات و توانمندیها به شما کمک می کند که بتوانید ساختار مناسبی از سخت افزارها را در اختیار داشته باشید که با کمک آن نرم افزارها را به اجرا درآورده و در نهایت فعالیت های لازم را بر روی داده ها و اطلاعات خود انجام دهید.

پیکربندی سرور مهم است

اولین نکته  خرید سرور HP  پیکربندی اجزایی است که ما برای سرور خود انتخاب می کنیم. این پیکربندی امکان نصب تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را در اختیار ما قرار می دهد.

راهنمای خرید سرور HP : سرورهای ایستاده

اگر شما کسب و کاری کوچک و تازه بنیادی دارید و یا آنکه می خواهید از سرور HP به عنوان یک ورک استیشن استفاده کنید سرورهای سری ایستاده می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این سرور ها شبیه به کیس رایانه های شخصی است و نیازی به نصب در رک ندارند. تمامی نرم افزارها و سخت افزارهایی که در این سرورها به کار برده می شوند، در سطح پایینتری مشابه سرورهای دیگر هستند. از نظر قیمت نیز ارزان تر می باشند و به شما امکانات خوبی را برای شبکه های کوچک می دهند.

راهنمای خرید سرور hp ، راهنمایی جهت خرید سرور hp ، نکات خرید سرور hp ، راهنمای انتخاب سرور hp

راهنمای خرید سرور HP : سرورهای رکمونت 

رده دیگری از سرورهای اچ پی سری «رکمونت» است. رکمونت ها سرورهایی هستند که به صورت چمدانی ارائه می شوند و برای راه اندازی باید در رک قرار بگیرند (اصطلاح رکمونت نیز به این موضوع اشاره دارد). سرورهای رکمونت انواع بسیار گوناگونی دارند و با قدرت ها و قابلیت های بسیار متنوعی ارائه می شوند. در واقع بسیاری از دیتاسنترها متشکل سرورهای HP رکمونت هستند.

در این سایت ما تعداد از این سرورها را به شما نشان دادیم که می توانید با مراجعه به لینک های زیر آن ها را مشاهده کنید و نسبت به دریافت اطلاعات اقدام کنید.

راهنمای خرید سرور hp ، راهنمایی جهت خرید سرور hp ، نکات خرید سرور hp ، راهنمای انتخاب سرور hp

راهنمای خرید سرور HP : سرورهای تیغه ای 

سری قابل توسعه از سرورهای اچ پی سرورهای تیغه ای یا Blade نام دارند. از نظر پیکربندی تفاوت زیادی میان سرورهای تیغه ای و سرورهای رکمونت وجود ندارد. مزیت اصلی این سرورها توسعه آن ها در قالب یک فریم واحد است.

راهنمای خرید سرور HP : سرورهای سینرژی

در انتهای راهنمای انتخاب سرور HP، ما به سرورهای سینرژی می رسیم. این سری از سرورها نسل آخر فناوری های شرکت HPE است که برای فعالیت های حیاتی  شبکه ارائه شده اند. این نوع از سرورها شکل توسعه یافته تر از سرورهای بلید هستند و توانمندیهای خوبی در زمینه محاسبات، ذخیره سازی، ارتباطات شبکه و بهره گیری از نرم افزارها دارند. اکنون انواع مختلفی از ماژول ها و تیغه های این نوع از سرورها وجود دارند که میتوانند به ما در بهینه تر شدن فعالیت شبکه کمک کنند.

در راهنمای خرید سرور HP همیشه تناسب میان نیازهای سازمانی با سرور HP خریداری شده از مهمترین نکات است. شما باید در هر زمان از سرورهایی استفاده کنید که بتوانند نیازهای واقعی شما در زمینه پردازش، ذخیره سازی و ارتباطات را برطرف کنند.

راهنمای خرید سرور hp ، راهنمایی جهت خرید سرور hp ، نکات خرید سرور hp ، راهنمای انتخاب سرور hp

راهنمای انتخاب سرور HP

هنگامی که به نرم افزارها، وب سایت و فروشگاه های فروش سرور HP مراجعه می کنید، متوجه میشوید که تعداد زیادی از مشخصات فنی در جداول بلند و بالا به شما ارائه می شود. اگر بخواهیم راهنمای انتخاب سرور HP خوبی به شما ارائه دهیم، باید بگوییم که نگران این فهرست و جداول نباشید، بسیاری از آنها حتی در کارهای تخصصی نیز به کار نمی آیند و صرفا در برخی از مواقع ویژه می توان از آنها استفاده کرد.

