وارد کننده سرور HP

بیشتر شرکت هایی که در ایران به عرضه محصولات شرکت HPE می پردازند، در واقع واردکننده سرور HP هستند. در ایران هیچ مرکز فروش تجهیزات سرور HP به صورت رسمی وجود ندارد و بیشتر شرکت های ارائه کنند، خود اقدام به واردات سرور HP می کنند. این واردات گاهی به صورت مستقیم و گاهی نیز به صورت غیر مستقیم انجام می گیرد. واردات مستقیم سرور HP در سال های اخیر به خاطر تحریم های آمریکا بسیار محدود شده است. مشکلات ارزی نیز مشکل مضاعف در زمینه تامین سرورهای HP شده است.

وارد کننده سرور HP
وارد کننده سرور HP

مرکز فروش تجهیزات سرور HP

همانطور که در بخش قبل گفتیم هیچ مرکز فروش تجهیزات سرور HP رسمی در ایران وجود ندارند. علاوه بر آن بسیار از تجهیزات شبکه نیز در همین وضعیت قرار گرفته اند. با این حال برخی از شرکت ها نسبت به واردات سرور HP اقدام کرده اند و سعی کرده اند که نیازهای بازار ایران را به نحوی بر آورده کنند.


در ایران برخی از شرکت ها سعی کرده اند که به عنوان یک شبه مرکز فروش تجهیزات سرور HP مشغول به فعالیت شوند. و برخی از نیازهای شرکت های داخلی را در این زمینه بر طرف کنند. بیشتر خریداران محصولات و سرورهای شرکت HPE می توانند سفارشات و LOM های (لیست تجهیزات) خودشان را به این شرکت ها ارائه کنند تا آنها نسبت به واردات سرور HP و یا سایر اقلام اقدام کنند. با این حال این فرایند بسیار زمان بر است و می تواند برای مشتریان هزینه های زمانی و مالی بلند مدتی را ایجاد کند.


در سال های اخیر با شدت گرفتن تحریم ها بعید به نظر می رسد که مرکز فروش تجهیزات سرور HP رسمی در ایران تاسیس شود. در زمینه نرم افزارهای تحت لایسنس به خصوص نرم افزارهای امنیتی هم اوضاع مشابه با اوضاع قطعات سخت افزاری است. متاسفانه برخی از لایسنس ها قابل تهیه نیست و یا با مشکلاتی همراه است.

واردات سرور HP

همانطور که در بالا نیز خواندید، بیشتر محصولات در ایران به صورت واردات از شرکت ها یا نمایندگی ها شرکت های بزرگ تامین می شود. از آنجا که شرکت های ایرانی انبارهای بزرگ و یا سرمایه در گردش زیادی ندارند، لذا تامین کالاهای دیتاسنتر که اغلب گران هم هستند، با مشکلاتی روبرو است. به همین خاطر بسیاری از خریداران محصولات دیتاسنتر و سرورها مجبور هستند سفارش خود را به یکی از شرکت های فعال در زمینه واردات سرور HP و تجهیزات شبکه تسلیم کنند و مدتی را منتظر باشند تا این واردات انجام شده و فرایند ثبت سفارش، انتقال ارز، حمل و نقل، گمرک و تحویل انجام گیرد. واردات سرور HP هم مشکلات خاص خود را دارد. بیشتر وارد کنندگان باید کالاهای خود را از شرکت های واسط خریدارای کنند. این خود سبب افزایش قیمت ها می شود.

در کنار این موارد فرایند تحویل مورد به مورد و واردات سرور HP به صورت محدود هم چالشی جدی در توسعه دیتاسنترها و مراکز داده ایران است.

واردات سرور HP

واردات مستقیم سرور HP

واردات مستقیم سرور HP در ایران بیشتر از سوی کشورهای شیخ نشین به خصوص امارت متحده صورت می گیرد. با این حال کشور ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی نیز با وجود مشکلات ارزی سعی کرده اند به عنوان عرضه کننده تجهیزات دیتاسنتر برای ایران عمل کنند.

واردات مستقیم سرور HP می تواند هزینه های جانبی و افزایش قیمت های واسطه ای را تا حد زیادی کاهش دهد. با این حال به خاطر وجود تحریم های آمریکا و محدودیت شرکت ها در برقراری ارتباطات مالی با ایران، واردات مستقیم سرور HP با مشکلات جدی همراه است.

وارد کننده سرور HP

مرکز فروش تجهیزات سرور HP معتبر در ایران

شاید تا اینجا برای شما این سوال پیش آمده باشد که اگر ما قصد خرید تجهیزات دیتاسنتر را داشته باشیم به کدام مرکز فروش و تامین مراجعه کنیم؟ اگر هیچکدام از این موارد مراکز رسمی و مورد تایید شرکت HPE نیستند، پس از کجا می تواند اعتبار آن ها را محک زد؟

بهترین راه برای یافتن مرکز فروش تجهیزات سرو HP معتبر، مراجعه به سابقه شرکت هاست. بسیاری از شرکت های معتبر بی شائبه سابقه های موفقیت خود در تامین کالاهای دیتاسنتر خود را اعلام می کنند. همچنین از شرکت های و سازمان های معتبر داخلی نیز باید تاییدهایی را دریافت کرده باشد.

پرسش های متداول

خیر، در حال حاضر (زمستان 98) هیچ  نمایندگی رسمی شرکت HPE یا سایر شرکت های معتبر دیگر همکار این شرکت در ایران نمایندگی رسمی ندارند. بیشتر وارد کنندگان این سرورها اقدام به واردات آزاد و مستقل محصولات می کنند.

اول آنکه سابقه موفقی در زمینه فعالیت های مرتبط به دیتاسنتر داشته باشد. دوم آنکه در ادامه کار خود توانسته باشد، از سازمان های دولتی و یا خصوصی، گواهینامه های کیفی و اعتباری لازم را کسب کرده باشد. و در نهایت پاسخگویی کاملی را در هنگام درخواست برای شما داشته باشد.

متاسفانه، برخی از نرم افزارها به خصوص نرم افزارهای امنیتی در ارائه خدمات خود به شرکتهای ایرانی دچار محدودیت های هستند. این محدودیت ها ممکن است در زمینه فروش اولیه محصول، تمدید لایسنس و یا آموزش باشد. حتی ممکن است که آپدیت ها را نیز دچار محدودیت باشند. به همین خاطر بیشتر شرکت های وارد کننده سرور HP سعی در استفاده از شرکت ها واسط برای تامین این محصولات نرم افزاری دارند.

تماس با آی تی باز

ما در آی تی باز مجموعه کاملی از سرورهای شرکت HPE را برای مشتریان و کاربران پارسی زبان ارائه کرده ایم.  شما می توانید از میان این مجموعه تمام نیازمندی‌های اصلی شبکه خودتان در زمینه سرور hp را برطرف کنید. 

 

No votes yet.
Please wait...

منو اصلی

question