پینگ شبکه

پینگ شبکه چیست و چطور کار می کند؟

آیا تا به حال internet-lag را تجربه کرده اید که می خواهید کامپیوتر خود را از پنجره مجاور به پایین پرتاب کنید؟ اما قبل از انجام این کار، ما در این مقاله قصد داریم به شما در رفع عیب یابی وضعیت کمک نماییم تا بتوانید آن را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید. وقتی چنین وضعیتی برای کامپیوتر شما رخ می دهد، بهتر است که ابتدا یک تست پینگ شبکه انجام دهید. اما منظور از پینگ شبکه چیست؟ در ادامه می خواهیم شما را با دستور پینگ شبکه، نحوه انجام Ping شبکه و ping چطور کار می کند و همچنین موارد استفاده از ping را به شما خوانندگان گرامی آموزش دهیم. علاوه بر این شما مواردی مانند تفاوت بین TCP و UDP را یاد خواهید گرفت و از چه پورت هایی برای تست پینگ شبکه استفاده می شود و همچنین یک لایه ping osi چیست. اگر تاکنون نمی دانید که تست Ping چیست، مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید باشد و وقتی که اصول اولیه پینگ شبکه را یاد گرفتید، دیگر درنگ نمی کنید و به جای استفاده از راه حل های غیر معقول، پینگ شبکه را امتحان می کنید.

پینگ شبکه

دستور پینگ شبکه چیست؟

به منظور پاسخگویی موفقیت آمیز به سوال «پینگ شبکه چگونه کار می کند؟» باید دانست که منظور از پینگ شبکه چیست؟ به طور خلاصه، ping مخفف عبارات Packet Internet or Inter-Network Groper  می باشد و ابزار شبکه ای است که برای تعیین دسترسی به یک IP address خاص یا هاست استفاده می شود. پینگ یک ابزار اساسی اینترنتی است که به کاربر اجازه می دهد تا بررسی کند که یک آدرس IP خاص وجود دارد و می تواند درخواست ها را بپذیرد و با ارسال بسته ای به آدرس مشخص شده و منتظر پاسخ دادن فعالیت می کند.

همچنین پینگ شبکه می تواند به روند ارسال پیام به کلیه اعضای لیست یک درخواست لیست پستی، یک ACK (کد تایید) مراجعه کند و این کار قبل از ارسال نامه الکترونیکی به منظور دسترسی همه آدرس ها انجام می شود. دستور Internet Ping برای تست ارتباطات شبکه، رها کردن بسته های کوچک از یک دامنه استفاده می شود و سپس تعیین می کند چه مدت طول می کشد این بسته round trip را انجام دهد. دستور پینگ شبکه یکی از رایج ترین برنامه های کاربردی در اینترنت توسط افراد و همچنین برنامه های خودکار شده برای انجام ابتدایی ترین تست شبکه می باشد که آیا کامپیوتر شما می تواند به رایانه دیگری در شبکه برسد و اگر این طور باشد چه مدت زمان طول می کشد؟

 فعل پینگ به معنای عمل استفاده از ابزار یا دستور ping می باشد. pinging معمولا اولین راه رفع عیب یابی در اتصالات اینترنت می باشد که نه تنها اتصال را تست می کند بلکه زمان را نیز اندازه گیری می کند و مسئولیت پاسخگویی به تمام بسته های پروتکل کنترل پیام اینترنت (Internet Control Message Protocol) یا ICMP را حفظ می کند. Ping برای اطمینان از اینکه کامپیوتر هاست شما در حال تلاش برای دستیابی به آن هستید در واقع به صورت عیب یابی استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر کاربر نتواند هاست را پینگ کند، کاربر نمی تواند از پروتکل انتقال فایل (FTP) برای ارسال فایل به آن هاست استفاده کند. Ping را می توان با هاست دیگری که کار می کند نیز مورد استفاده قرار گرفت تا ببینیم چه مدت زمان طول می کشد تا یک پاسخ بازگردد. با استفاده از پینگ شبکه، می توانید IP address را از نام دامنه نمادین یاد بگیرید.

پینگ شبکه

چگونه پینگ شبکه اختراع شد؟

همان طور که قبلا اشاره شد، PING مخفف Packet Internet Groper است و بسته ای از ابزارهای تشخیصی بود که توسط پرسنل DARPA برای آزمایش عملکرد ARPANET استفاده می شد. با این حال دستور Ping اشاره دارد به برنامه ای که در دسامبر سال 1983 میلادی توسط مایک موس (Mike Muuss) نوشته شده است که از آن زمان به یکی از متنوع ترین و گسترده ترین ابزارهای تشخیصی در اینترنت تبدیل شده است. Muuss برنامه خود را پس از صداهای sonar که برای اکو محل قرارگیری توسط زیردریایی ها و خفاش ها استفاده می شود، نامگذاری کرد. درست مانند فیلم های قدیمی در مورد زیردریایی، کاوشگرهای سونار چیزی شبیه به “پینگ” فلزی انجام می دهند.

برنامه Internet Ping بسیار شبیه به موقعیت مکانی پژواک sonar کار می کند و یک بسته کوچک از اطلاعات حاوی یک ICMP ECHO_REQUEST را به یک کامپیوتر مشخص ارسال می کند که در عوض یک بسته ECHO_REPLY ارسال می کند آپی آدرس 127.0.0.1 طبق قرارداد تنظیم می شود تا همیشه کامپیوتر شخصی شما را نشان دهد. بنابراین پینگ شبکه به آن آدرس همیشه خود را پینگ می کند و تاخیر باید بسیار کوتاه باشد. روش پینگ شبکه، ابتدایی ترین روش تست ارتباطات محلی شما را فراهم می کند.