فهرست تجهیزات مناسبی تهیه کنید

اما بهترین راهنمایی جهت خرید سرور HP آن است که با کمک یک مشاور یک فهرست خرید تجهیزات (LOM) تهیه کنید و از آن برای بررسی ملزومات استفاده کنید. سرورهای HP از انواع پردازنده ها، رم ها، هاردها و حافظه های ذخیره سازی، کارت های شبکه، ریدکنترلرها، نرم افزارها و نیز امکانات ارتباطی و گرافیکی پشتیبانی می کنند. اما شما تنها به تعداد محدودی از این موارد نیاز دارید. بهتر است بر روی LOM خودتان متمرکز شوید و به سراغ سروری و یا کانفیگ سروری بروید که بهترین انطباق را با فهرست شما دارد. ممکن است مجبور به تغییرات جزئی در مدل و مشخصات باشید، اما نگران نباشید، همپوشانی بسیار خوبی در این قطعات و تجهیزات وجود دارد.

راهنمای خرید سرور hp

پس از تهیه LOM خودتان و چرخی در بازار به مجموعه مشخصی از انتخاب ها دست پیدا می کنید. بهترین راهنمای انتخاب سرور HP آن است که تمامی سرورها، قطعات سرور و یا کانفیگ انتخابی موجود در بازار بیشترین تطابق را با فهرست تجهیزات مورد نظر شما داشته باشد. اگر درباره برخی از این موارد مطمئن نیستید می توانید از یک کارشناس کمک بگیرید و یا در اینترنت به سایت شرکت تولید کننده مانند HPE مراجعه کنید و از صحت اطلاعات و مشخصات مطمئن شوید.

راهنمای خرید سرور hp ، راهنمایی جهت خرید سرور hp ، نکات خرید سرور hp ، راهنمای انتخاب سرور hp

مواظب قطعات تقلبی باشید

یکی از نکات خرید سرور HP بسیار مهم در اینجا آن است که، چطور قطعات تقلبی را از قطعات اصل تشخیص دهیم. این تشخیص کار ساده ای نیست، حتی کارشناسان مجرب هم گاهی در دام قطعات تقلبی گیر می افتند. بهترین روش در اینجا خرید از نمایندگی های معتبر و شرکت های اصلی هستند که به شما بهترین قطعات را ارائه می کنند و آن ها را بر حسب شرایط قطعه تضمین می کنند. البته برخی از راهکارهای فنی وجود دارد، اما به همان اندازه که این راهکارها فراگیر می شوند، جاعلان نیز از آن ها استفاده می کنند و قطعات تقلبی را با توجه به این مشخصات ارائه می کنند. برای همین بهترین توصیه و راهنمای انتخاب سرور HP خرید از شرکت های معتبر تامین کننده است.

سوالات متداول

  • بهترین مرکز راهنمای خرید سرور HP کدام است؟

شرکت HPE انواع گوناگونی از وب سایتها، نرم افزارها و سامانه های مشاوره ای را ارائه کرده است. این ابزارها می توانند به مشتریان بهترین راهنمای خرید سرور HP را ارائه کنند. همچنین برخی از نمایندگی ها و شرکت های داخلی و خارجی نیز می توانند انواع راهنمایی جهت خرید سرور HP را در اختیار مشتریان بگذارند.

  • مهمترین نکات خرید سرور HP چیست؟

یک تناسب ظرفیت کاری خودتان با قابلیت های سرور را در نظر بگیرید. دو مطمئن شوید که ساختار شبکه فعلیان (در صورت وجود) با سرور مطابقت دارد. سه حتما نیازهای آینده را در نظر بگیرید و سروری را انتخاب کنید که بهترین امکان توسعه را در اختیارتان بگذارند.

  • بهترین توصیه در برای کالاهای تقلبی موجود در بازار چیست؟

بهترین توصیه آن است که کالاهای خود را از نمایندگی های اصلی و یا شرکت های معتبر و حتما با ضمانت نامه تامین کنید. متاسفانه هیچ شیوه معتبری برای شناسایی قطعات اصلی از بدل وجود ندارد، شیوه های ابتکاری موجود هم با اما و اگرهایی همراه است. برای همین بهترین راهنمایی جهت خرید سرور HP آن است که از نمایندگی های معتبر خرید کنید.

  • آیا قیمت را می توان به عنوان یک راهنمای خرید سرور HP اصل در نظر گرفت؟

خیر، قیمت نمی تواند به عنوان معیار و یا راهنمایی جهت خرید سرور HP اصل باشد. قیمت سرور HP ممکن است بر اساس قابلیت ها و یا مشخصاتی تعریف شوند که در سرور به کار رفته است و به همین خاطر قیمت معیاری دقیقی برای نشان دادن اصل و یا بدل بودن سرور نیست.

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی

question