پینگ شبکه

نحوه استفاده از پینگ شبکه

می توانید از دستور پینگ شبکه برای انجام چندین تست تشخیصی شبکه اینترنتی مفید مانند موارد زیر استفاده کنید:

 • Access: شما می توانید ازPing استفاده کنید تا ببینید که آیا بسته شما می تواند به رایانه دیگری برسد. اگر شما به هیچ وجه نمی توانید سایتی را پینگ نمایید اما می توانید سایت های دیگری را پینگ کنید که نشانه بسیار خوبی است که شبکه اینترنت شما در حال کار است و آن سایت خراب است. از طرفی اگر نتوانید سایتی را پینگ کنید به احتمال زیاد کل اتصال شبکه شما به دلیل اتصال بد خراب است.
 • Time & distance: شما می توانید از دستور Ping استفاده کنید تا مشخص شود که چقدر طول می کشد تا بسته دیگری از سایت دیگری دریافت شود، این مساله فاصله اینترنت خود را از نظر شبکه بیان می کند. به عنوان مثال وب سایتی که در کامپیوتر همسایه شما در کنار کامپیوتر با ارائه دهنده خدمات اینترنت مختلف هاست باشد، ممکن است روترهای بیشتری را پشت سر بگذارد و از راه دور نسبت به سایتی در آن طرف ocean با اتصال مستقیم به ستون فقرات اینترنت دورتر باشد. اگر یک سایت کند به نظر می رسد می تواند مسافت پینگ را با سایر سایت های اینترنتی مقایسه کنید تا مشخص شود آیا سایت، شبکه یا سیستم شما کند است یا خیر. همچنین می توانید زمان پینگ شبکه را با یکدیگر مقایسه کنید تا تصور کنید که کدام سایت ها سریع ترین دسترسی به شبکه را دارند و برای دانلود کردن، چت و سایر برنامه ها کارآمدتر است.

پینگ شبکه

 • IP address دامنه: شما می توانید از دستور پینگ شبکه برای جستجوی نام دامنه یا یک IP address استفاده کنید. اگر نام دامنه را پینگ می کنید، IP address مربوطه را در پاسخ نشان می دهد. لازم به ذکر است که شما می توانید با باز کردن یک ویندوز command prompt و سپس با تایپ کردن ping به دنبال نام دامنه یا IP address کامپیوتری را که می خواهید پینگ کنید، دستور پینگ شبکه را روی ویندوز کامپیوتر اجرا کنید. شما می توانید گزینه های موجود برای فرمان پینگ ویندوز را با ping -? لیست کنید.
 • Online ping: اگر به دلیل فایروال یا محدودیت های دیگر نمی توانید از دستور پینگ از رایانه خود استفاده کنید، یا می خواهید یک پینگ اینترنتی را از مکانی دیگر به غیر از خود انجام دهید، می توانید از یکی از وب سایت های زیر استفاده کنید که خدمات پینگ شبکه را به صورت آنلاین ارائه می دهد:
 • com
 • com Ping
 • Network-Tools
 • com Ping
 • net ping

هنگام انجام پینگ آنلاین به یاد داشته باشید که بسته ها از آن وب سایت ارسال می شوند، بنابراین زمان بازگشتی منعکس کننده مسیر آن مکان است و نه از رایانه شما. با این وجود، Ping از وب سایت آنلاین می تواند مفید باشد برای تست اینکه آیا می توان آدرس را از مکان های مختلف در اینترنت دریافت کرد، برای انجام زمان سنجی مقایسه ای برای تست مدت رسیدن به یک سایت در مقایسه با دیگران، چقدر طول می کشد. اگر زمان بازگشت چندین سایت پینگ به صورت آنلاین به آدرس اینترنتی به طور مداوم طولانی باشد، احتمالاً شبکه سایت مقصد با مشکل روبرو می شود. از طرف دیگر، اگر می توانید آدرس یک سایت پینگ به صورت آنلاین اما نه از طریق رایانه شخصی خود را پینگ کنید، احتمالاً برخی از بلوک های موجود در شبکه شما از برقراری ارتباط با آن سایت جلوگیری می کند.

پینگ شبکه

 • نسخه یونیکس: در ابتدا Muuss فرمان ping را برای سیستم یونیکس ایجاد کرد و گزینه های خلاصه آن در زیر آمده است:
 • ping -c count
 • ping -d
 • ping -f
 • ping host
 • ping -i wait
 • ping -l preload
 • ping –n
 • ping -p pattern
 • ping –q
 • ping –r
 • ping –R
 • ping -s PacketSize
 • ping –t
 • ping –v

پینگ شبکه

سوالات متداول

 1. پینگ شبکه توسط چه کسی اختراع شده است؟

Ping توسط مایک موس (Mike Muuss) اختراع شده است.

 1. دستور پینگ در چه مواردی استفاده می شود؟

دستور پینگ شبکه در موارد زیر استفاده می شود که عبارتند از:

 • Access
 • Time & distance
 • IP address دامنه
 • Online ping
 1. کاربرد استفاده از دستور پینگ شبکه چیست؟

کاربرد استفاده از دستور Ping، تعیین دسترسی به یک IP address خاص یا هاست می باشد.

 

 

No votes yet.
Please wait...

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو اصلی